Hogy működik nálatok a munkamegosztás? Automatikusan, vagy mindenért állandóan cseszegetni kell a másikat? Kereseted mennyiben befolyásolja az otthoni munkából való "részesedést"?
Nálunk egészen egyszerűen megy a dolog, mert én reggel 7-től este 6-ig munkában vagyok, a párom pedig GYES-en van a gyerekünkkel, és ő végzi a házimunkát.
Hétvégén aztán átveszem tőle a feladatokat(fürdőszoba, WC, felmosás, porszívózás, portörlés, egyebek), aztán babázunk, és közösen főzünk.
Ha majd ő is visszamegy dolgozni, akkor pedig megosztjuk a feladatokat fele-fele arányban, forgásos rendszerben.
A párom nem cseléd, én pedig nem szorulok rá, hogy megcsináljanak helyettem mindent.
Nálunk én csinálom a benti munkát, a férjem a kinti munkát. Én nem igazán szeretem, ha a férjem besegít, mert akkor van, hogy dupla munkát csinál nekem. De most, hogy a 2. babánkat várom, már az esti fürdetés a férjemé, idáig azt is én szerettem csinálni, de már nehéz hajlonganom, illetve amit kérek tőle azt megcsinálja (porszívózás, mosogatás, felmosás stb.), de ha tehetem inkább én szeretek mindent csinálni.
Én kevesebbet kapok most, mivel gyesen vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy cseléd is legyek. Nem ezen múlik a dolog.
Kedves 1 és 2. Minden elismerésem a tiétek. Töléketesek a válaszok, csak egyetérteni lehet mindkettőtökkel.
Milyen jó lenne, ha minden családban így működnének a dolgok! Hála az égnek, nálunk is automatikus, de kertes házban főleg kialakul. Én sem vagyok házicseléd, a férjem ujjáról sem esik le a karikagyűrű, ha nem csak a udvari/kerti dolgot végzi, hanem a takarításban is besegít. Ablakot nem szeret pucolni, az tény. Azonkívül bármit elvégez. Télen pl. ha én kelek korábban, nem esik nehezemre a hólapátolás nekem sem. A fizetés meg nem oszt-szoroz abból a szempontból, hogy ki keres többet. Közös a kassza, ha plusz kereset fut be, túlóra, bármi, megy a közösbe. Szerintem így jó.
első vagyok. köszönöm :)
tényleg így van, nem dicsekvésből írtam. tudom, hogy így kéne lennie, bár a szüleimnél láttam ennek ellenkezőjét is :(
hamarosan GYED-en leszek, akkor valószínűleg a házimunka nagy részét én fogom csinálni, de ez természetes, hiszen lesz rá időm.
Nagyon jól.Én végzem a házimunkát és a gyereknevelést.A férjem a többit.Nem kell cseszegetni ha kell segítség akkor segít.Az utolsó kérdést annyira nem értem de kapok GYED-et tehát van pénzem.
Volt itt már hasonló kérdés és szerintem itt is lesz vita.A modern nézet az ha a férfi is beszáll a házimunkába és a gyereknevelésbe legyen univerzális.Én maradok a régi hagyományos szereposztásnál mint az őseim.Ezért neveznek "alázatos robotnak".
Mindenki magára mos, a férjem bevásárol, főz párszor egy héten, ha nem ér rá valamilyen konzervet vesz vagy kajajegyen hoz valamit haza.
A fizikai munkáért kell őt cs. ahogyan írtad, azaz én szoktam festeni a falakat (nő létemre) és gondozom a nem éppen kis méretű "kertet". Az egész házat én takarítom, takarítónőt is lehetne fogadni, de bonyolult lenne, mert megennék a kutyák.
A keresetem fele a férjemének, sajnos már volt arra példa, hogy ezt a fejemhez vágta, és azt mondta, mivel én vagyok otthon előbb logikusan a fa felaprítására is én érek rá, mert ő dolgozik. Ilyen egy derék férj, igaz? (úgy csinál néha, mintha én nem dolgoznék, igen, ezért kell férjhez menni)
Megcsinálom a házimunkát, párom ha van ideje felsöpör, felporszívózik :) Tehát a női feladatokat jobbára csak én végzem. Ő végzi a kinti munkákat (lovaink vannak és hatalmas telkünk), általában én végzek hamarabb és én segítek be neki.
24/L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!