Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik nálatok a munkame...

Hogy működik nálatok a munkamegosztás? Automatikusan, vagy mindenért állandóan cseszegetni kell a másikat? Kereseted mennyiben befolyásolja az otthoni munkából való "részesedést"?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 14:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nálunk hétközben én (nő) végzem a házimunkát, de hétvégén természetesen a párom is besegít. Övé a fűrdőszoba, wc, femosás felporszívózás.

Ha hétközben otthon van, akkor elmosogat, meg rendet rak, de ha már én is otthon vagyok, akkor szeret üldögélni, és rám hagyni a teendőket. :-)

2010. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyformán lusták vagyunk. :D

De amikor kell akkor mindketten neki veselkedünk és megcsináljuk a részünket. :)

Nekem az a taktikám, hogy ha nem csinál semmit a párom, akkor én se csinálok semmit. :) Egy idő után pedig nem lesz tiszta tányér és tiszta gatya... és akkor elmormogja magát és elintézi a dolgot. :)

2010. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hát amíg itthon vagyok a fiunkkal (most kezdi a hónapban a bölcsit, utána decemberig tart ki a szabim és megyek vissza dolgozni), addíg nagy részét a házimunkának én csinálom (panel mondjuk, tehát kert még(!) nincs). Két dologra nem tudnak rávenni, fürdő és WC takarítás, az a férjemé. Amúgy főz is, meg mos illetve berakja a mosást, takarít is ha megkérem. Nem kell cseszegessem, csak elmondom mit kell megcsináljon ha nem vagyok itthon (hétvégente iskolába járok). Vagy feladatlistát készítek, és kicsit részletezem a teendőket (néha macera, de minden úgy csinál ahogy leírom).

Szóval nekünk jó így. Nem várok el tőle semmi olyat amit magamtól nem várnék el (kiv. fürdő, WC :) ). Én is fogok dolgozni, így azért tudja, hogy mi a dörgés otthon.

2010. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Fordítsa már le valaki a 14:52 válaszát magyarra, ha lehet.


"14:46-os miért nem torolod meg ?:D:D"


kellene a fordítása, köszi

2010. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
talán úgy értette, hogy ha "szaros a segge" (problémák vannak), "miért nem törli meg" (miért nem tesz ez ellen, miért nem lép valamit)
2010. szept. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mi időben ugyanannyit dolgozunk munkahelyen is (8 óra) és otthon is. Otthon addig, amíg minden munka el nem fogy. Nincs olyan, hogy én munkám, te munkád. Így egyszerre végzünk és több időnk marad egymásra.

Ennek semmi köze a keresethez. Bár a párom többet keres, én is el tudnám tartani magam, társ vagyok, nem cseléd.

2010. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A férjemet megkérem a segítségre, nem nagyon veszi észre magától, de ha szólok akkor segít amiben kell:)
2010. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
76%
Nálunk a házimunkát párom csinálja én meg a klasszikus férfi szerepkört játszom tehát eltartom és a nehéz fizikai munkát is természetesen csak én csinálom meg a karbantartásokat is.
2010. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én a bentit minden nap, mert itthon vagyok GYED-en, de pl. a fűnyírás és az autómosás egyértelműen a férjem dolga. Nekem idebent már az is nagy segítség, ha addig vigyáz a mi kis örökmozgónkra, ameddig porszívózok vagy elmosogatok.
2010. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én minden háztartási munkát megcsinálok (főzés, mosás, vasalás,stb.), a páromat nem tudom elképzelni hogy ilyesmit csináljon. Ha valamiben segíteni kell, rögtön jön, de ha nem mondom neki, akkor észre sem veszi. Annyira nagyon férfi. Az egyik ismerősömnél viszont éppen a fordítottja van, a nő és a férfi is dolgozik, egyszerre érnek haza, de a férfi mosogat, vasal, súrol míg a nő bent olvas könyvet, vagy éppen körmöt reszel. Számomra az az antipélda.

Én nem tudom elképzelni, hogy naponta a párommal szócsatázzak ki mit csináljon. Sok energia elmenne feleslegesen. 30/N

2010. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!