Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkamegosztás! Hogy vegyem...

Munkamegosztás! Hogy vegyem rá a párom?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 éve élünk együtt. Mindenben tökéletes társ, csak a házimunkában nem. Szeret a gép előtt órákat eltölteni, közben szalad a ház. Gyerekünk nincs. Hogy vegyem rá (kezdetben talán többet segített), hogy segítsen nekem többet? Ha valamire megkérem, segít, aztán visszaül a géphez. Miközben teendő van még ezer. Nem akarok vele veszekedni. Már próbáltam kedvesen. Úgy tűnt, megérti és el is szégyellte magát miatta. De változást nem látok. Ötlet?
2010. febr. 15. 18:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Hehe, én is ugyanígy vagyok :)

Eddig azt csináltam, hogy minden napra előre összeírtam neki, mit kell aznap elvégeznie. Megcsinálta, de egy mozdulattal sem többet. Most megpróbáltam, hogy elmondom, hogy mivel ő munkanélküliként otthon van és ráér, én meg egyetem után estig dolgozom, legyen az a munkamegosztás, hogy ő csinálja az összes házimunkát, én meg a házon kívülieket. Kíváncsi vagyok, mennyit fog megtenni (ma odáig ne jutott el a nagy gépezés közepette, hogy pizsamából felöltözzön :S).

2010. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az a fajta nő vagy, aki egy percig sem tudja elviselni, ha kosz van. Pedig, ha nem ilyen volnál, megtehetnéd, hogy addig vársz, míg észre nem veszi a mocskot (legalább olyan részt ne takaríts, amely kifejezetten az ő birodalma - mondjuk a szobátok ráeső részét) annyira, hogy nekiálljon takarítani (nem biztos, hogy be fog válni; én egy 14 éves fiú vagyok, és engem az anyám úgy vett rá a takarításra, hogy az én szobámat mindig kihagyta, így egy idő után kénytelen voltam magam csinálni). Bár még ez sem biztos, hogy beválna... Azért sok sikert.
2010. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit is jelent az, hogy "segít"? Szerintem azt, hogy a házimunka a te dolgod, ő meg nagy kegyesen "segít" neked. Hát nem, nekem ne "segítsen" senki! Végezze el a munkát! Ha ő ráér pihenni, akkor én is! Ha nem csinál semmit, akkor én se! Vagy együtt, megosztva, vagy sehogy. Nálunk bevált, 2 hét volt húzós, de aztán rájött, hogy komolyan gondolom. ennek 10 éve.
2010. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%
Szegény ürge, én a helyében porszívót vennék a szülinapodra :-)
2010. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem takarítom az ő részét. Látszik is rendesen. Őt nem zavarja. Előttem évekig egyedül élt. Kosz nem volt a lakásban, mikor beköltöztem, csak rumli. Ha nem takarítom a lakást (hátha észreveszi)rosszul érzem magam benne, nem beszélve a vendégekről, akik előtt "égek". Sajnos édesanyám is ENGEM szid le, ha port lát. pedig nem vagyok olyan, aki "múzeumi" lakást szeretne. csak élhetőt.

A porszívó jó ötlet! :) De inkább az ő szülinapjára.

2010. febr. 15. 18:58
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hm, nálunk addig nincs szex amíg minden nincs kész. Ha melózok, és fáradtan hazajövök, akkor én max. főzök, a többi feladat az övé.

Drasztikus lépés volt, sokat morgott, de mára már megszokta.


35/N

2010. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Te figyelj, az én pasim se csinál semmit, de ő még annyit se, mint a tiéd :)


Én már megszoktam, de egyszer ki*szásból hívtam takarítónőt, és neki kellett fizetnie :)


Én már belefáradtam abba, hogy veszekedjek vele, mert semmit sem ér, szóval megcsinálom én, aztán kész.

2010. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Talán tévedek, de nekem nagyon hasonlónak tűnik az ő esete sok mai egyetemistáéhoz.

Utóbbiaknak mivel megvan mindenne és nincsenek kellően leterhelve ezért unatkoznak. Bár nem feltétlenűl tudatosul bennük.

Ezt a helyzetet látszat tevékenysegekkel igyekeznek ellensúlyozni. Közben betompulnak és elkényelmesednek. Eggyeseknek pedig teljesen szétesik a napirendje.(pizsamma) Lévén, hogy nincs is napirendjük.

Ezen rendszerint egy munkahely vagy valami hasonló kötöttség segít.

Kicsit másképpen fogalmazva:

Fontos dolog a céltudatosság. Ezzel az ember képes önmagát kihúzni az ilyen helyzetekből.

Lehet elszégyelte magát, de a szokásai nem változtak. Ezen csak egy új, rendszeresen ismétlődő viselkedési forma segíthet, mindaddig amíg szokássá nem válik. Addig viszon az embernek meg kell csinálnia ha tetszik ha nem.

2010. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászóló! Egyetemista? Miről beszélsz? Mindkettőnk jómunkásember,napi 8 órában, céltudatossággal! :)

Komoly ötleteket várok arra, hogyan tegyem közel igazságossá (a legjobb lenne 50-50%-ossá)a házimunka megosztását!

2010. febr. 15. 19:28
 10/21 anonim ***** válasza:

Oh,csak te ismerheted az otthoni helyzetet de ezt arra az esetre mondom ha fennálna a veszélye.: Igyekezz elkerűlni, hogy te legyél a ház egyszemélyes irányítója.

Hosszútávon nagyon rosz dolog. Ha más nem mert így kialakúlhat "egy ezt te mondtad te vagy a felelős" ördögi kör. Legyen az egy "hova tünt a zokni te raktad el", vagy akár "ezt minek vettük meg ha nem használjuk"?

2010. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!