Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkamegosztás! Hogy vegyem...

Munkamegosztás! Hogy vegyem rá a párom?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 éve élünk együtt. Mindenben tökéletes társ, csak a házimunkában nem. Szeret a gép előtt órákat eltölteni, közben szalad a ház. Gyerekünk nincs. Hogy vegyem rá (kezdetben talán többet segített), hogy segítsen nekem többet? Ha valamire megkérem, segít, aztán visszaül a géphez. Miközben teendő van még ezer. Nem akarok vele veszekedni. Már próbáltam kedvesen. Úgy tűnt, megérti és el is szégyellte magát miatta. De változást nem látok. Ötlet?
2010. febr. 15. 18:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Nő háztartást vezet (dolgozik) férfi pénzt hoz haza (dolgozik)" én ezt egy picit a valósághoz igazítanám, méghozzá így:

Nő dolgozik 8 órában pénzt hoz haza, majd hazamegy ÉS háztartást vezet (dolgozik) férfi pénzt hoz haza (dolgozik).


Vannak nőies házimunkák meg férfiasak, utóbbi pl. a villanykörték kicserélése, nyikorgó ajtók megolajozása, stb. Ha ezt egy férfi önszántából megteszi, az már egy fél főnyeremény! :D


A táblázatot én sem ajánlom, mert TE találod ki, hogy Ő mit csináljon. Inkább puhatold ki, hogy mi az, amit a legkevésbé tart nehéznek, sőt, már-már élvezi is. Ne akard, hogy porszívózzon, ha azt utálja, ellenben a vasalás nem esik nehezére, csak éppen vasalni meg te is szeretsz és épp ezért nem hagyod meg neki...

2010. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!