Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkamegosztás! Hogy vegyem...

Munkamegosztás! Hogy vegyem rá a párom?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 éve élünk együtt. Mindenben tökéletes társ, csak a házimunkában nem. Szeret a gép előtt órákat eltölteni, közben szalad a ház. Gyerekünk nincs. Hogy vegyem rá (kezdetben talán többet segített), hogy segítsen nekem többet? Ha valamire megkérem, segít, aztán visszaül a géphez. Miközben teendő van még ezer. Nem akarok vele veszekedni. Már próbáltam kedvesen. Úgy tűnt, megérti és el is szégyellte magát miatta. De változást nem látok. Ötlet?
2010. febr. 15. 18:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jó ötlet lehet, ha csinálsz egy táblázatot a napi/heti/havi teendőkről, és kiakasztod valahova. Kék színnel jelölheted, hogy mondjuk kedden ő mosogat, pirtossal, hogy szerdán Te, csütörtökön megint ő . . . És minden nap pipáljátok ki, amit megcsináltatok!
2010. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hali!

Nagyon jókat röhögtem az előttem szólókon.Én is ebben a helyzetben vagyok.Bár most a pasim éppen mosogat,de szinte semmi mást nem vállal.A mosogatást is fél órás hisztim előzte meg.Próbáltam már én is,hogy nem csinálok meg valamit,hátha észreveszi magától,de semmi.Ha megkérem,akkor dúlva-fúlva megcsinálja,illetve összecsapja,így nem sok köszönet van benne.Én eddig a duzzogás módszerét alkalmaztam,viszonylag sikerrel.De ezt nem javaslom,hosszú távon nálunk sem fog működni.Majd találok ki új cselt.

2010. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sok pasi azon a módszeren van, hogyha pl. mosogatni kell, akkor eltör ezt-azt, hogy máskor ne kelljen. Ilyenkor meg kell mondani: Látom drágám, ezt még sokat kell gyakorolnod, holnap is te mosogatsz! :) Én addig beszerzek úja(ka)t, abból, amiket eddig eltörtél! :)
2010. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
25%

Emancipáció... Attól még, hogy a nők férfiasabban viselkednek a férfiaknak nem kell nőiesebben. Takarítson az akit zavar, ha engem zavar megcsinálom, de szerintem ez kicsit szemétség, hogy Téged zavar a kosz és ezért a férfit kell baszogatni. A no szex ötlet meg nagyon "jó" tipikus idióta nő hozzáállás... Csak a férfi akar szexelni nem? ha meg nem akarsz dugni, nem izgat fel hagyd ott...

Nő háztartást vezet (dolgozik) férfi pénzt hoz haza (dolgozik). Nem is ez az érdekes hanem ha TÉGED zavar TE csináld meg!!!!

2010. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Vidd el az állatorvoshoz, heréltesd ki, és ha már nem lesz meg a férfiassága meglátod sokkal kezesebb lesz... pont olyan mint egy nő! :o
2010. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"A no szex ötlet meg nagyon "jó" tipikus idióta nő hozzáállás"


LOL, hoznék magamnak egy prostit és ott dugnám meg előtte! :))))))

2010. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Uhh de mellre szívtátok a "no szex" dolgot látszik h elkényeztetett pasik vagytok. Higgyétek el, hogyha minden nap hazajönnétek fáradtan, és főznétek, mosnátok, takarítanátok, a párotok elé raknátok a kaját. Utána elmosogatnátok. Ő mindeközben a TVt nézte volna. Ezekután ti félhullán estek be az ágyba, ő meg kiakad, és nem hagy aludni, mer neki szüksége van a napi 1 szexre... na sztem ti is bevezetnétek ezt a szabályt. És igen néha nekem is meg kell tartóztatnom magam, mert ilyenkor jön a nagy macsó elcsábítalak trükk... de higgyétek el nekem megérte. Aki meg inkább rendel egy prostit, de segíteni azt ne kelljen, az nagy hülye. Szerencsére a párom értelmesebb volt nálad. De ne úgy képzeld el ezt h én a gonosz házisárkány eltiltottam magamtól, hanem egyszerűen tudatosítottam benne, hogy nekem ez így mind együtt nem megy, és kész.
2010. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%
Az ekóttem hozzászólónagyon jó! Szerintem beszéld meg vele milyen házimunkék vannak, és osszátok be közösen, ki mit szeretne. Kérdezd meg ő mit vállal, de kényszerből, erőszakkal nem lehet. Az idomítás, belülről tedd motiváltá. Pl mondd meg neki, ha szeret akkor ugye nem akarja h emiatt fáradt legyél, vagy szenvedj.
2010. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kösz a tippeket. A "ha zavar téged, csinál meg te" hozzáállás vicces, hiszen 2 felnőtt ember közös életteréről van szó. Nyilván, ha lenne 2 gyerekünk, egyik sír, másikat mondjuk szoptatom és csengetnek, nyissam ki én, hisz engem zavar. Ez vicc. A szexmegvonás rossz ötlet, egyrészt nem büntetem, hisz nem gyerek, másrészt ettől nekem is rossz. A "felhozom a k*-vát és előtte b*szomhoz: no comment, csak gratulálni tudok.

Talán a munkabeosztás-táblázat tűnik a legjobbnak, bár nem tudom, mit szólna. :) Mindenesetre várom még a használható tippeket!

2010. febr. 16. 10:49
 20/21 anonim válasza:

20:07-es vagyok

Nehogy táblázatot csinálj! Kifog készülni, ebbe tuti, hogy nem megy bele. Megbeszélni sem kell szerintem semmi, megkéred megcsinálja, ha meg nem akkor tapló!

Semmi bajom a házimunkában segítéssel, csak egy két nőnemű egyed itt olyanokat ír amitől kitört a frász. Ne találj ki olyat, hogy vasaljon pl... Mosogatás szerintem még belefér még a porszívó is, de portörölgetés vagy teregetés... Nem vagyok nő s ezt nem sértésből mondom, hanem mert generációk óta így működött: férfi dolgozik munkahelyen asszony otthon, ennyi... Persze változnak az idők, de én mindenesetre arra törekszem, hogy az asszonynak ne kelljen az igát húznia.

A sír a gyerek, szoptatok, csöngetnek hozzászólás meg "enyhén" túlzás... Gyerekkel foglalkozni egészen más mint mondjuk vasalgatni kis köténykében...

Részemről elgügyögök szívesen a gyerekkel s még segíteni is hajlandó vagyok, de táblázatot nekem ne csináljon senki... A szexmegvonásról meg szó sem lehet, bár a "trükk" ügyes, hogy ha ennyi dolgod van elfáradsz s semmihez sincsen kedved! :D

2010. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!