Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik többgenerációs házban...

Akik többgenerációs házban laktok, milyen a családdal a szülőkkel, nagyszülőkkel? Nem bántátok meg, hogy így döntöttetek?

Figyelt kérdés
júl. 23. 09:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%
10es jól van na,ébredj fel!
júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
93%

Anyám elvált, és a a szüleihez költöztünk, mert muszáj volt. Vagy ez, vagy az árvaház (apám nem láttot volna el, a nem túl masszív gyerektartást se nagyon akarta fizetni). Anyám úgy hozta meg ezt a döntést, hogy utálta az anyját. Hát nem is volt könnyű. Csak nagyapámmal még okés is lett volna, de nagyanyám mindenkibe belekötött. Élete végére kiderült, hogy demenciája van, valszeg sosem volt agyilag százas. Visszagondolva voltak jó pillanatai, mikor nagymamás volt, de legtöbbször egy szipirtyó volt.

Most anyósomék telkén lakunk egy kis melléképületbe, de külön. Én jobban bírom, mint a feleségem, de ahhoz képest ami nekem volt gyerekkoromban ez kész nyaralás. Azért én is várom, hogy befejezzük a házat és odébbálljunk.

A Kádár-rendszerben sokan éltek nagycsaládosan, most meg mindenki külön akar élni, ezért van lakhatási válság annak ellenére, hogy a lakosság fogyott, a házak/lakások száma meg nőtt. De valóban jó külön lakni. Ha jó a viszony akkor szerintem elég ha egy településen laktok. Lakjon anyós/szülő olyan messze, hogy papucsba fürdés után nem tud átjönni, de odaér még mielőtt kihűl az étel.

júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
79%

"Alapvetés, hogy nem kell diszfunkcionálisnak és retardáltnak lenni és akkor nincs gond."


Nem mondod? 😅 Magunktól nem jöttünk volna rá...

júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
83%
Én már ebben nőttem fel, nekem az volt a fura, mikor pár évre szüleimmel elköltöztünk. A házban pedig mindenkinek megvan a saját lakása.
júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is így nőttem fel (kamaszkoromig, mert 12 évesen papám halt meg, 14 évesen mamám), anyai nagyszülőkkel éltünk együtt. Jó volt a viszony, nem volt vitatkozás, de ehhez az is kellett, hogy mindenki tudjon alkalmazkodni, és nem beleszólni a másik életébe. Ettől függetlenül anyum azt mondta, mikor még kamasz voltam, hogy ha kell, inkább támogatnak a lakásvásárlásnál, de nem fogunk együtt élni felnőttként, azt biztos. Szóval még így sem volt egyszerű nekik sem. Én biztos nem élnék együtt a gyerekeimen és páromon kívül senkivel. A saját házamban azt akarom csinálni, amihez épp kedvem van, nem akarok alkalmazkodni másokhoz.
júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
95%
Hát annál eggyel jobb, mintha a híd alatt laknál, egyébként borzalmas.
júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik azon

- hány generáció, generációnként hány ember, mindenki vérrokon-e

- mekkora ház, telek, az egyes lakrészek, telekrészek mennyire szeparálhatók el

- milyen a felek viszonya, mekkora személyes teret igényelnek (fizikai és átvitt értelemben), mennyire megy az együttműködés


Mi így élünk, de csak ketten vagyunk, általában elfogadható, de vannak súrlódások. Én szívesebben élnék külön, de apámnak nehéz lenne már egyedül (idős, beteg, özvegy stb)

júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
14%

"10es jól van na,ébredj fel!"


Miért is?


Kötelező lenne 100 emberből 100-nak hülyének lenni?

júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
A faim él élettársával és gyerekükkel a nő apjának házában. Az emeleten van két szobájuk meg saját fürdőszobájuk, a konyha és ebédlő a földszinten közös. Az élettárs anyja már évek óta nem él, az ember beteges, alacsony a nyugdíja. A fiamék keresete sem valami magas, így anyagilag ez volt a legmegfelelőbb megoldás mindhármuknak. A fiatalok nincsenek elragadtatva a helyzettel, nincsenek nyílt viták, de a generációs különbségek sokszor felszínre törnek.
júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%
18: Attól még nem hülye valaki, hogy nem jön ki annyira a szüleivel, apósával, anyósával, hogy velük is akarjon élni. Mi még jóban is vagyunk, de mégsem szeretnénk együtt élni.
júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!