Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik többgenerációs házban...

Akik többgenerációs házban laktok, milyen a családdal a szülőkkel, nagyszülőkkel? Nem bántátok meg, hogy így döntöttetek?

Figyelt kérdés
júl. 23. 09:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Pokoli.
júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
100%
Így nőttem fel, tényleg nagyon rossz helyzet. Nagymamámmal mára mindenkinek megromlott a kapcsolata, bár nem nyíltan de a sok súrlódás, generációs különbség miatt már elegünk van belőle sajnos. Jó volt, hogy gyerekként mindig volt aki vigyázott ránk pl betegségnél,suli szünetben,de nem éri meg, az egészsége anyukámnak meg ráment a folyamatos alkalmazkodásra
júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%

Én azt bántam meg, hogy odaköltöztünk.

Az volt a terv, hogy az építkezés végéig albérletben fogunk lakni. A szüleim rábeszéltek, hogy inkább költözzünk hozzájuk (anya, apa, 3 nagyszülő). Borzasztó volt. Mintha minden felmenőm meghülyült volna egyik pillanatról a másikra. Mindenbe bele akartak szólni. Néhány hét után már nem telt el nap vitatkozás nélkül.

júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen emberekről van szó. Van akivel együtt lehet élni, van akivel nem. Ha alapból nem tudtok jól kijönni egymással, vagy beleszól a dolgokba akkor semmi esetre sem szabad belemenni
júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk nem jött be.


Mikor megszülettem, anyai nagyanyáméknál laktunk.

Volt mamáméknak egy 1000m2-es telke, rajta egy 10x10es kádárkocka. Ebben lakot mama, papa, nagybátyám.

A telken volt egy kisebb ház, ott pedig anya, apa és én.

Mamáék felajánlották, építsünk a házukra tetőteret, lakjunk ott.

El lettek készítve a tervek, engedélyek, neki lett álva az építkezésnek, mikor meghalt apukám.


rá 1 évre nevelőapám hozzánk költözött, de az építkezés továbbra is állt.

Mi laktunk a kisházban.


Már 5 éve élt nevelőapám velünk, mikor úgy döntöttek anyával és mamáékkal, hogy folytassuk az építkezést.

1év alatt kész is lettünk. Már csak az engedélyeztetés volt hátra, mikor a mama közölte, hogy mégsem egyezik bele, hogy a miénk legyen (holott a mi nevünkön volt az összes engedély, mi finanszíroztuk, 3 ügyvédi papír is lett, hogy ha elkészül, anya nevére kerül.

Mama meg csak jött, hogy mégsem...


Végül az lett a vége, anya feljelentette a mamát, mert potom 18 milliónk volt a házban, amit Végül magának akart volna.


6év pereskedés után lett vége a dolognak azzal, hogy anya jóval kisebb részt kapott, mint eredetileg ügyvéd elött megbeszéltek. De ezt a részt el tudtuk adni, így költöztünk is el.


Ennek eredménye, hogy 10 éve nem láttam a mamámat. Én sem vagyok kíváncsi rá, ő sem ránk.



Mikor én kerültem oda,hogy párom lett, költöznék, anyáék felajánlották, hogy mivel hatalmas a telkük, felezzük el, építkezzünk ott (mostmár) férjemmel. Hiába jó a viszony, semmi pénzért nem tettem volna okulva belőlük.

júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%
98%-ban nem tudnak az emberek manapság egy fedél alatt meglenni. Mindenki vágyik a magánéletre. Mindenki maszkokat hord egész nap és leszívják az agyát az egész napom baromság, ha haza megyünk, szeretnénk kicsit feloldani és szögre akasztani a maszkokat. De nem lehet, ha közben jópofizni kell a családtagokkal. Hatalmas feszkó van belőle, ami aztán robban.
júl. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
98%
Jobb távolról szeretni, mint közelről utálni...
júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
72%
Alapvetés, hogy családtól, rokonoktól legalább 100 km válasszon el. Nemhogy közös házban...
júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%
Én szerencsére nem, de ismerősök körében látom. Általában ott van ez, ahol anyuka egyedül maradt, és a lányával és annak férjével él. Nagyon gáz, mindenbe beleszólnak, a férfinak nem lehet egy szava sem, a két nő mindig összeáll. Nekem ez nőként is iszonyat gáz. Kb. a lány örökre gyerek marad, akit mindig anyuka irányít.
júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
67%

Alapvetés, hogy nem kell diszfunkcionálisnak és retardáltnak lenni és akkor nincs gond.

Már nem - halálesetek miatt - de laktunk így. Ráadásul a cég is közös volt, anyánk otthon, apám, húgom, én a céget vittük. Mindenkinek saját lakrésze volt, de voltak közös helyiségek is. Kicsit kicsiben ilyen "Dallas"-os, szappanoperisztikus életet éltünk. Anyagi gondok nem voltak, azt pedig megbeszéltük, hogy hülyeségeken való veszekedésekkel nem alacsonyítja le magát és a többieket senki. És nem is volt gond. Legalábbi ezzel az életformával nem.

júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!