Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire túlpörögni...

Miért kell ennyire túlpörögni a házasságot?

Figyelt kérdés

A családjaink folyamatosan azon kattogtak, hogy jaj, még nem vagyunk összeházasodva. Most egyéb okokból összeházasodtunk, kb 10 perc volt. Azóta azt hallgatjuk, hogy miért csak 2 tanús volt, miért nem lett lakodalom, miért nincsen rendes (arany) gyűrűnk. Van olyan családtag, aki azóta nem áll velünk szóba, meg a kb 20 éve nem látott rokon azzal fenyeget, hogy majd az ő gyereke se hív meg minket, miközben amúgy se mennénk, azt se tudtam, hogy van gyereke... Komolyan mondom, mintha valami hatalmas vétket követtünk volna el.

Ez mire jó?


júl. 22. 08:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad nekik, hogy majd a váló bulit megrendezed. Garantált, hogy többet nem fognak baszogatni.
júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Azt azért megnézném, hogy a 20 éve nem látott rokon beugrik a Angliából vigyázni a gyerekekre...

Költözködésnél a barátaink segítettek, mint ahogy mi is nekik. A családomból senkit nem hivtam, mindenkinek meg van a maga búja-baja. Aki meg jött volna 70+ nem hiszem hogy vele kellett volna cipeltetnem a ruhásszekrényt.

Attól még mert a mindennapokban segítek valakinek bevásárolni, takarítani, meg orvoshoz menni, még nem feltétlenül hívnám meg magamhoz bulizni. A két dolog teljesen különböző.

júl. 22. 09:23
 13/34 A kérdező kommentje:
#11 Ez tetszik! Következő alkalommal, ha megint megtalálnak kipróbálom!
júl. 22. 09:24
 14/34 anonim ***** válasza:
96%

"Ugye akkor is "leszarjátok" majd a családot, ha a gyerekeitekre kell vigyázni, vagy, amikor jól jönne valaki, aki megfogja a szekrény végét költözködéskor?

Remélem öntudatosan fizetitek majd a bébiszittert és a culágert."


Hát "kedves" és "jóindulatú" válaszolótársam!


Egy ilyen mentalitású családtól nekem nem kellene semmilyen segítség. Inkább "fizetném a culágert", minthogy ilyeneknek legyel lekötelezettje.

júl. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%
A húsz éve nem látott rokon honnan szerzett tudomást az házasságkötésről?
júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Metionin ***** válasza:
100%
Engedd el, a ti dolgotok. Szerintem teljesen igazatok van, mi is így fogjuk csinálni, főleg hogy covidkor terveztünk volna házasodni de így elmaradt, mégis éreztük az előszelét a beledumálásnak mindkét oldalról. Na akkor döntöttünk úgy, hogy egyelőre van fontosabb kiadásunk is, másrészt meg nem kell a balhé, ha eljön az ideje, besétálunk majd 2 tanúval azt cső. Meglesz a papír a jogi ügyekhez, a család meg bekaphatja. Elhiszem ha valaki szereti a nagy bulis esküvőt, az ő dolga de az is ugyanúgy a pár dolga, ha nem akarnak felhajtást. Ebbe szerintem senkinek nincs joga beleszólni.
júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi is, pont ezért 2 tanus esküvőt tartottunk. Mert nem volt szükség a hisztire.

Ennek ellenére anyós nem tudta ezt feldolgozni, és beállított, jelenetet rendezett.


Vannak ilyen csökött agyú teremtmények.

júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek nálunk senki nem szól bele :D Mi kis létszámú, meghitt esküvőt tartunk, klasszik lagzi nem is lesz, csak vacsi, inkább utazunk abból a penzből. Egyedül azon szornyulkodnek sokan, hogy nem menyasszonyi ruhám lesz, hanem menyasszonyi overálom, amit a párommal közösen választunk ki. Ez valami szentségtörés lehet, mert ki vannak rajta akadva az ismerősök 😄😄
júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem, ahol 2 tanus eskuvo van, ott ok lehet akar az (is), hogy a parnak, csaladnak nincs penze nagy eskuvot tartani. Igy nem vall tul sok eszre, aki ezen hisztizik vagy besertodik.
júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
94%

Miért tartod ilyen toxic, mindenbe beleszóló passzív-agresszív emberekkel a kapcsolatot???


Komolyan kérdezem. Megeszik az életeteket. Én tízéve nem beszélek a saját családommal, mert soha semmi nem jó nekik, de legalább nagyon-nagyon okosak és mindent jobban tudnak.

júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!