Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire túlpörögni...

Miért kell ennyire túlpörögni a házasságot?

Figyelt kérdés

A családjaink folyamatosan azon kattogtak, hogy jaj, még nem vagyunk összeházasodva. Most egyéb okokból összeházasodtunk, kb 10 perc volt. Azóta azt hallgatjuk, hogy miért csak 2 tanús volt, miért nem lett lakodalom, miért nincsen rendes (arany) gyűrűnk. Van olyan családtag, aki azóta nem áll velünk szóba, meg a kb 20 éve nem látott rokon azzal fenyeget, hogy majd az ő gyereke se hív meg minket, miközben amúgy se mennénk, azt se tudtam, hogy van gyereke... Komolyan mondom, mintha valami hatalmas vétket követtünk volna el.

Ez mire jó?


júl. 22. 08:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el, mosolyogj rajtuk és kész.
júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
49%
Mert van akinek a házasságkötés fontos esemény, amit megunnepel a családjával, barátaival.
júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Mi is 2 tanus esküvőt akarunk. Leendő anyósom már nyomja a hisztit, hogy ez meg az meg amaz meg fog sértődni. Én már annyira belefáradtam ebbe, hogy nem fogunk megházasodni. Nem fogom ezt életem végéig hallgatnim
júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem is kell olyan rongyrázós lagzikat tartani, mint a filmeken, azt, hogy két ember összeköti az életét minden kultúrában megünneplik valahogyan.

Az osztozás más örömében szerintem egy teljesen természetes dolog és egyben igény is egy normális közösségben.

A házasság és a lagzi, olyan rítusok, amik egyfelől gesztusok a családjaink, barátaink felé és nagyon jól esnek a nagy és dédszülőknek és mindenféle rokonoknak, barátoknak, másfelől azon ritka alkalmak egyike, amikor ezek az amúgy nagyon laza kapcsolódások megerősítést nyernek, találkozunk/megismerkedünk tök messzi rokonokkal és ez a fajta kapcsolati háló az élet hátralevő részében még sokat segíthet nekünk, ahogyan mi is az ő segítségükre lehetünk és ez nem "kihasználás", ez a társas együttműködés szövete.

júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
Szard le. Önmagunkkal szemben tanúsított tisztelet az, hogy nem foglalkozunk, nem állunk szóba bennünket lehúzó, negatív emberekkel.
júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Mérgesek mert nem volt ingyen zaba meg tivornyázás.
júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
9%

Ugye akkor is "leszarjátok" majd a családot, ha a gyerekeitekre kell vigyázni, vagy, amikor jól jönne valaki, aki megfogja a szekrény végét költözködéskor?

Remélem öntudatosan fizetitek majd a bébiszittert és a culágert.

júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Mi úgy voltunk vele, hogy egy Forintot sem szerettünk volna rá költeni, van épp elég kiadásunk. Akivel amúgy akarjuk tartani a kapcsolatot tartjuk, de akit az életem többi napján nem érdekelek, annak ezen a napon se hiányozzak.

Nekünk ez tényleg csak egy papír, ami hivatalos ügyhöz kellett. 🤷‍♀️

júl. 22. 09:11
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
#7-es látszik rád ejtették a szekrényt, különben nem írnál ilyen baromságokat.
júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem mit pattognak. Ha nektek ez ennyi csak akkor ennyi, nem kell túlmisztifikálni ha nem akarjátok. Az meg, hogy távoli rokon így besertődik az nevetséges. Nekünk is vannak olyan családtagjaink akiket már meg sem ismernék utcán, olyan régen láttam. Ki nem szarja le őket.
júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!