Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akar eljönni az esküvőmre,...

Nem akar eljönni az esküvőmre, mert szakítottak a párjával? Erre mit reagálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

3 hét múlva férjhez megyek, az unokatestvérem lenne/lett volna a tanúm.

Mert ő nem csak rokon, hanem az egyik legközelebbi barátnőm, 5 hónap van közöttünk, együtt nőttünk fel, érettségi után nálam is lakott 1 évet.


Viszont most lemondta, azzal, hogy két hete szakítottak a barátjával, neki nincs kedve első sorból nézni a mi boldogságunkat, enyelgésünket és, ami a legjobban szíven ütött, az az, hogy "nem akar ennél is jobban megutálni". Kérdeztem, ezt hogy érti, mire mondta, hogy ez nem ellenem irányul (!), de én élem azt az életet, amit ő magának elképzelt, nekem adatott meg minden, amire ő kamaszkora óta vágyott és én ezt az egészet sosem akartam, mégis az ölembe hullott (a párom előtt nem volt komoly kapcsolatom, nem is voltam az a romantikus lány, aki a hercegre vár és esküvőre, gyerekekre vágyna).


Rosszul esett, de úgy voltam vele, hogy felnőtt, az ő dolga, nem fogom győzködni. A nagynéném szerint viszont igenis írjak neki, hívogassam és vegyem rá, hogy jöjjön az esküvőre...

De most ezek után még álljak neki könyörögni? Úgy, hogy a szakítás már évek óta a levegőben lógott, 16 éves koruk óta voltak együtt, 9 év alatt odáig sem jutottak, hogy összeköltözzenek.



jún. 2. 15:53
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
37%

Hívd meg az esküvőre, kiemelve, hogy három szelet tortát is kap, hogy megpukkadjon. :D

Na jó, csak viccből mondom. Engedd el.

jún. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
96%
Egy ilyen szöveg után neki semmi keresnivalója nincs az esküvődön. Nem is értem a nagynénédet. :/
jún. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
11%

Ennyiből kb. az jön le, hogy eddigi élete legnagyobb traumáján megy keresztül, neked meg a támogatás helyett az jár az agyadban, hogyan vegyed rá, hogy asszisztáljon neked?

Csak remélni tudom, hogy vannak ennél jobb barátai is.

jún. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
36%

ma 07:50

Igen, ezért is írtam, hogy egy kicsit több türelmet, megértést kéne adni, de azért a másik félnek is van igazsága.

Érdekes, hogy semmi sem fekete-fehér, de milyen könnyen ítélkezünk mindkét irányból.

jún. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
81%

#34: Igen, megértést kell adni, ha nem akar elmenni ezért, akkor az a megértés, hogy tiszteletben tartja, hogy nem megy el. Nincs olyan megértés, hogy kicsit elmegy, meg kicsit nem megy el. Ez a része pont fekete-fehér.

Ha már direktben segíteni nem akar/tud rajta, akkor legalább békénhagyhatja (ezen lehet max szürkezónázni)


#33

jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
74%

Viszont most lemondta, azzal, hogy két hete szakítottak a barátjával, neki nincs kedve első sorból nézni a mi boldogságunkat, enyelgésünket - megmondtam volna neki: semmi baj, nekem meg nincs kedvem a savanyú képedet nézni.


Bszki, én is estem már túl szakításon, de eszem ágában nem volt csak azért lemondani egy esküvői meghívást. Hogyne.


Az a nagy helyzet, hogy az unokatesód NEM kedvel téged

jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
82%

az unokatesód nem kedvel téged, és ezt meg is mondta, de te ezek után miért is akarsz tőle bármit?


Ő nem a barátnőd - sohasem volt az, csak jól jöttél neki a lakásoddal pl.

Jobb lesz neked ilyen emberek nélkül.


#36

jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
82%

33-as, az megvan hogy ez a kedves unotesó egy szar energiavámpír, aki 10 éve panaszkodik a kapcsolatáról, most meg "teljesen összetört", ráadásul kvázi elküldte a kérdezőt a fszba?


Minek kellene megértéssel fordulni egy ilyen ember felé? Hagyjuk már. Szóba nem kell állni velük, mert csak leszívnak.


Volt ilyen bartánőm, ő állandóan nyafogott, mindenen drámázott, én hallgassam meg ezredjére is ugyanazt a lemezt, amikor meg én kerültem szrba kb tett rá jó magasról.

jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
84%

#34


Azt megértem, hogy romokban az élete. De ezt magában kellett volna lemeccselnie. És felfognia, hogy a barátnője/unokatesója esküvője nem róla szól, és nem rázúdítani ezeket, amiket mondott, ezzel az örömét beárnyékolni.


Ez nagyon aljas. Velem a húgom csinált hasonlót. Sok év után lombikkal teherbeestem, és kvázi rámzúdította, hogy most énmiattam neki többet kell segíteni a némileg gondozásra szoruló mamám körül anyánknak.

Amit amúgy nem is tett meg, mert senki sem várta el, de gyorsan áldozatszerepbe bújt, hogy róla szóljon minden. Ez a mocskos önzősége úgy felhúzott. Valójában nála is onnan fújt a szél, hogy irigykedett, hogy nekünk jó irányba tart az életünk, ő meg a szar választásai és döntései miatt zsákutcába kerül.

jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
57%

#38: Akkor viszont miért kellene erőlködni hogy ott legyen? Miért nem lehet simán békénhagyni, ahogy eredetileg is szólt a kérdés?

Ha már addig jó volt, amíg a kellő mennyiségű pozitív megerősítést azért megadta, akkor miért nem lehet simán elengedni, amikor átfordult patásördöggé?


#33

jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!