Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám gyűjtött pár M-ot...

A mamám gyűjtött pár M-ot nekem és a testvéremnek, de az én részem is odaadta neki (kölcsönbe..)nyilván nem adta vissza.mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval a teljes story, hogy a mamánk kis korunktól kezdve gyűjtött pénzt nekünk. Nem névre szólóan. Összegyűlt fejenként 4 M Ft, majd a nővérem kb 10 éve megjelent mamámnál,hogy lakást akarnak venni és szüksége lenne a pénzre. Majd mamám elmondása szerint, könyörgött nővérem az én részemért is. Odaadta neki,de csak kölcsönbe, megígértette vele, hogy visszafizeti. Azóta eltelt már 10 év, nem fizetett vissza semmit, sőt megszakította teljesen a kapcsolatot mamával. (pedig egy városban élnek.. én 100km-re tőlük). Ezt az egészet én csak most tudtam meg karácsonykor, amikor a mama sírva hívott fel és elmesélte,hogy mennyire bánja. Nagyon kiakadtam, én is sírtam :D , egyből hívtam a szüleimet,hogy elmeséljem nekik, de ők már tudták,konkrétan végig asszisztálták és eltitkolták előlem. Nagyon bánt a dolog,tudtam,hogy nővérem egy szarrágó, de hogy ekkora? (Én már több éve nem beszélek vele, sőt már anyával is összeveszett, 1-2 éve ők sem beszélnek. ) Próbálok nem is agyalni ezen,de idegesít,hogy én is tudtam volna lakást venni..ha lemegyek vidékre meglátogatni anyáékat,mamát állandóan eszembe jut és nyilván anyáéknak panaszkodok ezzel kapcsolatban. Akik a mamát hibáztatják,hogy nem kellett volna odaadni neki az én részem. De sztem ez nem így működik. Mit tennétek a helyemben? Nagyon őrlődöm, nem tudok belenyugodni. Nagyon sok info van még, de ideges vagyok, azért kicsit ilyen összeszedetlen a story:(
febr. 15. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
Nekem tényleg sok pénzem elúszott. Imádtam a mamámat de semmivel többet nem hagyott rám és nem adott, pedig tudta hogy mi a helyzet. Annyit örökölök amit anyu örökölt volna.
febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:

#50 Az Ajándékozási szerződést maga az ajándekozó is csak megtámadhatja illetve annak majd az örököse(jelen esetben az anyuka)

Eléggé macerás ahogy olvastam de az anyuka csak nem csinál ilyet ha elvileg bántja őt is a dolog


Eltartási szerződésről meg fölösleges beszélni 100km távolságból

febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:

#52: Eltartási szerződésben foglaltakat nem csak együttlakva lehet teljesíteni, minden attól függ, hogy milyen feltételeket szabnak a szerződésben. A kötelezettségnek meg lehet felelni úgy is, ha megfelelő ellátásról gondoskodik az eltartott felé (pl. kajarendelés, ápoló megbízása, számlák fizetése stb. - ezeknél mindegy a távolság). Létezik még az öröklési szerződés intézménye is, ez az eltartásihoz hasonló, csak nem azonnal kerül a kedvezményezett nevére az ingatlan, hanem majd csak akkor, ha aktuális lesz.

Amúgy a létező legegyszerűbb módozat valójában az lehetne, hogy a majdani hagyatéki tárgyaláson anyuka (ha valóban bántja őt a dolog és a kérdezőt támogatja) a közjegyző előtt egész egyszerűen lemond az örökségéről a kérdező javára. Abba a tesónak abszolút semmi beleszólása nem lehet, és semmilyen jogorvaslattal nem tud még csak próbálkozni sem.

Valójában meg csak lehetőségeket próbáltam jelezni, hagyatéki ügyintézőként elég sokmindennel találkoztam már.

febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
Írtok itt ajándékozásról, átiratásról, eltartásiról, stb. De ezeket cseszheti ha a mama nem akarja vagy nem teszi meg.
febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:

#54: Erre lehet megoldás az utosó ötletem (mama hagyatékiján anyuka lemond a kérdező javára).

Persze azért még ne temessük a mamát, reméljük, él még jó pár évet.

febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
#53 köszi ezt nem tudtam H távolról is lehet intézni az ilyet
febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
#56: Az a lényeg, hogy a tartási kötelezettségnek tegyen eleget. Hogy az pontosan mit takar, azt pedig a szerződésben kell rögzíteni.
febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 A kérdező kommentje:

Apa vegig tudott rola. Nem is Nem is tagadja. A mamat egyaltalan nem zaklatom vele, nem is ertem honnan vette a valaszolo. Inkabb nyugtatom,h noverem mar le se szarja.

Nyilvan probaltam a szuleimmel beszelni. De apa azt mondja,h hagyjam ezzel a temaval, neki semmi koze hozza, nem rokona a mama. Mivel anyum anyukaja…

febr. 18. 21:12
 59/70 anonim ***** válasza:
42%

"De apa azt mondja,h hagyjam ezzel a temaval, neki semmi koze hozza..."


Igaza van. Amúgy neked sincs közöd hozzá. A nagyanyád meg a nővéred dolga. Tedd túl magad rajta. Ennyi

febr. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 A kérdező kommentje:

Ha te lennel ebbe a helyzetbe is biztos ezt gondolnad :D

Vagy lehet,hogy te vagy a “noverem” aki elkerte a penzemet. remelem jol alszol😃

febr. 19. 08:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!