Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám gyűjtött pár M-ot...

A mamám gyűjtött pár M-ot nekem és a testvéremnek, de az én részem is odaadta neki (kölcsönbe..)nyilván nem adta vissza.mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval a teljes story, hogy a mamánk kis korunktól kezdve gyűjtött pénzt nekünk. Nem névre szólóan. Összegyűlt fejenként 4 M Ft, majd a nővérem kb 10 éve megjelent mamámnál,hogy lakást akarnak venni és szüksége lenne a pénzre. Majd mamám elmondása szerint, könyörgött nővérem az én részemért is. Odaadta neki,de csak kölcsönbe, megígértette vele, hogy visszafizeti. Azóta eltelt már 10 év, nem fizetett vissza semmit, sőt megszakította teljesen a kapcsolatot mamával. (pedig egy városban élnek.. én 100km-re tőlük). Ezt az egészet én csak most tudtam meg karácsonykor, amikor a mama sírva hívott fel és elmesélte,hogy mennyire bánja. Nagyon kiakadtam, én is sírtam :D , egyből hívtam a szüleimet,hogy elmeséljem nekik, de ők már tudták,konkrétan végig asszisztálták és eltitkolták előlem. Nagyon bánt a dolog,tudtam,hogy nővérem egy szarrágó, de hogy ekkora? (Én már több éve nem beszélek vele, sőt már anyával is összeveszett, 1-2 éve ők sem beszélnek. ) Próbálok nem is agyalni ezen,de idegesít,hogy én is tudtam volna lakást venni..ha lemegyek vidékre meglátogatni anyáékat,mamát állandóan eszembe jut és nyilván anyáéknak panaszkodok ezzel kapcsolatban. Akik a mamát hibáztatják,hogy nem kellett volna odaadni neki az én részem. De sztem ez nem így működik. Mit tennétek a helyemben? Nagyon őrlődöm, nem tudok belenyugodni. Nagyon sok info van még, de ideges vagyok, azért kicsit ilyen összeszedetlen a story:(
febr. 15. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell ajándékozás (azt hiszem ez támadható is, pont úgy, mint egy végrendelet), simán irassa rád a házat úgy, hogy ő marad a haszonélvező és kész. Ezzel a "kedves" tesó már nem fog tudni mit kezdeni.
febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
100%
31- a tulajdon átírása az magyarán mégis ajándékozás jogilag nem??
febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
8%
Felhívnám a nővérkét, hogy vagy kérem vissza az örökséget, vagy talizunk a bíróságon...
febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
96%
Ha anyuék tényleg jóvá akarják tenni, mama hagyatékiján az öröklő szülőd lemond a javadra az örökségéről. Nővéredet oda sem hívják, nem ő az örökös hanem a szülőd. Már telefonban elmondhatja a közjegyzőnek, hogy neked szánja, így téged is behívnak a hagyatékira.
febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
88%

#33 az hogy a hozzászólásokat nem olvasod el egy dolog de legalább a kérdést értelmezd már normálian,még él a mama szó sincs örökségről


#34 amikor a 22-es válaszomat írtam nekem is eszembe jutott ez az opció és jó is lenne csakhogy

erről a helyzetről is tudtak illetve aszisztáltak hozzá oké hogy már bántja őket viszont ha megjelenik majd a nővér pityeregve,bűnbánó tekintettel


Háát.. ki tudja

febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tudsz csinálni el kell engedni.
febr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:

Na most tudtam végig olvasni a kommenteket, köszi, hogy ennyien irtatok. Itt nem a lakhatásról van szó, nem is azért mert bajban vagyok és sürgősen kell a pénz. A férjemnek van lakása,és az a közös otthonunk, van egy kislányunk is.

Itt azzal van a probléma,hogy engem illetett volna meg az a pénz, és ha én is megkapom abban az időben (nem eltitkolják), akkor simán tudtam volna egy lakást venni vidéken, ami ma már 20-25 M-t ér. Iszonyatosan bosszantó, hogy ő lenyúlta a pènzem, vettek belőle a férjével közösen egy lakást.. és még én hallgatom mamától,hogy milyen rossz unoka a nővérem,hogy nem is látogatja, neki csak a pénze kellett.

Egyèbként nekem nem tud adni a mama, azt a par M-ot gyujtotte tobb even keresztul meg eladott egy kis kertet.

Ingatlanja van, egy gyereke, anya, aki egyebkent mondta parszor,hogy az csak az enyem lesz, de sztem ha mama meghal, noverem egybol megjelenik majd,hogy bajban vannak, nem tudjak fizetni a csokot, sokba van a 3 gyerek, elhagyta a ferje..stb…es megint nem kapok semmit, mert ugye en “jol keresek”, noverem meg nem dolgozott soha egesz eleteben…

febr. 16. 12:34
 38/70 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ugyanez bosszant. Az IGAZSÁGTALANSÁG.
febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
88%
Nagymama se százas, ha 10 évvel az események után épp karácsonykor jut eszébe ezt elmeselni
febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
0%
Egyébiránt hány éves a novered?
febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!