Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám gyűjtött pár M-ot...

A mamám gyűjtött pár M-ot nekem és a testvéremnek, de az én részem is odaadta neki (kölcsönbe..)nyilván nem adta vissza.mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval a teljes story, hogy a mamánk kis korunktól kezdve gyűjtött pénzt nekünk. Nem névre szólóan. Összegyűlt fejenként 4 M Ft, majd a nővérem kb 10 éve megjelent mamámnál,hogy lakást akarnak venni és szüksége lenne a pénzre. Majd mamám elmondása szerint, könyörgött nővérem az én részemért is. Odaadta neki,de csak kölcsönbe, megígértette vele, hogy visszafizeti. Azóta eltelt már 10 év, nem fizetett vissza semmit, sőt megszakította teljesen a kapcsolatot mamával. (pedig egy városban élnek.. én 100km-re tőlük). Ezt az egészet én csak most tudtam meg karácsonykor, amikor a mama sírva hívott fel és elmesélte,hogy mennyire bánja. Nagyon kiakadtam, én is sírtam :D , egyből hívtam a szüleimet,hogy elmeséljem nekik, de ők már tudták,konkrétan végig asszisztálták és eltitkolták előlem. Nagyon bánt a dolog,tudtam,hogy nővérem egy szarrágó, de hogy ekkora? (Én már több éve nem beszélek vele, sőt már anyával is összeveszett, 1-2 éve ők sem beszélnek. ) Próbálok nem is agyalni ezen,de idegesít,hogy én is tudtam volna lakást venni..ha lemegyek vidékre meglátogatni anyáékat,mamát állandóan eszembe jut és nyilván anyáéknak panaszkodok ezzel kapcsolatban. Akik a mamát hibáztatják,hogy nem kellett volna odaadni neki az én részem. De sztem ez nem így működik. Mit tennétek a helyemben? Nagyon őrlődöm, nem tudok belenyugodni. Nagyon sok info van még, de ideges vagyok, azért kicsit ilyen összeszedetlen a story:(
febr. 15. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
95%

Undorító sztori.

Én a helyedben felhívnám a nővéredet és elküldeném a pics@ba.

Ez nyilván vérmérséklet kérdése.

És alapvetően nem a pénz miatt, hanem maga az elv.

Remélem érthetően fogalmaztam.

Amúgy ez nem is sz@rrágóság, hanem jellemtelenség, gerinctelenség inkább...

febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudsz mit csinálni, max tesódat lehetne a szüleiddel együtt noszogatni, hogy hahó volt egy ígérete. A mamád jóhiszeműen segített egyik unokájának, nem érdemli meg, hogy ezért haragudjatok rá, mert az az ő pénze volt, azt volt joga vele csinálni, amit csak akar. Itt csak a tesódat lehet hibáztatni, nem a mamát. Szüleid igazságtalanok mamáddal szemben.
febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon szemét nővéred van,jól áttkurta a mamádat,ő pesze hogy elhitte hogy vissza fizeti a pénzt a nővéred,nem tudhatta hogy ilyen féreg valójában,megpróbálhatod elkérni tőle a pénzt.
febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:

A mamát én nem is piszkálom érte,hanem anyát.. mai veszekedésnél velem ordibált,hogy “jooo menjel oda hozza, koveteld vissza,ugyse fogja odaadni,mert tobb millios hiteluk van.”

Ez a valasza. Ja meg azzal nyugtat,hogy en sokkal talpraesettebb,tanultabb vagyok,mint o, jol keresek stb.. O meg szult 3 gyereket és el mint hal a vizben. De zavar, mert az en penzembol tudtak lakast venni.

febr. 15. 16:02
 5/70 anonim ***** válasza:
96%

Gyönyörű, hogy a szüleid azért hibáztatják a mamát, mert ők egy haszonleső dögöt neveltek.

Egyébként mamád írhat végrendeletet, hogy minden vagyonát rád és a gyerekére/gyerekeire hagyja. (az nem derült ki, hogy hány gyereke van).

Már amennyiben van neki mondjuk saját ingatlana.

febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
37%
Fel kell jelenteni az embert, mert mamadtol kicsalta a penzt. Ez csalasnak szamit. Hihetetlen mennyi nem torodnek ezzel az emberek, hogy csalas aldozatava valnak.
febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
93%

#6


10 éve történt az eset...Papírt gondolom nem írtak róla. Illetve látatlanban is biztos vagyok benne.

Mindamellett öreg emberek nem hogy pereskedni nem szeretnek, de "jaj a kisunokámat nem fogom feljelenteni". Szerinted?...Esélytelen!

febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
88%

6-os:Nincs alapja a feljelentésnek.Nem volt írásos ígéret arra hogy az összeg fele-fele arányban osztódik.Nincs írott nyoma annak hogy a ajándékba,vagy kölcsönbe adta az összeget.A mama beszámítható volt,azt tesz a pénzével amit akar.Ha pereskedni kezdenek,egy három gyerekes anya "értékesebb" a bíróságon,mint egy olyan nő akinek nincs gyereke.

Kérdező,nem tudsz mit tenni.Éld az életed tovább,a tesót már kizártad az életedből,ha újra felveszed vele a kapcsolatot,annak veszekedés lesz a vége.Esetleg végrendeletet írathatsz,mamával,vagy szüleiddel-hogy nővéred arányosan kevesebbet örököljön,ha eljön az ideje.

febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
39%
A vilagon senkit nem kelle érte piszkálni. Nagyanyád az egyetlen, akit lehetne, de minek? Annomo döntött úgy, hogy nem névre szólóan gyűjt nektek, ő döntött úgy, hogy oda adja az összes össze gyűjtött pénzt a növerednek, ő döntött úgy, hogy nem kölcsön adja szerződéssel. Ennyi. Így jártál.
febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
87%
ez a pénzt el kell engedni mert csak belebetegedtek
febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!