Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám gyűjtött pár M-ot...

A mamám gyűjtött pár M-ot nekem és a testvéremnek, de az én részem is odaadta neki (kölcsönbe..)nyilván nem adta vissza.mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval a teljes story, hogy a mamánk kis korunktól kezdve gyűjtött pénzt nekünk. Nem névre szólóan. Összegyűlt fejenként 4 M Ft, majd a nővérem kb 10 éve megjelent mamámnál,hogy lakást akarnak venni és szüksége lenne a pénzre. Majd mamám elmondása szerint, könyörgött nővérem az én részemért is. Odaadta neki,de csak kölcsönbe, megígértette vele, hogy visszafizeti. Azóta eltelt már 10 év, nem fizetett vissza semmit, sőt megszakította teljesen a kapcsolatot mamával. (pedig egy városban élnek.. én 100km-re tőlük). Ezt az egészet én csak most tudtam meg karácsonykor, amikor a mama sírva hívott fel és elmesélte,hogy mennyire bánja. Nagyon kiakadtam, én is sírtam :D , egyből hívtam a szüleimet,hogy elmeséljem nekik, de ők már tudták,konkrétan végig asszisztálták és eltitkolták előlem. Nagyon bánt a dolog,tudtam,hogy nővérem egy szarrágó, de hogy ekkora? (Én már több éve nem beszélek vele, sőt már anyával is összeveszett, 1-2 éve ők sem beszélnek. ) Próbálok nem is agyalni ezen,de idegesít,hogy én is tudtam volna lakást venni..ha lemegyek vidékre meglátogatni anyáékat,mamát állandóan eszembe jut és nyilván anyáéknak panaszkodok ezzel kapcsolatban. Akik a mamát hibáztatják,hogy nem kellett volna odaadni neki az én részem. De sztem ez nem így működik. Mit tennétek a helyemben? Nagyon őrlődöm, nem tudok belenyugodni. Nagyon sok info van még, de ideges vagyok, azért kicsit ilyen összeszedetlen a story:(
febr. 15. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
12%

Valóban bosszantó.

Mama le tudná mondatni az örökségről cserébe a 4millióért, de ugye ha a nővéred a telefont se veszi fel, és tekintettel arra, hogy egy gyökér, sose fogja aláírni.

Vagy kerestek egy ügyvédet, aki megoldást talál a további kizárásra, hogy legalább ezután ne tartsa a markát. A "lett volna 4millióm"at el kell engedni,mert a mama hiába kesereg utólag, úgysem b@sz oda az asztalra, hogy na lányom, vissza a kölcsön pénzt!

Nekem innentől kezdve nem lenne nővérem, több okból sem.

febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
96%

"Mama le tudná mondatni az örökségről ..."


Ne zavarjon, hogy a kérdező anyja orokol majd, nem a kérdező húga.

febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
51%
Mindegy, hogy ki-kitől örököl, a jövőben, de ez a mama adott pénze volt, ő tud kompromisszumot kötni. Én ezt tenném, hogy már most tudatnám vele, semmire ne számítson az örökségből, senkitől a jövőben.
febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
100%
Te? Mert ki vagy te? A mamának ugyan joga van rendelkeznie a vagyonáról, ami majd a KERDEZO ANYJANAK lesz az öröksége
febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
0%
Kötekedni jársz ide?
febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 A kérdező kommentje:

Nővérem 38, a mamám 82, de ő már ki se mozdul otthonról. Nővérem legnagyobb szerencséjére.


Igen, csak anya örököl majd. Papa màr meghalt, így anyáé az 50%. Barátaim is azt mondtak, amiket ti,hogy írassa át mama a lakását a nevemre, ő meg maradjon haszonélvező. De nekem nincs ilyen vastag bőr a képemen,hogy ezt elmondjam anyának vagy mamának..


Ami még zavar, egy mellékstory… hogy amikor megvették a lakást nővéremék, még voltam is náluk, mutogatott mindent dicsekedve… Apa meg lenézően mondta nekem, hogy “látod, a nővérednek lakása van, te meg nem jutsz egyről a kettőre.. “ekkor voltam én 22. S most így visszagondolva, még undorítóbb apa, mert ő tudta, hogy abba a lakásba az én pénzem is benne van…

febr. 16. 17:02
 47/70 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy nem pont ez az én sztorim, de hasonló.

Kicseszett igazságtalan világ van. De még mindig azt mondom hogy ez legyen a legnagyobb problémánk.

febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
45%

Értem én a felindultsagot de hogy hányszor leirtad már hogy "az én pénzem, az én pénzem", pedig igazából az rohadtul a mama pénze volt.

Én ebben a helyzetben a mamamat sajnálnám hogy rosszul érzi magát a bűntudata miatt, benned viszont sokkal inkább a harag tombol mert "lenyulták az én pénzem".

febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
84%

Az fel sem merült benned hogy apukád csak később hallott a dologról? Vagy csak mindenkire haragudni szeretnél?

Amit még értek is azt már viszont kevésbé,hogy miért nem beszélitek meg normálisan, nyugodtan a mamát is bele vonva


Még mielőtt nekem esne mindenki

ezt azért írom mert ha most ezen összevesztek,megromolhat a kapcsolat teszem azt nem beszéltek stb stb

De lássuk be a mama 82 éves soha nem lehet tudni mi lesz holnap


Te leszel majd a sz@r hogy miattad idegeskedett az okozta a vesztét stb erre megjelenik majd a bűnbánatot gyakorló (szarrágó) nővéred vagy két hónapig istápolja anyukádat vagy a hagyatéki tárgyalásig... folytassam? szerintem érted

febr. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
100%
#20: 10 éven belül akkor is támadható, bár szigorú feltételek vannak. Talán az eltartási szerződés lehet a legjobb megoldás ilyen esetben. Bár az is támadható, de még szigorúbbak a feltételek.
febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!