Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom tovább anyám viselkedését?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és 2 éve magántanuló. (pszichológus javaslatára lettem az)

1,5 éve minden napom pokol. Az anyám délutános lett a munkahelyén, 12.30-tól este 19.00-ig dolgozik. Amikor elmegy munkába, és pl. elmegyek vécére pisilni, egyből leordít, hogy útban vagyok. Ha a konyhába megyek ki valamiért, szintén leüvölt, hogy tűnjek az útjából. Ha visszaszólok valamit, azonnal nekemtámad, meg akar verni, karmol, tépi a hajam, és az arckifejezése...Soha nem féltem az anyámtól, de most már kezdek. Én megcsinálok itthon mindent, többnyire én mosom a ruháit is, meg ilyenek. Zavarja az is, hogy este 9ig szoktam gépezni. Holnap egész nap itthon lesz, hogy viseljem el? Félek, hogy ha csak megszólalok, nekemtámad, megver, meg ilyesmik. Mindig mondogatja, hogy kár volt világra hoznia, mert egy szörny vagyok. Mit tegyek?


2010. okt. 21. 20:22
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Sajnos én elhiszem azt amit a kérdező ír. Sajnos vannak ilyen anyák. Én is elég rossz viszonyba vagyok a sajátommal mióta az eszemet tudom. Kiskoromban is állandóan üvöltött velem, meg elvert, ez a helyzet nem sokat változott pedig már 23 éves nő vagyok. Komolyan úgy érzem hogy gyűlöl és ezzel nem túlzok. Sajnos fél éve diplomáztam és azóta nem találtam munkát, pedig tényleg minden nap keresek és szorgosan küldöm az önéletrajzokat. Ezt persze rendszeresen az orrom alá dörgöli, hogy nem csinálok semmit, nem vagyok jó semmire. Pedig van hogy egész nap főzök, takarítok mikor ő dolgozni van, és még ilyenkor sincs egy jó szava hozzám, csak kiszúr egy edényt amin maradt valami kis folt és mondja, hogy örüljek hogy nem más vette észre... :S Ami van kis sikerélményem, ő azt is lekicsinyli. Pl az se tetszik neki hogy vezetni tanulok. Ha hazajövök tök jókedvűen, mert vezettem, megjegyzi irónikusan hogy: na hányszor fulladtál le? Vannak időszakok amikor elvagyunk és nem köt belém, de ez a ritkább, általában egész nap ordibál velem, de nem csak velem hanem apukámmal is, vele is többnyire ok nélkül. Nagyon szeretnék már munkát és hogy elköltözhessek innen, de pénz nélkül lehetetlen, teljesen ki vagyok szolgáltatva neki, nincs ennél rosszabb érzés :'(
2010. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne legyél a közelében valahogy.
2010. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
16 vagy, vállalhatsz részmunkaidős állást, gyűjts albérletre, és addig sem kell otthon lenned amíg dolgozol.
2010. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Annak a hózzászólónak ki szerint elég a gyereknek a kaja meg fedél,sírva könyörgök ne vállájon gyereket óvd meg őt magadtól,mert csak eggyel több sérült gyerek jönne hozzánk terápiára...
2010. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Az én anyám szerint is elég a gyereknek kaja meg fedél.Csak nekem sajnos nem elég ,ha itthon elkerülöm,ugyanis megrögzött szokása,hogy a rokonoknak,szomszédoknak panaszkodik,hogy miattam került adósságba,meg mennyibe került az én nevelésem,stb...aztán meg,ha rokonnal vagy szomszéddal találkozom,akkor az meg számon kér,hogy szegény jó anyámnak én mennyibe kerültem!Köszönöm!Ja és ezek közül az egyik 40 éves,máig az anyja pénzéből él,kétszintes házat épített neki az apja,mégsem volt hajlandó külön költözni és egy ilyen kér számon?Pfff...Megmondtam nekik,hogy majd akkor pampogjanak,ha az övékét eszem!

Akinek pedig még az is fáj,hogy a gyereknek ennivalót és fedelet kell biztosítani,az ne szüljön!

2010. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!