Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom tovább anyám viselkedését?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és 2 éve magántanuló. (pszichológus javaslatára lettem az)

1,5 éve minden napom pokol. Az anyám délutános lett a munkahelyén, 12.30-tól este 19.00-ig dolgozik. Amikor elmegy munkába, és pl. elmegyek vécére pisilni, egyből leordít, hogy útban vagyok. Ha a konyhába megyek ki valamiért, szintén leüvölt, hogy tűnjek az útjából. Ha visszaszólok valamit, azonnal nekemtámad, meg akar verni, karmol, tépi a hajam, és az arckifejezése...Soha nem féltem az anyámtól, de most már kezdek. Én megcsinálok itthon mindent, többnyire én mosom a ruháit is, meg ilyenek. Zavarja az is, hogy este 9ig szoktam gépezni. Holnap egész nap itthon lesz, hogy viseljem el? Félek, hogy ha csak megszólalok, nekemtámad, megver, meg ilyesmik. Mindig mondogatja, hogy kár volt világra hoznia, mert egy szörny vagyok. Mit tegyek?


2010. okt. 21. 20:22
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mik azok az okok ami miatt magántanuló vagy, nem lehet, hogy pont anyád terrorizálása? Ha beszélsz az iskolavezetőséggel, a helyzetre való tekintettel díjmentesen lehetnél kollégista.
2010. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
11%
Abszolút ismerem a magadfajtákat,valószínűleg a te fejed körül sem fényeskedik glória,hiába próbálod előadni ezt ártatlan,nagyra nyitott pislogó és könnyes szemekkel.Valószínűleg nem vagy alkalmas közösségbe járni,mert olyanokat művelsz,amit a társadalom nem tűr el,ezért kirekesztett lettél,nem járhatsz iskolába.Nem fertőzheted többé a társaidat,csak a családod marad,akik kénytelenek eltűrni téged.Szedsz vmi gyógyszert?Mert az talán segítene.Anyádnak betelt a pohara veled.Viselkedését köszönd magadnak,biztosan eleget tűrt már szerencsétlen.
2010. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Előző neked is kéne gyógyszer,mivan valaki belédrúgott és itt éled ki azzal hogy belerúgsz a kérdezőbe...Sajnos,én bántalmazott gyermekekkel ,fiatalokkal foglakozom,néha a gyerek is hibás igen olyan is van,de az a ritkább eset.A szülőt se avassuk már szentté,mert az nem normális mikor a szülő veri a gyerekeit,vagy mikor a két szülő veri egymást azt sem kéne természetesnek elkönyvelni,csak mert x vagy y ebbe nőtt fel,nem biztos hogy normális,csak x nek meg y -nak nincs más offenzivája mert az volt a példa,genetika a fegyver de a környzet húzza meg a ravaszt...Nem mindenki alkalmas családfentartásra társas kapcsolatokra,az ilyen inkább ne is tervezzen családot...


28N

2010. okt. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Miért?Talán nem volt igazam kérdező?

Lehet az ilyeneket nyalogatni-jó messziről..De ha együtt élnél vele,kb. 2 napig tudnád őt nyalogatni..

2010. okt. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelni kell egy anyát(már,ha valóban anyaként viselkedik)de egy anya is kell,hogy tisztelje a gyermekét.Ez az elvakultan anyapárti válaszolóknak szól!Azt nem várhatja senki a gyerektől,hogy csendben és nyugodtan fogja tűrni,hogy az anyja karmolja ,rettegésben tartja és elmondja mindennek!Anyának nevezhető az ilyen?


Kérdező!Valóban az is problémája lehet,hogy magántanuló lettél,de ez szerintem csak elindította a lavinát.Az ellenséges érzések már talán azelőtt is ott lehettek benne.számomra elképzelhetetlen hogy egy szülő,ha igazán szereti a gyerekét ,így viselkedjen!Másik pedig az,hogy ha valami baja van ,akkor miért nem mondja meg normálisan?Ha csak karmolással tud kommunikálni,akkor így lehetetlen lesz vele boldogulni.Ne haragudj,de nem csoda,ha pszichológushoz jársz,gyanítom,anyukád is ludas abban,hogy lelki problémáid lettek.

Nem könnyű a megoldás,de mindenképpen jobb lenne segítséget kérned ,mint egyedül küzdeni vele ,mert teljesen tönkre fog tenni!Először a pszichológusodtól kérj tanácsot,segítséget,mondj el neki mindent és kérdezd,meg szerinte hogyan tovább?

2010. okt. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy nem vagy boldog otthon, de van tető a fejed fölött és van mit enned. Azért mert Ő dolgozik, hogy eltartson, és akármilyen is veled amúgy, már csak ezért is megérdemli a tiszteletet!!! "


Már ne is haragudj hozzászóló,de normális ember a kutyájának is megadja az ennivalót és fedelet a feje fölé,de legalább is,szereti és nem emel rá kezet.Egy gyerek nem érdemelne meg ugyanennyit,sőt,többet?!Legalább a feltétel nélküli szeretetet igazán megkaphatná,hisz az még pénzbe sem kerül és ez kéne,hogy alapvető tulajdonsága legyen egy anyának!



Más:Nem azért lesz valaki magántanuló,hogy lébecoljon!!Csak alapos indokkal lehet valaki magántanuló,elsősorban betegség miatt.A pszichológiai probléma ,lelki eredetű betegség is indokolhatja,hogy magántanuló legyen a diák.És egy normális szülő ezért egyáltalán nem haragszik,inkább támogatja a gyermekét.Egy magántanulónak sokkal több figyelemre,támogatásra,nyugalomra van szüksége,hisz nem könnyű tanári segítség nélkül mindent egyedül megtanulni!Egyszerűen nem értem,hogy lehetnek egyesek annyira sötétek,hogy ezt nem tudják felfogni.

2010. okt. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Az ilyen anya nem állat.Az állat nem marja a saját utódját,ha mégis,akkor az okos gazda külön zárja,és nagyon jól teszi.
2010. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem ez gyanus, hogy minden ok nelkul tepi a hajat meg karmol.Ilyen nincs.Vagy raszolgalt erre valamivel, amit nem mond el, vagy kamu a kerdes.
2010. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Vagy az anyja szimplán idegbeteg.
2010. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Jo, de ha idegbeteg az anyja, akkor elvileg elvihetnek nevelootthonba, vagy ilyesmi, nem?
2010. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!