Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom tovább anyám viselkedését?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és 2 éve magántanuló. (pszichológus javaslatára lettem az)

1,5 éve minden napom pokol. Az anyám délutános lett a munkahelyén, 12.30-tól este 19.00-ig dolgozik. Amikor elmegy munkába, és pl. elmegyek vécére pisilni, egyből leordít, hogy útban vagyok. Ha a konyhába megyek ki valamiért, szintén leüvölt, hogy tűnjek az útjából. Ha visszaszólok valamit, azonnal nekemtámad, meg akar verni, karmol, tépi a hajam, és az arckifejezése...Soha nem féltem az anyámtól, de most már kezdek. Én megcsinálok itthon mindent, többnyire én mosom a ruháit is, meg ilyenek. Zavarja az is, hogy este 9ig szoktam gépezni. Holnap egész nap itthon lesz, hogy viseljem el? Félek, hogy ha csak megszólalok, nekemtámad, megver, meg ilyesmik. Mindig mondogatja, hogy kár volt világra hoznia, mert egy szörny vagyok. Mit tegyek?


2010. okt. 21. 20:22
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, hogy amit ő tesz az jó. Csak azt, hogy az anyád akkor is az anyád, ha bánt, megüt vagy éppen ronda dolgokat mond neked. Alapvető dolog, hogy a saját szüleimet, pláne az anyámat nem ütöm meg. Vissza sem ütök!!! És bármilyen rosszat tesz, vagy mond is nem mondok rá olyat h állat. Lehet, hogy nem vagy boldog otthon, de van tető a fejed fölött és van mit enned. Azért mert Ő dolgozik, hogy eltartson, és akármilyen is veled amúgy, már csak ezért is megérdemli a tiszteletet!!! Ezért nem üthetsz vissza és nem mondhatsz rá ilyen dolgokat. Mellesleg, ha hagyta, hogy magántanuló legyél, akkor mégse lehet olyan szar a helyzet. Nem sok szülőt ismerek aki hagyná ezt a gyerekének, még olyanok közt se ahol otthon minden rendbe van.

Ha képes voltál megütni ne csodálkozz, hogy így eldurvult a helyzet.

2010. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
Előző gratulálok akkor ha téged otthon szarra vernek hagyod,mert ők a dága szüleid...Téged a férjed is ütni verni fog mert neki is hagyod majd...
2010. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Elmúltál 16 éves keresél valami munkát magadnak. Amig dolgozzol társaságba vagy, adig se anyád szekiroz van saját jövdelemed, amit nagyon szigoruan tegyél el. Így néhány hónap vagy egy év allat össze jön annyi, pénz, hogy ha nagyon kell akkor eltudsz menni otthonról kollégiumba vagy valahova.

2010. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem ezt mondtam. Viszont nem úgy tűnik, hogy a kérdezőnek bármi az általam leírtakhoz hasonló elv valaha is eszébe jutott volna. Az én anyámnak se jó semmi amit csinálok. Mégse mondom azt róla hogy egy állat.

Nem azt mondtam hogy hagyja magát szarrá verni, csak azt hogy szülőnket nem ütjük meg semmilyen körülmények között sem. Nem a visszaütés az egyetlen lehetőség ilyen esetben. Hanem mondjuk változtat a viselkedésén. Ha kell behúzza fülét-farkát és nem szól semmit csak bólogat, abból nincs konfliktus. Biztos nehéz megállni, de még mindig jobb mintha megütik és visszaüt.

2010. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
0%

Ja és az hogy a férjem is ütni fog...

A férj az szabadon választott dolog, a szülőket nem mi választjuk. Ugyanakkor férjed annyi lehet ahányszor csak nem vagy lusta férjhez menni meg elválni. Ha nem válik be az első elválsz és keresel jobbat. Anyád, apád csak egy van. Akármilyen is, de a tiéd. És ha elveszíted nem lesz másik.

2010. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
44%
Ja,az ember az apját,az anyját nem üti meg. De ha valaki olyan,mint amilyet a kérdező írt azt teljes nyugodtsággal lehet ütni-verni,UGYANIS AZ ILYEN NEM ANYA!
2010. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
52%

21:06-os

téged az életben mindenki el fog taposni, benned törlik a lábukat.

Ha egy "anya" így viselkedik a beteg gyerekével, azt nem megütni kell, hanem börtönbe kell zárni.

2010. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
0%

Majd, ha benneteket is megütött a 16 éves lányotok, egy szerinte jogos indok miatt (nem mondom, hogy nem az, mert ah tényleg ennyire bántja akkor lehet h az) akkor mondjátok hogy hülye vagyok. De szerintem az alap az hogy a szüleinket nem ütjük meg.

Gondoljatok bele, ha azt mondanánk, hogy: Szülőt nem ütünk meg, csak ha jogos! Akkor egy idő után oda is eljutnánk hogy csúnyán néz rám anyám, durr egy tasli neki. És utána jönne a duma, hogy jajj mert terrorizál engem:'(

2010. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
21:06 kivánok neked jó bológatást...Majd úgyis rájössz a saját károdon,hogy az sem megoldás mindig,hogy mindent eltűrsz és meghunyászkodsz,fiatal vagy még...
2010. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Aki bántani akar, talál ürügyet, akár a bólogatásba és a sírásba is belemagyaráz egy sértést, ami vérbosszúért kiált.
2010. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!