Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom tovább anyám viselkedését?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és 2 éve magántanuló. (pszichológus javaslatára lettem az)

1,5 éve minden napom pokol. Az anyám délutános lett a munkahelyén, 12.30-tól este 19.00-ig dolgozik. Amikor elmegy munkába, és pl. elmegyek vécére pisilni, egyből leordít, hogy útban vagyok. Ha a konyhába megyek ki valamiért, szintén leüvölt, hogy tűnjek az útjából. Ha visszaszólok valamit, azonnal nekemtámad, meg akar verni, karmol, tépi a hajam, és az arckifejezése...Soha nem féltem az anyámtól, de most már kezdek. Én megcsinálok itthon mindent, többnyire én mosom a ruháit is, meg ilyenek. Zavarja az is, hogy este 9ig szoktam gépezni. Holnap egész nap itthon lesz, hogy viseljem el? Félek, hogy ha csak megszólalok, nekemtámad, megver, meg ilyesmik. Mindig mondogatja, hogy kár volt világra hoznia, mert egy szörny vagyok. Mit tegyek?


2010. okt. 21. 20:22
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
77%

Az még oké,hogy ideges meg fáradt de az,hogy a hajadat tépi meg karmol?!

Apukád?Vagy valami más családtag?Testvér?

2010. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
77%

Apukád? Testvérek nincsenek?

Nagyszülők? Valahová elköltöznék a helyedben.

Amúgy én tuti, hogyha nekem esne, erőteljesen ellökném, és rákiabálnék anyámra. Lehet, attól hirtelen észhez térne.

2010. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%
Erről is szólhatnál a pszichológusnak.
2010. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügy,családsegítő,iskolai gyermekédelmi felelős...Lehet nem akart téged...Amint tudsz költözz kollégiumba,vagy más rokonhoz...
2010. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
60%
Az zavarja, hogy magántanuló vagy, hogy otthon lébecolsz, nem jársz iskolába, mert sokan semminek se gondolják a pszichológust, iskolakerülésnek meg idegbetegségnek gondolják, és ez irritálja őt. Meg hogy így semmi se lesz belőled, ezt is gondolhatja. Persze most el fogsz kezdeni tiltakozni, hogy de nem, indokolt, hogy otthon legyél, de ne engem győzz meg, hanem őt. Tudom, hogy mit beszélek.
2010. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim válasza:
52%
hívj valakit aki pofánbassza
2010. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Nincs rokonom, aki befogadhatna, félárva vagyok. (a rokonság utál minket...na, vajon ki miatt? -.-") Úgy volt, hogy esetleg Budapestre felmehetek suliba, de kiskorú vagyok, anyám pedig semmit nem hajlandó intézni. Nem tudom, mit csináljak, nélküle nem megy, és kihasználja, hogy függök tőle. Mit tehetek? Csak Németországban van rokonom, de ő anyagi helyzete miatt megint nem fogadna be. Nem tudom, mit csináljak, nem tudok menekülni ennek az állatnak a karmaiból :S
2010. okt. 21. 20:32
 8/45 anonim ***** válasza:
...
2010. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:

Menj el a családsegítőbe, ott mondd el anyád viselt dolgait, és kérj azonnali intézkedést. Segítenek.

A legjobb, ha már holnap odamész.

2010. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm is ebben a helyzetben volt.Egyszer nem bírta tovább és visszaütött.Azóta nem bántotta az anyja,bár elzavarta volna otthonról,ha az apja nem ellenzi.

Ezzel nem bátorítani akarlak,mert lehet a te anyukád csak még jobban bántana,de valamit tenned kell!

Ha otthon van menj el inkább valahova.Mond,hogy a könyvtárba mész tanulni,abba nem köthet bele.

2010. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!