Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom tovább anyám viselkedését?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és 2 éve magántanuló. (pszichológus javaslatára lettem az)

1,5 éve minden napom pokol. Az anyám délutános lett a munkahelyén, 12.30-tól este 19.00-ig dolgozik. Amikor elmegy munkába, és pl. elmegyek vécére pisilni, egyből leordít, hogy útban vagyok. Ha a konyhába megyek ki valamiért, szintén leüvölt, hogy tűnjek az útjából. Ha visszaszólok valamit, azonnal nekemtámad, meg akar verni, karmol, tépi a hajam, és az arckifejezése...Soha nem féltem az anyámtól, de most már kezdek. Én megcsinálok itthon mindent, többnyire én mosom a ruháit is, meg ilyenek. Zavarja az is, hogy este 9ig szoktam gépezni. Holnap egész nap itthon lesz, hogy viseljem el? Félek, hogy ha csak megszólalok, nekemtámad, megver, meg ilyesmik. Mindig mondogatja, hogy kár volt világra hoznia, mert egy szörny vagyok. Mit tegyek?


2010. okt. 21. 20:22
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
És akkor intézetbe visznek, vagy mi lesz?
2010. okt. 21. 20:38
 12/45 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Volt, hogy visszaütöttem, egyetlen egyszer adtam neki egy pofont, most meg már rendesen rettegek tőle. Fizikailag legyengültem, sokat vagyok beteg, nem tudok enni, és aludni. Élvezi, hogy uralkodik rajtam. Ha valamit mondok neki, legyen szó bármiről, azonnal üvölt, hogy kussoljak, meg mit képzelek magamról. Nem bírom tovább.

2010. okt. 21. 20:41
 13/45 anonim ***** válasza:
20%

"nem tudok menekülni ennek az állatnak a karmaiból"

Azért te se vagy semmi ha anyádról így beszélsz. Én is utálok itthon élni, most mégis rákényszerültem, hogy a gimi után plusz egy évet itthon legyek mielőtt egyetemre megyek. Már nagyon nehezen bírom. De soha nem mondanék ilyet a szüleimre, akármennyire nehezen is viselem el a dolgaikat. Inkább azt próbálom kitalálni, hogy szabadulhatnék. Nézz magadba. Mert az se normális dolog, hogy állatnak nevezed a saját anyádat!!!!

Le lehet pontozni, meg lehet fujjolni, de kíváncsi lennék van-e aki szerint ez rendben van?

2010. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
0%
Na ez a baj. Anyát nem ütünk meg! Mit képzelsz te magadról? A halálos ágya mellett állva mit fogsz gondolni?
2010. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Nos most megkérdezném utolsó 2, HOGY AZ NEM BŰN, HA EGY ANYA A GYERMEKE SZEMÉBE AZT VÁGJA, HOGY KÁR VOLT TÉGED MEGSZÜLNI, MERT EGY KIB.SZOTT SZÖRNYETEG VAGY? GYERMEKET MEGÜTNI NEM BŰN? NEM BŰN TÖNKREVÁGNI EGY GYERMEKET ÉRZELMI ÉS FIZIKAI TERRORRAL?!
2010. okt. 21. 20:46
 16/45 anonim ***** válasza:
0%
Ez számomra kicsit nehezen hihető. Nem lehet,hogy az AIDS-es barátnőnk tért vissza?
2010. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
52%
Bűn az is, de ne te ítélkezzél! Az a dolgod, hogy te normális legyél az anyáddal, hogy ha ő nem az, az nem a te dolgod!
2010. okt. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
47%
Inkább járj suliba hidd el ott jobb lenne normális veled egykorú emberekkel. Sportolj, buliz, minnél kevesebbet kéne otthon lenned, nincs értelme otthon bekattani.
2010. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
A rokonok nem valószínű, hogy téged utálnának. Biztosan megsajnálnának.
2010. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Igen, járj iskolába szerintem is! Tök fölösleges otthon húzni anyád idegeit, ő is megbékülne, ha rendesen tennéd a dolgod, ami most nem elsősorban a mosás, hanem az iskola meg a tanulás!
2010. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!