Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok szülő...

Miért van az, hogy sok szülő a semmire szül gyermeket?

Figyelt kérdés
Se lakás, sem biztos jövedelem, sokszor még a párkapcsolat is ingatag.Ilyen helyzetben a gyerek is eleve hátránnyal indul.Mi ennek az oka?
2010. okt. 13. 14:25
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van.Én arra keresem a választ, hogy amikor tisztában van vele, hogy nincsen szinte semmi biztonság, úgy az anyagiak, mint a lakhatás, és ezalatt nem azt értem, akik a szülőkkel laknak, hanem, azt, akinek még segítségük sincsen, és egyedül vannak pénz nélkül, állás nélkül albérletben, és tízen-húszon évesek.
2010. okt. 13. 15:17
 22/52 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem régen sem volt minden 30 évesnek saját lakása, legalábbis én úgy emlékszem a 70-es években is az volt a divat, hogy a szülőkkel éltek és oda szültek a fiatal párok. Mi 9-en voltunk egy házban, nagyiék, anyám tesója+férje és az ő gyerekük és mi 4-en. Én már 9 éves voltam, mire lett saját házunk anyuékkal. De így gyerekkoromban nem voltam magányos, mindig volt, aki figyelt rám, a mama főzött mindenkire és boldog voltam. Nem értem miért nem tudnak manapság a szülőkkel együtt élni a fiatalok és miért választják inkább a hitelt.
2010. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
40%
Igen, ha becsúszott, akkor kell döntened, hogy lemondasz egy csomó dologról, mint pl. nyaralás, luxuskaják, szórakozás stb...és megadod az esélyt egy embernek, hogy megszülethessen, vagy úgy döntesz, hogy az eddigi luxusdolgaidra igényt tartasz, abból te nem engedsz és fizetsz egy orvosnak, hogy a már cseperedő emberke testét darabokban szakítsák ki belőled és ezzel megfosztod őt (egy lelket)még sok sok évre attól, hogy újra megszülethessen.Egy gyerek felnevelése nem szól másról, csak lemondásról.
2010. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
77%
Persze, tudom, hogy arra gondoltál, csak azért írtam a mi példánkat, hogy lehet úgy is szülni, hogy épp mindenünk meg van és onnan zuhanunk a mélybe hírtelen. Így joggal gondolhatja az, akinek nincs segítsége, albérletben lakik, nincs megélhetése, hogy neki is lehet még jobb az élete és inkább most szül, minthogy kifusson az időből, saját háza legyen és éljen benne gyerek nélkül esetleg boldogtalanul. A gyerekszüléssel nem áll meg az élet, lehet utána még lakást vásárolni, lehet mellette új szakmát tanulni, felépíteni egy egzisztenciát. Csak persze ezt meg is kell valósítani és nem arra várni, hogy a szánkba repüljön a sült galamb. Szerintem legalább is. :)
2010. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
47%

Mert nagyjából összefügg a belátás, előrelátás, átgondolás (az észbeli, intelligencia) kérdése az anyagi helyzettel.


Borzasztóan leegyszerűsítve: ha van eszem, bizonyos szintű intelligenciám, akkor legtöbbször munkám is, és legalább az alapvető dolgokra a pénzem, és átlátom, szülhetek-e. Ellenkező esetben ilyen megfontolások nem működnek.

2010. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
88%

én azokat nem értem, akik tisztában vannak a szűkös helyzetükkel, de még tetézik. mindkét szülő bagózik, az apa iszik, a fűtést meg kikapcsolják náluk, mert nem fizették.

ja, arra nincs pénz?

a gyereküket ingyen korrepetálom, szerencsétlen amikor belép az ajtón, mindig azt mondja, milyen jó meleg van itt.

kérdem én, ez normális????


amúgy 3 gyerek van, 1,5 szoba önkormányzati lakás....

lehet a napi doboz cigaretta, meg a kocsmázás árából a fűtést is ki lehetne fizetni...


az agyam eldobom ezen...

2010. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
33%
En pedig azt nem ertem,h miert kell masok maganeletivel foglalkozni???nem gondolod????????????????????????????
2010. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
61%

hja hát igazad van, ne foglalkozzunk semmivel, senkivel, majd a gyámhatóság elintézi!

ez az élet sose halunk meg!

Hajrá Magyarország!

2010. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
52%
Sokan azért vállalnak gyereket az állam nyakára, mert az állam ezt megengedi, mert csak a mennyiséget nézik, de a minőséget nem, az az államnak nem fontos, hogy az életerős fiataloknak legyen stabil munkahelyük, bár ideje lenne végre erre is gondolni, mert ha még albérletre se futja vagy hitelre, és csak nő a létszám, miből és hol fog lakni a jövő nemzedéke?
2010. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy a primitíség sokat számít. Télen volt a tévében valami nő, volt vagy négy gyerek innen-onnan, aztán ott jajveszékelt, hogy gyáá innen is kiakarnak költöztetni, hát nem fizetek, hogy fizetnék, de hát miért akarnak kiköltöztetni a gonosz világ jaaaj, fűteni se szoktam stb. Jaaj jön a következő gyerek, terhes vagyok, megismerkedtem egy hapsival, két hónap után felcsinált és lelépett, jaj mi lesz most velünk, jaj de szar nekünk.


Azt hittem befosok. És akkor sajnálnom kéne??? És nem cigány volt! :O

2010. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!