Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy szülő...

Miért van az, hogy egy szülő nem tiszteli a gyermekét?

Figyelt kérdés
Számomra is ismerős az ilyen és annyi hasonlót olvasni itt ...
2010. febr. 25. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem tervezett gyerek és pénzt kell elvonni a gyereknevelésre a sörtől! Ennyire egyszerű!
2010. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Csak az lehet az ok, hogy az ilyen szülő értelmi szintje elég alacsony.
2010. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Engem rendesen felneveltek, csak az a gond, hogy 26 éves vagyok és büszkék lehetnének rám, mennyi mindent sikerült elérnem .... ők nem! anyu nem áll szóba velem, csakis a hibát keresi, veszekedni akar, holott nem adok semmi okot rá!!! (dolgozom rendesen, a házi munkából is kiveszem a részem ...)
2010. febr. 25. 21:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert a módszert szereti, a végeredményt nem. Van olyan eset is mikor a gyereket a neme miatt nem szereti stb.
2010. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Talán ilyen esetben a gyerek sem tiszteli a szüleit.

Egyébként milyen annyi eset?

Arra gondolsz,amikor tinilányok hepciáskodnak,hogy miért nem bulizhat hajnalig,vagy a huszonévesekre,akik vérig vannak sértődve,hogy nem tartják el úgy őket,ahogy gondolják?

Ritka az az eset,amikor tényleg valós problémákról írt valaki ezen az oldalon.

2010. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Miért kellene tisztelni egy gyereket? Szeretni, esetlegelismerni a sikereit,de nem tisztelni.A gyereknek kellene a szülőket tisztelni.Valami oka van,hogy anyukád nem elégedett veled.
2010. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, te milyen esetekről olvasol itt, én folyamatosan olyan beírásokkal találkozom, mikor a gyerek szidja a szüleit, gyakran döbbenetes stílusban, a tisztelet minden apró jele nélkül...

(Pl.: Milyen szemét anyám van, mert nem enged el éjszakai bulira 12 évesen... Vagy: miyen mocsok az apám, nem lehet hozzá szólni... Vagy: a szemét anyám azt követeli, hogy tegyem rendbe a szobámat, pedig én a pasimmal akarok szórakozni... stb.)


Én ettől teljesen ki vagyok akadva! 8-[


Még egyetlen olyan beírást nem láttam, ahol az anyuka vagy az apuka szidta volna mocskolódva a gyerekét!!!


Viszont számtalan beírást olvashatsz te is, ahol kétségbeesett szülők kérnek a többiektől tanácsot, mit tegyenek a kezelhetetlen lányukkal, fiukkal, vagy hogyan kezeljék a helyzetet, hogy a lányuk 15 évesen terhes lett?...

2010. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Előző! A szülőnek igenis tisztelni kell a gyerekét, és természetesen ez fordítva is igaz. Amilyen az "adjonisten" olyan a "fogadjisten". A kérdésre válaszolva lehet érzelmileg alacsonyszintű a szülő, klimaxos, vagy nem akart gyereket, vagy akart - de most jött rá, hogy mégse kellett volna . . .
2010. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha te tiszteled ők is tisztelnek legalább is egy bármilyen normális kapcsolatnak ez az alapja! Nálunk ez meg van imádom a szüleim tisztelem őket és ezt mind vissza is kapom! 20L
2010. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Az az igazság, h akik nem élnek gázos családban, azok el sem tudják képzelni, milyen az mikor a szülők jellemével probléma van, és a gyereken csapódik le! Sajnos be kell látnunk attól h felnőttek, még nem jelenti h egyenes jellemek is! Csak ez a gyereknek megdöbbentő aki a szüleét mintának képzeli el. Jó, van, h a gyerek is hibás, de a szülő nevelte, idomitotta olyanná amilyenné. Tanfolyamos tanítani kéne, h milyen a jó szülő!
2010. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!