Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok szülő...

Miért van az, hogy sok szülő a semmire szül gyermeket?

Figyelt kérdés
Se lakás, sem biztos jövedelem, sokszor még a párkapcsolat is ingatag.Ilyen helyzetben a gyerek is eleve hátránnyal indul.Mi ennek az oka?
2010. okt. 13. 14:25
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
76%
Mert akkor se lesz neki több, ha már kifutott az gyerekvállalási időből.
2010. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az az oka,ha mindenkire arra várna,hogy meglegyen mindene csak akkor szülne,akkor már kihaló félben lenne Magyarország... Ettől függetlenül igazad van,mert vannak olyanok is,akit ezeknek hiányában amiket írtál,ráadásul nem is egy gyereket szülnek,hanem sorba potyogtatják őket.
2010. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
86%
Azért abba gondolj már bele, ha mindenki csak a bebetonozott fix rózsaszín álomba szülne, akkor nem 50ezerrel fogynánk évente, hanem 500ezerrel.
2010. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
42%
Mert sokan azt hiszeik, hogy a gyerek majd megoldja a problémákat. Sok nő azt hiszi,hogy egy gyerekkel meg tudja fogni a párját,tehát ha az eddig hűtlen volt,most majd mivel gyereket szült neki,majd hűséges lesz. Persze, előfordul az ilyesmi is,e nagyon ritkán. Akit meg lehet fogni egy gyerekkel az papucs,a nő aki így próbálja megtartani,vagy "rendbe hozni" ellaposodott kapcsolatát/házasságát az pedig egy önző szajha,mert nem a gyerek vagy a párja érdekeit nézni elsősorban,hanem a sajátját.
2010. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
83%

ahogy az előttem szóló írja. soha sincs megfelelő időpont. a mai világban ha valaki az optimális időpontra várna, várhatna az idők végezetéig.

ki az aki ma annyit keres hogy hitel nélkül lakása legyen? max. a felső tizezer. mert az tök mindegy, hogy albérletet fizetsz vagy lakáshitelt, különbség csak annyi, hogy vagy a főbérlő vagy a bank biztosítja a fejed fölé a tetőt. de azt is csak addig mig fizetsz rendesen.

2010. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy csak akkor kell szülni, ha van 10 szobás házam, meg 10 milliós bankszámlám, de amikor tudja, hogy még az albérletre sem fogja futni, meg vagy a gyerek fog enni, vagy ők, akkor az a bizonyos vészcsengő nem szólal meg?
2010. okt. 13. 14:36
 7/52 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem felig jogos a kerdes, mert valamennyire meg kell ahhoz teremteni az alapokat, hogy egy gyereket biztonsagosan el tudj tartani. Alapveto dolgokra gondolok, mint az elelmezes, ruhazkodas, semmi extrara. Ha ez meg van, nem indul hatrannyal mar. Tokeletes alkalom nincs, az anyagiakat varhatod, lehet, hogy 35 evesen sem lesz jobb. Jobb, ha nem 40 evesen szul egy gyereket szinte mar kenyszerbol, mert ugy erzi, hogy kifut az idobol es "muszaj". Azzal viszont teljes mertekben egyet ertek a kerdezovel, hogy ingatag kapcsolatba szulni gyereket borzaszto nagy felelotlenseg. Sokan azt hiszik, hogy az majd osszetartja oket. A vilag legnagyobb tevhite.
2010. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
84%

Hát nálunk a szomszéd utcában lakó cigányok azt mondták, hogy sok gyerek=sok pénz. Annyi családi pótlékot kapnak, hogy a szülők vígan megélnek belőle, a gyereket meg leszarják. Szerencsétlen kisgyerekek olyan koszosak meg büdösek, de a szülők olyan kövérek, hogy majdnem gurulnak. Meg olyan kajákat főznek maguknak meg annyit, hogy mi csak lestünk. Olyan ruhákba járnak amit mi nem engedhetünk meg magunknak. Mikor apukám kérdezte, mert jóba van a cigány emberrel, hogy a gyerekek mit kapnak belőle azt mondta: -Most mi éévezzük az íletet, mikor majd űk lesznek fenűttek ők is szűűűűűnek egy rahádli külküt oszt űk is jú ének.


UI: Ne gondoljatok rasszistának meg semmi. Ezt csak példának hoztam fel, mert amúgy nagyon sok magyar is ezt csinálja.

2010. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
59%
Én olyat ismerek, aki azért tartotta meg a gyereket, mert már benne volt a korban. Se apa, se pénz, csak egy albérlet. Legalább munkája van. A családja is messze, senki aki segítsen. És mégis vállalta, mert kétségbe volt esve. Meg lehet érteni, de el is lehet ítélni. Ő is részesedni akart a gyerekkel járó boldogságból, de másfelől ő maga nem volt képes kialakítani egy harmonikus kapcsolatot egy férfival, hogyan lehetne jó anya?
2010. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
86%

Én huszonhárom éves vagyok, anyámék 6 éve jutottak el odáig, hogy HÁZUK van és nem lakásuk, és persze a házra fizetik szépen a hitelt, még én is harmicon túl leszek már, mire nekik lejár. Persze, a lakásra is fizették előtte.

Ha úgy nézzük, engem is a semmire szült anyám, szülőknél laktak, elsős voltam, mire albérletbe elköltöztünk, aztán voltam általános iskolás negyedikes, mire az első saját lakásukat megvették.


Szóval mindent összevetve, ha engem akkor a semmire nem szül meg anyám lehet, hogy a mai napig nem lenne gyerekük, mert 40 felett még mindig hiteleket törlesztenek, és azóta sem voltak olyan helyzetben, hogy egy fizetést nélkülözni tudjanak, mert még a kettő se mindig elég? Ha terveztek volna én sem lennék, és tudod mit? Haláli jó életem van/volt.

2010. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!