Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok szülő...

Miért van az, hogy sok szülő a semmire szül gyermeket?

Figyelt kérdés
Se lakás, sem biztos jövedelem, sokszor még a párkapcsolat is ingatag.Ilyen helyzetben a gyerek is eleve hátránnyal indul.Mi ennek az oka?
2010. okt. 13. 14:25
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
77%

szerintem marhára nem mindegy h a főbérlőnek fizetsz vagy a banknak..


én is gondolkodtam már ezen..

sok olyan család létezik akik csak azért szülnek 8-10 gyereket h kapják a támogatásokat.. aztán ezzek a gyerekek felnőnek többnyire az utcán és az ilyenekből lesznek az utcai késelők...

2010. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem minden a pénz!szerintem egy egyszobás lakásban is el lehet lenni egy gyerekőccel...csak hát..türelem kell a helyzethez...Talán ezek a gyerkek majd megtanulnak küzdeni, mert nincsen olyan sokminden a seggük alá tolva és értékelni fogják jobban a dolgokat, lehet ezekből lesz jó orvos, szülész, polgármester:-))
2010. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Én konkrétan arra gondoltam, amikor az alapvető szükségletekre sincsen pénz.Csak ma vagy 3 ilyen topikot olvastam itt, amikor már szinte enni sincsen mit, és teljesen kétségbe vannak esve.Én borzasztóan sajnálom őket, főleg a gyerekeket, de azért hatalmas felelőtlenségnek is tartom a dolgot.Én is anya vagyok, értem, tudom, hogy mennyire lehet vágyni gyermekre, de ha nem tudom az igényeit kielégíteni, akkor muszáj lenne mérlegelni.
2010. okt. 13. 14:47
 14/52 anonim ***** válasza:
81%
En sem vallalnek a semmire gyereket,de ezt konnyen mondom, mert nem vagyok olyan helyzetben, hogy ne tehetnem meg a gyerekvallalast. De amikor mar valaki x eves es tudja, hogy 1 elete van, szeretne gyereket vallalni, akkor valamikor kell erte tenni, aztan ugy van vele, hogy csak megelnek valahogy. Szoval az o szemszogukbol nezve ez ezert lehet...azert a csaladi potlekbol meg GYED-bol egy gyereket el lehet tartani. Kulfoldon meg ennyi segitseg sincs. Azert el vannak tulozva a dolgok, mert pelenkara meg kisgyereknek kajara nem kell annyit kolteni, ahogy sokan irjak.
2010. okt. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
78%
hát ha fiatalon a "semmire" vállal gyereket egy friss házas 20-as évei elején járó pár azt én sem nagyon értem. viszont egy 30-as éveiben járó párnál már meg tudom érteni. hiszen a nő kizd kifutni az időből. és sokszor jobb nagyon szerényen de családban és boldogan élni.én már felnőtt vagyok de mi sem voltunk gazdagok mikor kicsi voltam..sőőt. volt hogy úgy kellett kajára kölcsönkérni a hónap végén.. de nagyon boldog gyermekkorom volt és nem cserélném el semmire.tisztességesen felneveltek, iskoláztattak.nagyon szeretem őket és hálás vagyok nekik mindenért...
2010. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit nehezen lehet elhinni, hogy ételre nincs pénz, de ott van a lakásban a számítógép az internet-előfizetéssel.
2010. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
71%

Részben igazad van,hogy felelőtlenek.De viszont akkor mikor szüljön az ember?40évesen?Úgysem lessz jobb,az anyagi háttér.


23éves vagyok,még szülőkkel lakunk,de mind2en dolgozunk,szülőket anyagilag segítjük,és 1havi keresetünket elrakjuk.Mind2 szülőknél elférnénk,ha családot szeretnénk,de nem vállaljuk be a babát mert csak akkor ha már eleget gyűjtöttünk és pár évet még normális melóben lehúznék(megszakítások nélkül), engem bármikor elküldhetnek a munkahelyről.De viszont már 30fölött nem szeretnék szülni.Pedig én is nagyon szeretnék babát,mert félek hogy nem lehet(eüs okok,orvosok mondták).

2010. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
89%
Sokszor nem "vállalják" a gyereket, hanem egyszerűen csak becsúszik.
2010. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Ha becsúszott, akkor kell dönteni, hogy vállalom-e, vagy nem.
2010. okt. 13. 15:10
 20/52 anonim ***** válasza:
90%
Hát tudod érdekes dolog ez.... Amikor az első gyerekünk született teljesen átlagos élethelyzetben voltunk. Volt egy lakásunk, fizettük a hitelt, de volt munkák és én szülés után egész jó gyedet is kaptam. Aztán visszamentem dolgozni, jött a második gyerek és pont akkor a válság is. A hitelünk több, mint a duplájára emelkedett, fizetjük, mert muszáj, így hónap végén már nekünk is kérdéses, hogy mit eszünk. Pedig anno nem voltak ilyen problémáink, tudhattuk volna, hogy rizikós a chf, de mindig azt mondták a bankban, hogy áh, úgyse lehet olyan az árfolyam, hogy ne érje meg. Lehetett.... Nem panaszkodom, mert nekünk még meg van a lakásunk a horribilis törlesztő ellenére is és a gyerekeknek is jut arra amire kell, de nekünk már nem, holott 2-3 éve ez még nem így volt.... Tehát később is kerülhet az ember ilyen élethelyzetbe, mint ahogy fordítva is megtörténhet.
2010. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!