Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy szülő...

Miért van az, hogy egy szülő nem tiszteli a gyermekét?

Figyelt kérdés
Számomra is ismerős az ilyen és annyi hasonlót olvasni itt ...
2010. febr. 25. 21:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet. 25 éves vagyok és igaz, hogy még tanulok (vagyis idén diplomázom) és nemrég haza is költöztem egy szakítás után, de iskola mellett dolgozom is és a házimunka nagy részét én végzem, mert anyukám 2 műszakban dolgozik és tudom, hogy ez már sok lenne neki.


Mégis, ha bármit próbálok felnőttként megbeszélni velük, pl anyagi dolgokat, vagy ha valami javítani való van, vagy bármilyen olyan problémát, ami a családot érinti, akkor úgy reagálnak, mintha egy taknyos 10 éves próbálna beleszólni az életükbe és apám nagyon durván letorkol, hogy én ezt nem érthetem, ne szóljak már bele olyanokba, amihez semmi közöm. Én nem értem, hogy egyrészt miért ne lenne közöm a család ügyeihez, amikor én is ebben élek, másrészt mit veszíthetnek, ha meghallgatnak, és hogy miért ne érthetném, amikor én is felnőtt vagyok, és 3 éven keresztül saját háztartást vezettem.

Én a tisztelet semmi apró jelét nem fedeztem még fel, az én szüleim is csak azt várják, hogy én tiszteljem őket.


Iskola mellett egyébként nem könnyű munkát találni, mert a legtöbb munkaadó nem elég rugalmas ehhez, és pl amikor hétvégente eladóként dolgoztam (ami nem kapcsolódik a szakmámhoz), akkor apám folyton azt mondogatta (persze általánosságban, nem nekem, hanem látszólag a saját vásárlásaiból levont tapasztalatként), hogy eladónak az megy, aki semmihez nem ért, semmi másra nem jó.


A megoldás persze az lenne, ha el tudnék költözni, mert amikor nem laktam otthon, csak 2 hetente hétvégére mentem haza, akkor mindig nagy szeretettel fogadtak és sokkal jobb volt a kapcsolatom a szüleimmel, de most sajnos anyagilag nem engedhetek meg magamnak egy albérletet, főleg, hogy most nincs pasim , és (bár lenne jelentkező) én nem az a típus vagyok aki csak anyagi okok miatt belemenne egy kapcsolatba...

Arra gondolok, hogy esetleg azt várnák el, hogy férjhez menjek és gyereket szüljek, hiszen amikor anyukám ennyi idős volt, akkor már ki volt tűzve az esküvő napja is, és a szüleim eléggé konzervatívak...


Szóval szerintem az lehet az oka, hogy pl az én szüleim esetében nekik van egy elképzelésük az életről, hogy azt hogyan helyes élni, és ha valaki nem teljesen úgy él, mint pl én, akkor csinálhat a gyerekük bármit, az az ő szemükben értéktelen, nem tudják érte tisztelni...

2010. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

19.30:

Végülis 25 évesen még eltartanak,őszintén még mit akarsz?

Egyáltalán nem lenne kötelességük.Mondjuk kiváncsi vagyok miért tart 7 évig a diploma megszerzése.

Az egészben meg az a legszebb,hogy bazira fel vagy háborodva,hogy apádat nem okíthatod ki,de pár év múlva fel leszel háborodva,hogy apád mit szól bele a te háztartásodba.

Igy jár az a szülő,aki nem neveli meg a gyerekét...

2010. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem tartanak el, hiszen dolgozom...
2010. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Te írtad,hogy nem elég albérletre a pénzed.

Tehát nem tudod fenntartani magadat.Ergo eltartanak.

Szépítgetheted,hogy ez-meg az,de igenis tiszteletreméltó,hogy a szüleid megteszik ezt.(holott ő már ennyi idősen családot alapított,nem otthon élt,pláne nem kotyogott bele a szülei dolgába-érzed ezt a dolgot?Ez az igazán tiszteletreméltó,amikor valaki a meggyőződése,életfelfogására ellenére elfogadja,hogy a gyermeke máshogy akar élni.Majd ha neked lesz akkora gyermeked,mint te most,akkor meg fogod érteni)

2010. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!