Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy bűn, ha...

Miért olyan nagy bűn, ha valaki nem szereti a gyerekeket és "esze ágában" sincs szülni?

Figyelt kérdés
Én sem szeretnék gyereket, pedig 35 éves vagyok, nem tinilány. A továbbiakban sem tervezem. Ettől függetlenül van párom, nekünk így jó, de akárhányszor szóbahozom, hogy nem akarunk gyereket, nagyon ferde szemmel néznek ránk, mintha nem lennénk normálisak.
2010. okt. 4. 23:40
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
57%

Nekem se volt eszem ágában sem szülni 24 évesen, de a férjem akarta, így a kedvéért szültem. Akkor jöttem rá, milyen fantasztikus dolog egy kisgyerek! Azóta a negyediknél tartunk. Nem hiányzott, de óriási kincs.


Máig nem érzek semmit ha más kisgyerekét látom. Ez nem mérvadó.

2010. okt. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó válaszoló, ezzel az anyukák 99,99%-a így van: Más gyereke iránt nem érezheted ugyanazt, mint a sajátod iránt :)
2010. okt. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
33%

Mert ez egyfajta kötelességed is! Te is kaptad az életet édesanyádtól, kaptál sok-sok törődést, amíg felnevelt téged, mindezt egyedül csakis a saját gyerekednek adhatod vissza! Ha ezt megfordítjuk, és belegondolsz, hogy mi lett volna, ha a te szüleid is így gondolkodtak volna, akkor ugye te sem születtél volna meg. Vagy azt is elintéznéd egy vállrándítással, hogy joguk lett volna hozzá, milyen boldogan utazgathattak volna kettesben egész életükben?

Minden ember anyától született, és ha ezt hallják egy másik ember szájából, amit te ilyen könnyedén kijelentesz, mindez végigfut az agyukon. Jobb esetben nem értik.

/Nem beszélve a népesedési adatokról./

2010. okt. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem értitek már meg végre, hogyha MINDEN NŐ SZÜLNE a világon, akkor két éven belül másik bolygót kéne keresnie a népesség jó részének? NEM FÉR EL FIZIKAILAG annyi ember, amennyi akkor lenne, ha minden nő szülne!
2010. okt. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Ne is haragudj, de kötelességből nem fogok szülni. És nagyon sok boldogtalan családot látok, az anyuka elhagyta magát szülés után, nem foglalkozik a férjével, mert fáradt a gyerek miatt. Az egésznek pedig az a vége, hogy elhidegülnek egymástól a felek (jó esetben "csak" ennyi,rossz esetben a férj más nők után néz) , nem élnek nemi életet stb. Természetesen van sok ellenpélda is, de azért nem kéne úgy beszélni a gyerekvállalásról, mintha minden szempontból csodálatos dolog lenne.

Egyébként édesanyám nem volt a legideálisabb szülő, nagyon sok bosszúságot okozott nekem és tönkretette a gyerekkoromat.

2010. okt. 5. 00:59
 26/51 anonim ***** válasza:
41%

Már szinte vártam, amit írtál.:)

És még milyen okok állnak a háttérben, amit nem részleteznél? Mivel sikerült meggyőznöd magad?

2010. okt. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
59%
Most nem azért de mit fáj neked, idegen embernek hogy valaki nem akar gyereket és így érzi jól magát? Hogy ennyire küzdesz ellene? Mit számít az neked más hogy él? Nincs hatással a te életedre...
2010. okt. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
71%

"Miért nem értitek már meg végre, hogyha MINDEN NŐ SZÜLNE a világon, akkor két éven belül másik bolygót kéne keresnie a népesség jó részének? NEM FÉR EL FIZIKAILAG annyi ember, amennyi akkor lenne, ha minden nő szülne!"


Attól nem lenne túlnépesedés, hogy minden nő szülne egy-két gyereket.

Attól van túlnépesedés, hogy egyes helyeken minden nő szül hat-nyolc, vagy akár tíz gyereket is.

Ha holnaptól minden nőt a második szülés után sterilizálnának, akkor a túlnépesedési folyamat drasztikusan lelassulna...

2010. okt. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!

Írtad, hogy tudod a kapcsolatok többségében vágynak a gyerekre. Ez a normális. Ha te mást választottál nem baj, de akkor el kell viselni a pillantásokat és az újra rákérdezéseket. Ez a te döntésed, s mint mindennek ennek is vannak következményei. Az emberek reakcióján meg nem kell csodálkozni. Ami számukra eltér az átlagtól, az már hihetetlen.

2010. okt. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
20%

Igen nagyon sokat lehet ilyen emberekkel talalkozni, Akik nem szeretik a gyermekeket, mint Te is irod, s a legnehezebb ilyenkor a helyzet, amikor a szomszedunk ilyen alaptermeszetu.

De hidd el, hogy a szerelem az elmullik egy hazassagban, s aztan mar jon a meghit szeretet, vagy pedig a ferj egy ido utan megis ugydont, hogy gyermeket szeretne, s ilyenkor odebb all es keres egy olyan partnert, Aki szul Neki, erre is sok pelda volt mar.


Nekem 2 szomszedom volt ilyen, hogy gyermeknelkuli es mar idosebbek voltak, de ejjel-nappal jottek hozzam, mivel mar ozvegyek voltak, s nem beszelve arrol, hogy "babazni" jottek!

2010. okt. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!