Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy bűn, ha...

Miért olyan nagy bűn, ha valaki nem szereti a gyerekeket és "esze ágában" sincs szülni?

Figyelt kérdés
Én sem szeretnék gyereket, pedig 35 éves vagyok, nem tinilány. A továbbiakban sem tervezem. Ettől függetlenül van párom, nekünk így jó, de akárhányszor szóbahozom, hogy nem akarunk gyereket, nagyon ferde szemmel néznek ránk, mintha nem lennénk normálisak.
2010. okt. 4. 23:40
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz másokkal, egyesek úgy gondolják, hogy csak úgy lehet élni, ahogy ők élnek.

Sokkal rosszabb, ha valaki megcsinálja a gyereket, de nem foglalkozik vele, nem neveli, elhanyagolja, eldobja magától, bántja... stb.

2010. okt. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
70%

Nem bűn, csak a szokásostól eltérő - ezért néznek rátok furcsán.

Amúgy később (nyugdíjas éveidben) lehet nagyon fogod bánni a mostani döntésedet, mert akkor már leginkább a család az igazi örömforrás.

2010. okt. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
68%

A mi családunk egy komplett katasztrófa. A mamámnak 3 gyereke van, egy áll szóba vele, ő is csak azért, hogy ugráltassa meg vigyázzon a kutyáira. Szóval, azért, hogy öregkoromra legyen mellettem valaki, nem szülök gyereket.

Én még "csak" 25 vagyok, de nekem se lesz, az biztos.

2010. okt. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tartom bűnnek egyáltalán, de kicsit sajnállak, mert kimarad egy olyan élmény az életetből, amit soha semmi nem fog pótolni. És hát igen, egyszer megöregszünk. Mi örömünk lesz akkor az életben, ha nem a család, a gyerekek, az unokák?
2010. okt. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
32%
Jogod van hozzá! De ha te ezt így híreszteled, ne csodálkozz, hogy úgy állnak hozzád, mintha legalábbis a homlokodra tetováltatnád, hogy "önző vagyok, ferdehajlamú vagyok".
2010. okt. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
44%

Én sem szeretnék. Bár az örökbefogadást nem zárnám ki, de sajátra nem vágyom. Semmi baj ezzel, majd öreg korodban ejtőernyőzöl, vagy hegyet mászol unokázás helyett.

Egyszer egy néni mondta arra mondatomra,hogy - a kisbabákat nem szeretem, de a 2-3évesekkel jól elvagyok-

De hát azért meg kell szenvedni! (gondolom, hogy azt a kort elérjék)

2010. okt. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Nem híresztelem, lehet félreérthetően fogalmaztam. Amikor mások rákérdeznek vagy utalnak rá (akár családtagok, akár barátok), elmondom, hogy mi nem szeretnénk, nekünk így teljesen jó, boldogok vagyunk. Itt le is zárnánk a témát, de újra és újra felhozzák. Ez pedig kezd idegesítő lenni. Én elfogadom, ha valakinek egy gyerek az álma és tudom, hogy az az általános, hogy ha két ember szereti egymást, komoly kapcsolatban élnek, előbb-utóbb szeretnének gyereket. Nálunk máshogy van és ezt nem nagyon tolerálják.
2010. okt. 5. 00:04
 8/51 anonim ***** válasza:
45%
23:53 Nem azért de ez olyan naív dolog. Azért mert sokan imádják a gyerekük még sokaknak maga pokol csak ezt TILOS kimondani, mert tabu. De ha nem így lenne akkor nem lenne annyi szenvedő nő, család, gyerek, hiszen a gyerek mindenhol tökéletes, és azt csak szeretni lehet. Így hát láthatod hogy magadhoz hasonlítani tök felesleges egy ismeretlen személyt. Attól mert neked olyan jó dolog a gyerek neki még nem biztos. Tudod mindenki egyéniség. Mint hogy pl egy kajától az egyik majd megőrül annyira szereti, de ugyanazt a normális, friss kaját a másik leginkább kihányná annyira nem ízlik neki. Pedig ugyanaz a kaja és x millióan imádják, x+1-edik viszont mégsem...
2010. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
27%
23:53 elég szegény lehetsz ha neked a gyereked az egyetlen családod! A családban mindenki benne van nem csak a kölyök. És egy igazi jó családban a felek mindig foglalkoznak egymással akkor is ha van saját életük.
2010. okt. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
50%

Az én anyai nagyanyám mindenkit csak kritizálni tud, egy időben az egész faluval összeveszett, ahol lakik, a családot alig látja, mert amilyen a mosdó, olyan a törülköző, én pl. nem kérek a kritikáiból, és a többiek se nagyon, tartjuk vele a kapcsolatot, de csak távolról, mert így béke van. Nem mindenki tud jó szülő lenni, ahhoz, hogy valaki körül idősebb korban ott legyen a család, úgy is kell viselkedni, hogy ne üldözze el az ember a kedves családot a viselkedésével. Ha valaki nem érzi azt magában, vagy nincs lehetősége, hogy ezt előteremtse, és ezt felismeri, és úgy is él, nincs ebben semmi rossz, semmi kivetnivaló, és legfőképpen nem kell sajnálni, mert lehet, hogy neki más okoz örömöt.

Nekem pl. fontos szempont, hogy csak attól vállalok gyereket, akit szeretek, akibe szerelmes tudok lenni, mert a szüleim elkapkodták, és nem vagyok hajlandó elkövetni ugyanazt a hibát, amit ők. Érzem, hogy lesz gyerekem valamikor, de azt még nem tudom, mikor, tehát előbb-utóbb eljön az idő, de most még nem jött el, addig meg nem vállalok gyereket, mert akit nem szerelemből szülök, azt nem tudnám ugyanúgy szeretni, mint ha szerelemből szülném, a kudarcomat látnám rajta, és akaratlanul is érezné a keserűségemet. Megéri így? Nem.

És számtalan olyan szülőt látok, aki nem való szülőnek, mert nem tud bánni a gyerekkel, szerencsétlen gyerekeket meg vagy az utca neveli, vagy senki, és elég sok baj van az ilyenekkel.


Nem kell senkit sajnálni, nem kell senkire furcsán nézni, nem kell senkit semmire erőltetni. Mindenki maga választja, hogy él, gyerekkel vagy gyerek nélkül, de a gyerek önmagában nem garancia a boldog öregkorra.


És az is marhaság, hogy valaki kimarad bizonyos örömökből, meg hogy nem lesz teljes élete, ez se biztos.

Én pl. olyan dolgot tanulok, amivel speciális terveim vannak, és ha megvalósul, akkor nem csak a saját gyerekem fog azzal tanulni, és ha ezt elérem, akár lesz saját gyerekem akár nem, olyan lesz, mint ha milliónyi gyerekem lenne, és jó érzés lesz, hogy segítettem másoknak.

2010. okt. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!