Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy bűn, ha...

Miért olyan nagy bűn, ha valaki nem szereti a gyerekeket és "esze ágában" sincs szülni?

Figyelt kérdés
Én sem szeretnék gyereket, pedig 35 éves vagyok, nem tinilány. A továbbiakban sem tervezem. Ettől függetlenül van párom, nekünk így jó, de akárhányszor szóbahozom, hogy nem akarunk gyereket, nagyon ferde szemmel néznek ránk, mintha nem lennénk normálisak.
2010. okt. 4. 23:40
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
42%

ma 00:08 Nem vagyok "szegény", nem tudom, miért kell egyből bunkózni. Semmi sértőt nem írtam.

Nekem nincs még gyerekem, 10 éve küzdök érte, hogy legyen. Ez alatt az idő alatt nagyon sok embert megismertem, és rájöttem, hogy az egyetlen igazi érték az életben a család. Persze, erre is meg kell érni. Az ember úgy van kitalálva, hogy ebben az életkorban, már vágyjon gyermekre, alakuljanak ki az anyai ösztönök.

Imádkozz, hogy ha eddig nem alakultak ki nálad, később se akarj gyereket, mert akkor már nem lehet. És mindenkit, aki a környezetedben él, irigykedve fogsz nézni, ahogy neveli a gyerkőcét, neked meg nincs senkid.

2010. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
54%
Bocs de szerintem neked agyadra ment ez a 10 év. Teljesen beképzelted magadnak hogy mert te ezért küzdesz akkor mindenkinek erre van szüksége és mindenkinek a legjobb dolog a világon. Nem fogod fel hogy a világon minden ember más?? Nem lehet mindegyikre ugyanazt ráhúzni. Elég nagy arc és butaság kell ahhoz hogy te kijelentsd mi a legnagyobb érték mindenki számára... És elmondom MÉGEGYSZER: NEM A GYEREK A CSALÁD! A család az a párod, szüleid, tesóid, unokatesóid, és egyéb rokonok. Ha te csak a gyerekedre számítasz az a te bajod, de attól még más had ne haljon meg család nélkül amikor valójában nagy családja van és csak gyereke nincs ami picurka része csupán a családnak...
2010. okt. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem bűn. Gondoljunk csak bele. A természetnek muszáj megoldani, hogy a Föld ne népesedjen túl. Már így is túl vagyunk népesedve, és a Föld lakosságának jórésze nyomorban él (jó, nem itt M-on, de itt sem túl rózsás a helyzet).


Kell, hogy legyenek olyanok, akik szinglik, vagy agglegények maradjanak, kellenek gyereket nem vállaló párok, és itt vannak még a homoszexulisok, és akik meghalnak. A természet összhangba hoz mindent.


(Ja, és van egy gyerekem, mindennél jobban szeretem, az életem értelme, de teljesen elfogadom, ha valaki nem szeretne. Van más értelme is az életnek. Azok meg szokták találni azt, akiknek nincs gyerekük).

2010. okt. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne senkim? Ott van a párom, aki hamarosan a férjem lesz, az ő családja, barátaink, az én családom stb. Szerintem attól még, hogy nekem nincs gyerekem, nem maradok egyedül. Ha Te 10 éve azon vagy, hogy gyereked legyen, gyanítom, hogy mindig is ez volt a vágyad és így éreznéd magad teljes nőnek. Ezzel nincs semmi probléma, de én sosem gondoltam úgy, hogy szeretnék. Nincs bennem anyai ösztön, ha meglátok egy kisgyereket közömbös számomra a mai napig, és nem hiszem, hogy meg fog változni bennem ez az érzés. A vőlegényemmel rengeteg közös hobbink van, szeretünk társasági életet élni, együtt hülyéskedni, randizni, utazni. Nekünk ebbe az életformába nem férne bele egy gyerek.
2010. okt. 5. 00:22
 15/51 anonim ***** válasza:
36%

Én csak nemzetgazdasági okokból tartom bűnnek.

Mellesleg jelenlegi ismereteim szerint a Földön élő lények több, mint 99,99 %-a, ha ivarérett lesz, akkor utódot nemz. Na most, ha abból indulunk ki, hogy ez a viselkedés normális, akkor igen, te és a párod abnormálisak vagytok.

2010. okt. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
61%
Ha föltetted a kérdést, akkor nyilván zavar a dolog. Valahol Te is tudod, hogy a "kisebbségi" kategóriába tartozol (mármint véleményileg). A nők többsége általában 40 körül kezd el "kapkodni", de legtöbbször már sikertelenül. Reméljük Te nem a kapkodós kategória leszel 39 évesen.
2010. okt. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
16%

Engem nem erdekel ha valaki nem szereti a gyerekeket. Nem mindenki hisz a Mikulasban sem es senkit erre kenyszeriteni nem lehet.

Csak akkor lesz xar, ha mar leszel vagy 80 eves es meghalt a ferjed es a kutya rad nem nyitja az ajtot...vagy megis az unokahug vagy ocsi de csak az orokseg miatt...vajon elsz-e meg?! v. lehet elhordani a javakat....

NAgyon kisarkitott de ez szemelyes tapasztalat. Egy edes tunder 100 evet betoltott ismeros sztorija roviden. Neki nem lehetett gyermeke. De mindig mindenkivel szeretettel bant kortol fuggetlenul!

2010. okt. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
62%
Ez a "nem nyitja rá senki az ajtót" szerintem egy akkora b.romság. A szomszéd nénire se nyitja rá senki az ajtót, pedig 3 gyereke van. Kettő Ausztráliában, egy Svédországban. Sokra ment vele.
2010. okt. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem baj ha nem akkarsz sokan vannak ugyanigy csak valamilyen érdekük füzödik a gyerekvállaláshoz, aztán ha ott van a gyerek nem önti el öket a nagy szeretet csak azt látják mennyi baj van a gyerekkel, és évekig teherként kezelik az ilyen embereket nem látogatják idős korban.
2010. okt. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
44%
Mert önzőségre utal. (sztem)
2010. okt. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!