Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántana ha a lányod felvenné...

Bántana ha a lányod felvenné a férje nevét úgy, hogy a saját családnevetek nem marad mellette?

Figyelt kérdés

Pl

XyNé Kovács Marika, meg Xy-Kovács Marika helyett, csak Xy Marika lenne a neve. Tehát, teljesen felvenné a férje nevét.

Bántana titeket? Mit gondolnátok?

Én, ugyan még csak a párom, de ha egyszer összeházasodunk, szeretném felvenni a nevét. Nem akarok semmilyen né lenni, mert az nem tetszik, kötőjellel pedig nem passzolnak a neveink.


2023. febr. 11. 01:16
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
86%
Miért zavar össze bárkit, hogy anyának és gyerekének ugyanaz a vezetékneve?
2023. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
20%
41. Le van írva, olvasd vissza! Mert abban az időben, nem a mostani van szó, ha anyának és lányának egy vezetékneve volt, azonnal rásütötték az anyára, hogy lányfejjel lett terhes, és úgy szült. Ha ezt nem érted, nyilván fiatal vagy még hozzá.
2023. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
88%
Elolvastam, de nem arra a folyamra reagáltam, hanem amit a postás kommentelő írt le, hogy most a jelenben bonyolított dolgokat, hogy nem ugyanaz a nevük.
2023. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

"Megmaradt a saját nevem. A férjemet nem zavarta, a családom nem szólt bele, az én döntésem volt. Úgy voltam vele, hogyha majd zavar, akkor megváltoztatom. Amióta gyerekünk van, azért érzem hátrányát, illetve a postán egy -nének odaadják a férje cuccát, vagy fordítva, én meg hogy igazoljam, hogy akár -né is lehetnék?"


Erre reagáltam.

2023. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
43.Jaj, ne haragudj, én értettem félre, elnézést! Azt én sem értem, a postás dolgot.
2023. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az “azt hiszik, hogy testvérek vagyunk” dolgot nem értem. Egyrészt mi köze van hozzá másoknak, másrészt, az ilyenek szerint akkor minden Szabó, Kiss, Nagy, stb testvér?
2023. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
46. Igen, ezen már akkor is nevettem, amikor mondták nekem sokan. A hozzánk közel állók úgyis tudják, akik meg nem, azoknak meg nem mindegy? :D
2023. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
27%
Engem max azért zavarna mert a mi nevünk igen ritka...aminek ugyan ez a neve itt magyarban az meg tuti rokon. De amúgy nem érdekelne.
2023. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
34%
Itt nálunk lazán kiadják ugyanazon nevű egyéneknek a postai küldeményeket bemondásos alapon. Ilyen téren megértem a "hátrányt", pláne ha a lakcímkártya sem ugyanarra a címre szól, merthát ezeregy oka lehet ennek is. Ezt megoldja egy meghatalmazás.
2023. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

(bár mi nem fogunk összeházasodni, de ha megtennénk akkor az egyik legfőbb ok az lenne, hogy a vez. nevemtől megszabaduljak, mert utálom! Ha tehetném egyedül a 2. keresztnevemet tartanám meg. Így is gáz, hogy a gyerekeinktől mindig is a leánykori nevemet fogják kérni 🤮)

2023. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!