Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántana ha a lányod felvenné...

Bántana ha a lányod felvenné a férje nevét úgy, hogy a saját családnevetek nem marad mellette?

Figyelt kérdés

Pl

XyNé Kovács Marika, meg Xy-Kovács Marika helyett, csak Xy Marika lenne a neve. Tehát, teljesen felvenné a férje nevét.

Bántana titeket? Mit gondolnátok?

Én, ugyan még csak a párom, de ha egyszer összeházasodunk, szeretném felvenni a nevét. Nem akarok semmilyen né lenni, mert az nem tetszik, kötőjellel pedig nem passzolnak a neveink.


2023. febr. 11. 01:16
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

#14

Nem Tóth Jenőné szeretnék lenni, hanem ha *tegyük fel* a párom Tóth Jenő, én meg Horváth Ilona, akkor Tóth Ilona leszek.

2023. febr. 11. 12:02
 32/55 A kérdező kommentje:
ps: én is azt vettem észre, hogy a kötőjeles az elterjedt, de az valahogy nagyon nem tetszik. Igaz, azt felvehetné mindkét fél, az ismerőseim között mégis csak a női oldal veszi fel. A férfiak szinte soha.
2023. febr. 11. 12:06
 33/55 anonim ***** válasza:
90%
31, értettem én, nem ez volt a lényeg, a "Horváth" nevet akkor sem használták és te sem használnád. Erre írtam, hogy akkor így volt, aztán jött a "Tóthné Horváth Ilona" korszak, hidd el, az akkori szülők körében nagyobb felháborodást, szomorúságot, "divatozást" jelentett, azóta már annyiféle változat van, hogy már semmi nem fura. Mondjuk akkoriban inkább az anyósoknak bökte a csőrét, nem a lányos szülőknek.
2023. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda hülyeség, ezen megsértődni... Azt a nevet viseled, amelyik tetszik. Ettől nem leszel alárendelve neki.
2023. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
nem sértődnék meg, sőt ezt ajánlanám neki ha lenne lányom! Ugyanis én is így vettem fel 25 évvel ezelőtt, akkor még nagyon nagy dolog volt, hogy nem lettem né! Hónapokig ez volt a téma a kisvárosban, ahol élünk. Nekem nincs szép vezetéknevem, egy csúnya férfinév az, és már nagyon fiatal lány koromban eldöntöttem, hogy fel fogom venni a leendő férjem nevét a keresztnevem elé. És így is lett. Szép vezetéknevű férjjel áldott meg a sors.:) Amikor a szüleimnek mondtam, hogy nem leszek többé Kálmán vezetéknevű, hanem a férjem nevét felveszem házasságkötésnél, akkor azt mondták nagyon szép hangzású az új nevem, nekik is nagyon tetszik! Még apukám is azt mondta. Akkor még nem volt ez a kötőjeles megoldás, de ha lett volna sem vettem volna fel, mert úgyis nagyon rosszul hangzott volna, mondjuk kb így: Bánfi-Kálmán Bettina. Így vettem fel: Bánfi Bettina. Nem ez a nevem, csak példaként írtam, hogy könnyebb legyen megérteni.
2023. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
35, és nem néztek rád rosszallóan, hogy figyi, "ez meg" lányfejjel szült? Istenem, azok a "régi szép idők"... :) Mi mindenről akartak az emberek véleményt formálni, sőt!
2023. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
36. Ebből kimaradtam, mert nem szültem. De azt rengetegszer megkaptam, hogy "azt hiszik testvérek vagytok".:D Egyáltalán nem érdekel mit hisznek idegen emberek a nevemből, nevünkből.
2023. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%
36. Igen, anyósom mondta akkor, hogy majd a terhesgondozáson mikor kiszólnak majd hogy Bánfi Bettina, mindenki azt fogja hinni hogy lányfejjel vagyok terhes! :D Ezt többször is mondta!:D
2023. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
80%

Nekem se férjem, se gyerekem, és próbáltam megérteni ezt a postás csomagátvételt - azért remélem, csomagszámra adnak ki csomagokat, nem házassági állapotra.


Illetve 35 éves vagyok, anyukám 6 éves koromban a válás után visszavette a lánykori nevét, és senkit nem zavart össze, hogy akkor mi most hogy vagyunk rokonok.

2023. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
17%
39. Mivel te vagy Kiss Zsuzsika, anyukád meg visszavett lánykori névvel Nagy Boriska, ezért persze hogy nem zavart össze senkit. De anyukád férjes neve Kiss Boriska lett volna, na akkor érezted volna azt az "összezavarodást" amiről itt írtunk.
2023. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!