Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek a barátnőmmel...

Beszéljek a barátnőmmel arról, miket mondott a férje a gyerekükről, életükről?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babájuk, kb. naponta, kétnaponta szoktunk találkozni.

Van, hogy náluk vagyok, babázok, vagy elmegyünk sétálni, ebédelni. Szóval elég közeli a kapcsolatunk, barátságunk.


Most karácsonykor is volt egy baráti vacsora, iszogatás, ott voltak ők is. A barátnőm a vacsora után haza is ment a babával, a férje maradt. Ivott elég sokat... A társaság egy része kint cigizett, beszélgettünk arról, hogy ki mennyit változott az évek alatt és utána kettesben maradtunk. Mondta, hogy mennyire unja már ezt, hogy mindenki el van ájulva a gyerektől, miközben mióta megszületett, minden napjuk ugyanolyan otthon, utál hazajárni, minden extra munkát megcsinál inkább, csak hogy addigra érjen haza, mire a baba már alszik. Mert a falnak tudna menni attól, mikor otthon csak csendre vágyna, erre még a cipőt sem veszi le, de már sír a gyerek. Próbáltam mondani, hogy idővel könnyebb lesz, ahogy majd nő a baba is, erre mondta, hogy lehet, neki azt már nem lesz kedve megvárni, mert most sem sok választja el attól, hogy éjszaka két bőröndöt tele pakoljon és lelépjen otthonról, mert neki ez a gyerekes élet egy szenvedés csak.


Nem tudom, hogy csak az alkohol beszélt-e belőle, eddig sosem gondoltam volna, hogy valaha az ő száját elhagynák ezek a mondatok. Vagy ilyenkor, az elején természetes, hogy a szülők kicsit borúsabban látják a helyzetüket, életüket? Nincs gyerekem, nem tudom.


2022. dec. 28. 12:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
7%

49!


Maximum a te környezetedben van így. Egy férfinak dolgoznia is kell a gyerek mellett. Szerinted ha soha nem tud pihenni, akkor hogy fog teljesíteni a munkahelyén? Szánalmas az a férfigyalázás, amit itt előadsz.

2022. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
95%

"Egy férfinak dolgoznia is kell a gyerek mellett."

Mert egy nőnek nem kell dolgoznia? Dehogynem. És jelen esetben a férfi nem gyerek mellett dolgozik, mert le se szharja azt a kiskölyköt.


"Szerinted ha soha nem tud pihenni, akkor hogy fog teljesíteni a munkahelyén?"

Mert egy anyuka hogy tud teljesíteni úgy, hogy sosincs kipihenve? A kérdésben szereplő csávót meg az is zavarja, hogyha sír a gyerek, pedig nem is neki kell intézkedni, mert egy here. Akkor ha sír a gyerek, mit csináljon vele az anyuka? Húzzon rá egy zacskót a gyerek fejére vagy tömje be a száját váltóval, hogy ne sírjon?


"Szánalmas az a férfigyalázás, amit itt előadsz."

Szánalmas az a nőgyalázás, amit itt előadsz.

2022. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon sok férfi nem érzi át, hogy az otthonlét egy kisbabával igenis fárasztó munka. Náluk nem ennyire vészes a helyzet, mint ahogy itt olvasom 1-2 válaszban pl, hogy mi az, hogy a barátnőm találkozik velem, hát főzzön, takarítson otthon...


Nagyon sok férfi tényleg úgy van vele, hogy anyuka otthon van egész nap nyugiban, biztos pihen, miközben játszik vagy alszik a gyerek és semmi dolga, gondja. Én vigyáztam nemrég két napot a barátnőmék gyerekére, hát mit ne mondjak, a végére kb. állva is elaludtam volna és alig vártam, hogy magam lehessek, ne kelljen minden idegszálammal rá figyeljek. Nem tudom, hogy bírnám ezt 24/7, egész nap, "szabadság" nélkül.


Anno apukám is így volt, hogy jaj mi lehet annyira nehéz abban, hogy otthon kell lenni velem. Aztán úgy alakult, hogy 2 éves koromtól vele voltam és anyukám ment vissza dolgozni. A mai napig emlegeti, hogy sosem volt annyira fáradt és kialvatlan, mint abban a 1,5 évben, amíg ő volt otthon velem. Pedig akkor már 2-3 éves voltam, nem egy újszülött.

2022. dec. 28. 18:01
 54/63 anonim ***** válasza:
94%
Aki munkaidő után már csak csendet szeretne maga körül, az éljen egyedül, lesz neki csend. Nem, inkább családot csinál. Aki meg alhatna este 9-től reggelig, de helyette bulizik hajnalig, az ne panaszkodjon fáradtságra. Össze-vissza hisztizik ez a pali.
2022. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
61%

Nem mondanám el neki. A pasi részeg volt, plusz végre kijutott a baba mellől. Simán lehet, hogy elkezdett hülyeségeket beszélni. Én is voltam már úgy, hogy annyira kiakasztott a lányom, hogy legszívesebben elköltöztem volna otthonról. Mégse tettem meg soha.

Az egyik barátnőm pasija jól beivott és elkezdte nekem magyarázni, hogy már tök rég szakítani akar, bla bla, nem boldog, elege van. Én nem tudom mit akart ezzel, összejönni velem, vagy csak hülyére itta magát. A lényeg, hogy nem mondtam el a barátnőmnek. És jól tettem, mert ez 15 éve volt és még mindig együtt vannak.

2022. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
2%

52!


A nő csak otthon dolgozik. Nem két helyen egyszerre. Nincs itt nőgyalázás, te vagy egy szánalmas gyökér.

2022. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
0%
A lényeget! Elmondod tehát?
2022. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
95%

#51

A "pihenni is kell" és a "kisujjam se mozdítom otthon a gyerekkel" között van azért egy nagy szakadék.

Ezért van az, hogy a férjem aludhat éjszaka, én kelek fel a gyerekhez (úgyis nálam van a mellem). Hagyom őt enni és fürödni, mikor hazaér. De aztán ő is megfogja a gyereket, amíg én eszem, vigyáz rá, mikor fürödni megyek, vagy bármikor, ha meg kell csinálnom valamit, hogy ne fél kézzel, vagy üvöltés közepette kelljen már szarakodnom, mert azt eleget csinálom egész nap, míg ő a munkahelyén van. Fürdetéskor hozza a vizet míg én vetkőztetek, fogja a babát amíg megmosom, kiönti a vizet, amíg öltöztetek. Ez lenne a minimum. Így is, nálunk is messze neki van jobb dolga (ő szöszmötöl amivel akar mindennap, míg én az altatással bszom a rezet, plusz viszonylag gyakran biztosítok neki időt edzésre, baráti találkozóra vagy olykor akár egy délutáni szundításra is, visszafelé jóval kevesebb jut), de ő legalább tisztában is van ezzel. És még így is volt 1-2 olyan mélypontja rosszabb napjain, amikor fel kellett hívnom a figyelmét, hogy hasonlítsa már össze, mennyi szabadideje, szórakozása és pihenése van az enyémhez viszonyítva, és ne ekkora átéléssel panaszkodjon nekem a szenvedéseiről, mert olyan, mintha egy intenzíven fekvőnek sírna a kartörése miatt, és kicsit megy fel bennem a pumpa. Értem én, hogy neki sem egy wellnesshétvége az élet így, de na...


Nem a férfiakat gyaláztam, hanem egy apatípust, ami tényleg gyalázatos, most mit szépítsem. Vannak nagyszerű apák, egész jók, tűrhetők, nem túl jók, és van ez a fos, aki haza se megy.

2022. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
87%
Ennek a pasinak semmi se jó, valószínű, azon apák népes táborát gyarapítja, aki nem gyereket akart, hanem csak egy utódot, hogy kipipálja a listán, hogy ilyen is van otthon, megmutogathassa a tökéletes családi fotón, hogy ő a teremtés koronája, de arra nem vágyik, hogy az élete része legyen. A párja továbbra is neki álljon rendelkezésre, az ő társa legyen, ne anyuka, az otthona legyen ezek után is ugyanolyan, és ha ő nyugalmat akar, akkor a gyerek szívódjon fel, ne őt idegesítse. Ez van. Anyuka meg vagy megtanul ehhez asszisztálni, és a gyereket is ehhez idomítani, vagy elég sz...r családi életük lesz. Nyilván pontosan érzi ő is, hogy mi a helyzet, nem kell ahhoz részegnek lenni, hohy kibukjon apuból mindez, meg ha már most, hrom hónap (!) után menekül az otthonlét elől, tuti anyuka is tudja, hogy mi a helyzet...Persze, hogy csalódás neki, ezért se szellőzteti az irányodba, nyilván szégyelli is, hogy a tökéletes insta -élete rohad belülről. Próbáld rábeszélni, hogy csináljon a férjével több szabadidőt, és szerezzen egy babysittert.
2022. dec. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
82%

"plusz végre kijutott a baba mellől."


😂😂😂


Miért? Eddig a baba mellett volt? Hát le lett írva, hogy utálja és inkább bent marad dolgozni, minthogy vele lenne. Meg mi az, hogy végre? Anyuka akkor is haza húzott 8-9 felé.

2022. dec. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!