Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek a barátnőmmel...

Beszéljek a barátnőmmel arról, miket mondott a férje a gyerekükről, életükről?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babájuk, kb. naponta, kétnaponta szoktunk találkozni.

Van, hogy náluk vagyok, babázok, vagy elmegyünk sétálni, ebédelni. Szóval elég közeli a kapcsolatunk, barátságunk.


Most karácsonykor is volt egy baráti vacsora, iszogatás, ott voltak ők is. A barátnőm a vacsora után haza is ment a babával, a férje maradt. Ivott elég sokat... A társaság egy része kint cigizett, beszélgettünk arról, hogy ki mennyit változott az évek alatt és utána kettesben maradtunk. Mondta, hogy mennyire unja már ezt, hogy mindenki el van ájulva a gyerektől, miközben mióta megszületett, minden napjuk ugyanolyan otthon, utál hazajárni, minden extra munkát megcsinál inkább, csak hogy addigra érjen haza, mire a baba már alszik. Mert a falnak tudna menni attól, mikor otthon csak csendre vágyna, erre még a cipőt sem veszi le, de már sír a gyerek. Próbáltam mondani, hogy idővel könnyebb lesz, ahogy majd nő a baba is, erre mondta, hogy lehet, neki azt már nem lesz kedve megvárni, mert most sem sok választja el attól, hogy éjszaka két bőröndöt tele pakoljon és lelépjen otthonról, mert neki ez a gyerekes élet egy szenvedés csak.


Nem tudom, hogy csak az alkohol beszélt-e belőle, eddig sosem gondoltam volna, hogy valaha az ő száját elhagynák ezek a mondatok. Vagy ilyenkor, az elején természetes, hogy a szülők kicsit borúsabban látják a helyzetüket, életüket? Nincs gyerekem, nem tudom.


2022. dec. 28. 12:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem kavarj be, majd a sors meg az idő eldönti hogy mi lessz rzzel a kapcsolattal.
2022. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
83%
21-esnek van igaza. A gyerekvállalás eleje rohadt nehéz, látszik, hogy sok kommentelő csak a filmekből meg a reklámokból ismeri, ahol rózsaszín vattacukorillatú álom az egész. Valójában teljesen természetes, ha az embernek néha elege van belőle, az anyuka is ugyanezt érzi, csak éppen ő nem mondta ki, meg a ti anyátok/apátok is így érezte időnként, csak nektek nem mondták. Az embernek meg időnként szüksége van arra, hogy kibeszélje magából a gondjait. Aljas dolog ilyet visszamondani a párjának, nem erre van szüksége most, hanem hogy meghallgasd és nyugtasd meg, hogy idővel jobb lesz.
2022. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:

Jézusom, ezek a csok-os válaszok komolyak?!

Igen, biztosan mindenki 10 millió forintért akar gyereket vállalni, mikor Budapesten már egy 55-60 négyzetméteres lakás is 65-70 millió forint... Magániskolákról, egyetemi tandíjakról, jogosítványról/autóról ne is beszéljünk. Hatalmas csúszópénz a csok, mondhatom.


Itt inkább arról van szó, hogy első baba, ő meg nem ilyesmire számított. Kedvelem őt, de a barátnőm a legjobb barátom, nyilván ha választanom kéne, nem a férje érdekeit nézném.

2022. dec. 28. 13:42
 24/63 anonim ***** válasza:
90%
Ha a barátnőd érdekeit nézed, akkor ne mondj el neki olyat, amit meggondolatlanul, kimerültségében mondott a párja. Fölöslegesen szítanád a feszültséget a kapcsolatában.
2022. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
0%
Milyen legjobb barátnő? Ezt honnan vetted?
2022. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim válasza:
69%

Én úgy elmondanám, mint a sicc.

Ha nincs közöm az életükhöz, akkor ne is avassanak bele, ne mondogasson nekem semmit a kedves férj, pláne ne ilyen kínos dolgokat. Ő tapos bele a családjába.


Ugyanez a helyzet akkor, amikor megcsalás jut a tudomásomra, vagy bepróbálkozik nálam nős férfi.

Nem én dúlom fel a kapcsolatot, amikor elmesélem az asszonynak, hanem ő dúlta fel, amikor megtette, amit megtett.

2022. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
23%
Tényleg nem tudsz megkülönböztetni egy hirtelen elkeseredettségben, részegen mondott mondatot egy megcsalástól?
2022. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim válasza:
82%

Figyelj, felnőtt ember vagyok én is, úgy gondolkodom, ahogy én jónak látom, nem fog engem kioktatni senki. Szerintem gusztustalan így beszélni az újdonsült családjáról és kész. Ha el van keseredve, túl nagy a nyomás, akkor beszéljen a feleségével, oldják meg. Vagy ha minden áron velem akarja megbeszélni, akkor kérjen normálisan tanácsot.

Az meg, hogy olyan részeg, hogy össze-vissza beszél úgy, hogy utólag vállalhatatlan, az nem enyhítő körülmény, hanem az ellenkezője. Undorodom a részeges alakoktól, és nem tud érdekelni az, hogy olyan a kultúránk, hogy tök természetes, hogy valaki így beiszik, és még mentségre is szolgál neki, amikor következménye lenne. Bezzeg ha más tudatmódosítót használ akár 1x is, akkor mocskos drogos egyből, akitől válni kell.


És de igen, az, hogy a 3 hónapos baba mellett a másik háta mögött arról beszél, hogy mennyire elege van, és, hogy ő összecsomagolna és lelépne, az nekem már ugyanúgy tiszteletlenség, mint a megcsalás. Alapból azért merészel így nyilatkozni, mert férfi, és nem nevelték meg. Neki ott van a fejében, mint opció, hogy ő lelép, kiszáll, új életet kezd, a felelősségvállalás és az élete beáldozása meg maradjon csak a nőre.

Nem társ az ilyen.

2022. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
84%

#28

Teljesen egyetértek. Plusz ha anyuka is így gondolná, hogy inkább akkor ott marad valahol, már rég meg lenne kövezve, hogy miért kellett neki gyereket vállalni. Undorító ez a csávó, a legnagyobb szükségben hagyja magára a párját. Mert anyukának milyen nagy öröm lehet hallgatni egész nap a gyerek bömbölését! Az ilyen se a feleségét, se a gyerekét nem szereti.


Az én gyerekem is sírt, hasfájós is volt, és vagy 1 évig tartott nála a szepa. A férjem nem hagyott magamra, pedig már neki is rohadtul elege volt a sok sírásból, mint ahogy nekem. De ketten vállaltuk, ketten is viseljük gondját. Volt, hogy műszakot cserélt, csak hogy el tudjon vinni minket kocsival az oltásra és utána is velünk legyen. Felkelt ő is a gyerekhez, nem pedig magunkra hagyott.


+ az a gyerek most még csak sír. Később fogja még taknyosra vergődve toporzékolni a Penny-ben, a Spar-ban, fog később lázadni az a gyerek. Ha 3 hónap után így kikészült a semmitől, akkor a továbbiakat hogy fogja bírni? Sehogy. Inkább most lépjen le a csávó, mielőtt még nagyobb károkat okoz.

2022. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
68%
A barátnőd gyereket vállalt egy totál éretlen kannal. Ennek biztosan voltak jelei előtte, csak nem akart velük foglalkozni. Itt az eredmény.
2022. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!