Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek a barátnőmmel...

Beszéljek a barátnőmmel arról, miket mondott a férje a gyerekükről, életükről?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babájuk, kb. naponta, kétnaponta szoktunk találkozni.

Van, hogy náluk vagyok, babázok, vagy elmegyünk sétálni, ebédelni. Szóval elég közeli a kapcsolatunk, barátságunk.


Most karácsonykor is volt egy baráti vacsora, iszogatás, ott voltak ők is. A barátnőm a vacsora után haza is ment a babával, a férje maradt. Ivott elég sokat... A társaság egy része kint cigizett, beszélgettünk arról, hogy ki mennyit változott az évek alatt és utána kettesben maradtunk. Mondta, hogy mennyire unja már ezt, hogy mindenki el van ájulva a gyerektől, miközben mióta megszületett, minden napjuk ugyanolyan otthon, utál hazajárni, minden extra munkát megcsinál inkább, csak hogy addigra érjen haza, mire a baba már alszik. Mert a falnak tudna menni attól, mikor otthon csak csendre vágyna, erre még a cipőt sem veszi le, de már sír a gyerek. Próbáltam mondani, hogy idővel könnyebb lesz, ahogy majd nő a baba is, erre mondta, hogy lehet, neki azt már nem lesz kedve megvárni, mert most sem sok választja el attól, hogy éjszaka két bőröndöt tele pakoljon és lelépjen otthonról, mert neki ez a gyerekes élet egy szenvedés csak.


Nem tudom, hogy csak az alkohol beszélt-e belőle, eddig sosem gondoltam volna, hogy valaha az ő száját elhagynák ezek a mondatok. Vagy ilyenkor, az elején természetes, hogy a szülők kicsit borúsabban látják a helyzetüket, életüket? Nincs gyerekem, nem tudom.


2022. dec. 28. 12:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
97%
Ha van fizetett segítségük, és anyuka sem az a tipikus lestrapált nőszemély, hanem még a napi szintű barátnőzés és sütizés is belefér, akkor hogy a fenébe van otthon olyan közeg, hogy a férje gyakorlatilag 3 hónap után menekül otthonról?
2022. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
Ezen kár szerintem vitázni, gondolom a 'kedves' válaszoló egy régivágású, vaskalapos pasi, aki szerint a nő létezésének célja, hogy gyereket neveljen, amikor meg a baba alszik, akkor főzzön, takarítson. Az, mint opció, nem létezik, hogy délelőtt séta közben leüljön inni egy kávét, vagy otthon, ebéd után megnézzen valamit a tv-n. Továbbá nem értem, hogy két felnőtt szerinte mégis mekkora kupit, koszt tud csinálni, amit minden nap, reggeltől estig kell takarítani... Ebéd, még ha otthon is készül, általában max. 1 óra alatt megvan, de pl. tésztaételek, saláták fél óra alatt is.
2022. dec. 28. 15:34
 43/63 A kérdező kommentje:

"akkor hogy a fenébe van otthon olyan közeg, hogy a férje gyakorlatilag 3 hónap után menekül otthonról?"


Nincsen, egyáltalán nem vészes (szerintem) a babával az életük. Nem is egy sírós baba, pl. 2 hetes kora óta este 9-től reggel 7-ig alszik ébredés nélkül. A barátnőm férje emberekkel dolgozik, mondta, hogy ő estére csak csendet szeretne maga körül és hogy senki ne szóljon hozzá... Ez ugye egy kisbabával nem mindig opció, nem tud síri csendben létezni. Vagy most pl. a vacsoránál azt is sérelmezte, hogy barátnőm nem maradt ott vele végig, hajnalig.

2022. dec. 28. 15:37
 44/63 anonim ***** válasza:
86%
Magyarul apucinak az a baja, hogy már nem ő Mr. Világközepe, és idomítani kellene az életét a gyerekkel járó dolgokhoz? Pindurit mintha önző lenne, és nem akarna tudomást venni arról, hogy van egy gyerekük... Ha ezt a jó színvonalat a pasi hozza, és anyuka nem akarja elveszíteni, akkor lehetne sugallmazni felé, hogy jobb lenne, ha jobban becsicskulna, a gyerekszobát tegyék hangszigeteltté, ott üvölthet a baba kedvére, és ha apuka mulatni akar, akkor anyuka hívjon babysittert, és ne ő menjen haza a kölökkel, mindemellett pedig tátott szájjal csüngjön a teremtés koronáján, mert bajok lesznek...(irónia) Lesznek még itt gondok, anyuka is tuti érzi, hogy gáz van...
2022. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
0%
Mocskos férfiak!!
2022. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
58%

Én elmondanám, nagyvonalakban csak, hogy mit tett a férje, ez ugyanis árulás, amit csinált. És ha a legjobb barátnődről van szó, akkor az a minimum, hogy nem falazol a férjének és tájékoztatod a barátnődet, hogy mit művel a fickó a háta mögött.

Sejtem amúgy, hogy melyik kérdező vagy, emlékszem a másik kérdésedre, egyre minimum. Szerintem vagy elég ibtelligens ahhoz, hogy tudd kezelni a helyzetet úgy, hogy a barátnődet ne terheld a részletekkel, de mégis megtudja, mit tett a férje.

2022. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
66%
*intelligens
2022. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
58%
Ilyenek ezek a csokos szűlők.
2022. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan tudom, miben vannak. Valamilyen szinten minden szülő átmegy ezen, hogy elege van a babával járó folyamatos műszakból, és legszívesebben "szabira menne", az anyák is.

De a férfiak között ne tudd meg, mennyi olyan van, aki komolyan csak azt érzékeli, hogy az Ő élete meg lett nehezítve, és halálra van sértődve. Nyavalyog, hogy a gyerek felébredt (nem mondod), zavar a sírása (az anyját nem, neki nincs füle...), mindig itt van (mit gondolt, hol a fszomban lesz?), nyif-nyaf, neki csend kell, neki nyugalom kell (oda ne rohanjak, kinek nem kéne?), ahjjj, nem igaz már, hogy az asszony mindig csak fáradt (vajon mitől, baszki?). Aztán nem megy haza, esetleg félre is kefél valakivel, akivel gondtalannak érzi magát, akár végleg le is lép. Hogy a feleségének is kéne néha egy szabad félóra, mert neki a gyerek nem ér véget 4-kor, mint a férj munkája, az fel sem merül. Apának jár pontosan ugyanannyi és ugyanolyan minőségű nyugalom és pihenés, mint gyerek nélkül. Megy a vinnyogás a feleségnek, hogy nem igaz, hogy nem tudja pár órát csendben és távol tartani a kölyköt, mert "én dolgoztaaaam", de ha neki kéne egész nap a gyerekkel lenni a munkahely helyett, és éjjel-nappal ezt kezelnie, konkrétan fejbe is lőné magát, hiszen már egy esti 20 perctől előadja a hattyú halálát. Mégis ő van jobban elfáradva, méghozzá sokkal jobban, és neki a nehezebb, mert nem kapja meg naponta, hogy 2-3 órát nyugodtan dögölhessen, utána pedig készséggel leszopják. Kihúzza magát az egészből, és még akkor is őt kell sajnálni, mert nem hallja a sírástól a tévét. A "házasságban élő egyedülálló anyák" egy nagyonis létező fogalom, gyakori jelenség, a barátnőd is az.


Figyelj, a barátnőd tudja. Látja, hogy nem jön haza a férje, látja a pofákat amiket vág, hallja a morgását meg a sóhajtozását, és valószínűleg konkrétan is volt már szó köztük a helyzetről. Nem beszélt róla neked, mert túl fájdalmas, és - ahogy más is írta - kudarcként éli meg.

Ha szerencséje van, szorult a férjébe annyi becsület és józan ész, hogy felfogja: a gyerek ezzel jár, neki is ki kell vennie a részét, és nem hagyja magára a feleségét a szarban. Bár az, hogy máris nem jár haza, nem ezt mutatja. Viszont ha továbbadod amit mondott, azzal segíteni nem fogsz. A férjjel beszélgethetsz bizalmasan józan állapotában (ha úgy érzed, vagytok olyan viszonyban, és jól fogadná), és próbálhatod finoman felnyitni a szemét arra, hogy tudod, hogy ez nehéz, de mindenkinek nehéz, és ki kéne tartania. De jó ötlet az is, amit más írt, hogy néha adsz egy kis szabadidőt a barátnődnek a férjével kettesben, és eltologatod kint a gyereket 1-2 órát. Bár ezt meg lehet, hogy a pasas alapnak venné, annál jobban nyűglődne akkor, mikor nem viszed el, és ugyanúgy meg lenne sértődve, hogy "csak ilyen kevés" nyugalom jut.

Majd alakulnak a dolgok valahogy, a legjobb amit tehetsz, hogy a barátnődnek legyél a lelki támasza, bármi is lesz. Te pedig okulj, és jól válogasd meg, hogy kivel vállalsz gyereket - ha akarsz.

2022. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
86%
vigyázz ezzel, mert a pasi letagadja, a csaj neki fog hinni, te meg ott maradsz a sz.rkeverő hálátlan szerepében.
2022. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!