Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak gyerekei vannak,...

A páromnak gyerekei vannak, normális ha nem akarok a cselédjük lenni?

Figyelt kérdés
A párom elvált, na nem miattam, én később kerültem képbe csak, akkor már túl volt egy másik kapcsolaton is. Van két gyerkőce, nagyon szeretem őket, ők is engem, első perctől elfogadtak. A gyerekek heti 2-4 napot töltenek nálunk, plusz az összes létező ünnepet, munkaszüneti napot. A gond ott kezdődik, hogy hiába szeretem őket, és szívesen vagyok velük, de nem az én gyerekeim és szerintem nem én tartozom értük felelősséggel. A párom semmit nem csinál, vagy az anyukájuk látja el őket (persze a párom szerint nem megfelelően), vagy amikor itt vannak, akkor én. Nekem soha nincs szabadnapom, szabadságom, semmi, mert minden a gyerekeihez van igazítva. Amikor erről beszéltem vele, hogy jó lenne ha kicsit megerőltetné magát, mert a gyerekekkel való munka és felelősség az én vállamat nyomja, de egyébként semmit nem számít a véleményem a nevelésükben, mert az ővéi, ő jobban tudja, nekem nincs, én ezt nem érthetem, akkor megkaptam tőle, hogy én vagyok a legönzőbb a világon, és őt a gyerekekkel együtt kell elfogadnom és miért hisztizek egy kis munka miatt, a háztartás és a főzés nem munka, csak akkor amikor neki kell megcsinálni. De szerintem attól még, hogy együtt vagyunk és elfogadom a gyerekeit még nem lettem cseléd és dada. Miért az én feladatom minden házkörüli munka és a gyerekekre is odafigyelni, hogy mindent megkapjanak és rendben legyenek? Persze a a párom igényeire is figyeljek oda... De hogy velem mi van az senkit nem érdekel. A gyerekek természetesen nem hibásak, nem tehetnek az egészről, az apjuknak kellene összekapnia magát. Szerinte nem vagyok normális, hogy én így gondolom, hogy neki kellene nagyobb részt vállalni a gyerekekkel való munkában, hanem inkább örüljek, hogy besegít. Önző lennék ha azt érzem, hogy fiatal vagyok még, és ha már "cselédkedek" egy gyerek körül akkor majd inkább vállalok sajátot? Én a barátnője akartam lenni, persze nyilván, szívesen besegítettem volna mindenben, de ő tulajdonképpen mindent rámtolt. Mindemellett sosem köt az orromra semmit, ha valami történik, mindent megbeszél a volt feleségével, ami természetes, meg is kell beszélniük, de engem nem tájékoztat semmiről. Nem érti lmiért lenne nekem fontos bármit is tudni ami a gyerekkel kapcsolatos, végülis nem az enyémek, de a munka velük az közös, (lenne, ha csinálna bármit is).

#második feleség #pár gyerekei
2022. dec. 8. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
82%
69, ha dúsgazdag lenne, nem keresne ingyenér' mindenest. Felvenne minden szerepre valakit. Bár az is lehet, hogy azért dúsgazdag, mert mindent ingyen csináltat. Gondolom, azért a rezsit minimum felesben fizetteti a "szerelmével". ;)
2022. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
87%
Nőként mondom, hogy mivel már beszéltél erről a pároddal és süket fülekre talált, nincs más megoldás, vagy elfogadod a helyzetet, vagy szakítasz vele. Komolyan így látom. A párod semmibe vesz, hiába kedves veled időként, jól látod, neki kellene a saját gyerekeivel többet foglalkoznia, nem neked. Ezen nincs mit agyalni tovább, ne add fel az életedet mártírkodva, aztán majd 40-50 évesen megbánod az egészet.
2022. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
100%

71

Pontosan tudnak mindig balekot találni aki gombokért dolgozik számukra, mind párban mind alkalmazottban

2022. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!