Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak gyerekei vannak,...

A páromnak gyerekei vannak, normális ha nem akarok a cselédjük lenni?

Figyelt kérdés
A párom elvált, na nem miattam, én később kerültem képbe csak, akkor már túl volt egy másik kapcsolaton is. Van két gyerkőce, nagyon szeretem őket, ők is engem, első perctől elfogadtak. A gyerekek heti 2-4 napot töltenek nálunk, plusz az összes létező ünnepet, munkaszüneti napot. A gond ott kezdődik, hogy hiába szeretem őket, és szívesen vagyok velük, de nem az én gyerekeim és szerintem nem én tartozom értük felelősséggel. A párom semmit nem csinál, vagy az anyukájuk látja el őket (persze a párom szerint nem megfelelően), vagy amikor itt vannak, akkor én. Nekem soha nincs szabadnapom, szabadságom, semmi, mert minden a gyerekeihez van igazítva. Amikor erről beszéltem vele, hogy jó lenne ha kicsit megerőltetné magát, mert a gyerekekkel való munka és felelősség az én vállamat nyomja, de egyébként semmit nem számít a véleményem a nevelésükben, mert az ővéi, ő jobban tudja, nekem nincs, én ezt nem érthetem, akkor megkaptam tőle, hogy én vagyok a legönzőbb a világon, és őt a gyerekekkel együtt kell elfogadnom és miért hisztizek egy kis munka miatt, a háztartás és a főzés nem munka, csak akkor amikor neki kell megcsinálni. De szerintem attól még, hogy együtt vagyunk és elfogadom a gyerekeit még nem lettem cseléd és dada. Miért az én feladatom minden házkörüli munka és a gyerekekre is odafigyelni, hogy mindent megkapjanak és rendben legyenek? Persze a a párom igényeire is figyeljek oda... De hogy velem mi van az senkit nem érdekel. A gyerekek természetesen nem hibásak, nem tehetnek az egészről, az apjuknak kellene összekapnia magát. Szerinte nem vagyok normális, hogy én így gondolom, hogy neki kellene nagyobb részt vállalni a gyerekekkel való munkában, hanem inkább örüljek, hogy besegít. Önző lennék ha azt érzem, hogy fiatal vagyok még, és ha már "cselédkedek" egy gyerek körül akkor majd inkább vállalok sajátot? Én a barátnője akartam lenni, persze nyilván, szívesen besegítettem volna mindenben, de ő tulajdonképpen mindent rámtolt. Mindemellett sosem köt az orromra semmit, ha valami történik, mindent megbeszél a volt feleségével, ami természetes, meg is kell beszélniük, de engem nem tájékoztat semmiről. Nem érti lmiért lenne nekem fontos bármit is tudni ami a gyerekkel kapcsolatos, végülis nem az enyémek, de a munka velük az közös, (lenne, ha csinálna bármit is).

#második feleség #pár gyerekei
2022. dec. 8. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
94%

Hú, végig sem olvastam, mert már éreztem az agyvérzés kezdődő jeleit.

Hát ha te egy ilyen büdös, bugris paraszt mellett kitartasz, akkor meg is érdemled.

Én úgy vágnám ki, mint a macskát szarni.

2022. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
11%

A párodnak az az egy baja van, hogy lusta, vagy nem ért a háztartáshoz, ezért nem vesz részt benne. Lehet ez megszokás vagy nevelés kérdése is, nem tudom, hogy milyen családban nőtt fel. Talán úgy nevelhették, hogy a háztartás női munka. Ez elég elavult nézet, de még sok ilyen van, főleg falvakban.


De amiben igaza van: te vagy a jövevény, neked kell alkalmazkodni az ő gyerekeihez, és nem nekik hozzád. Ezt elég könnyű belátni, de sok szülő sajnos a gyerekei elé helyezi a párját. A te párod azért jó apa, mert nem helyez téged a gyerekei elé. Szereti a gyerekeit, ebből is látszik. És ha olyan férfit választasz, akinek gyereke van, akkor ez ezzel jár, hogy neked kell alkalmazkodni a gyerekekhez. Ha ez nem tetszik, akkor keress olyat, akinek nincs gyereke.

2022. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
94%

"neked kell alkalmazkodni a gyerekekhez"

Nem a gyerekekhez való alkalmazkodása a gond, hiszen velük jól kijön.

Az apjukkal nem jön ki, aki elvárja tőle, hogy cseléd legyen, ráadásul anélkül, hogy beleszólhatna a gyerekek nevelésébe.

2022. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem el, hogy mindenki előre tudja, milyen lesz a kapcsolata. Hihetetlen, hogy mindenki olyan jó emberismerő, hogy idegenek egy köhögéséből személyiségrajzot állít fel és gondolatot olvas. Csak akkor tudnám, hogy van ennyi válás. Azt előre nem látja senki a saját kapcsolatában?
2022. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
13%
53, te valami diliházból szöktél, ugye?
2022. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
91%
Tök feleslegesen irkálunk, a kérdező panaszkodott, de most úgy védi azt a parazita herét, mint az anyatigris. dehogy hagyja ott, szül neki még 3 pulyát. Remélhetőleg azoknak már beleszólhat a "nevelésébe".
2022. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
77%
Melyik hozzászólásban védi?? Légyszi írd le, mert átsiklottam fölötte.
2022. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
87%

"Nem hiszem el, hogy mindenki előre tudja, milyen lesz a kapcsolata. ... Csak akkor tudnám, hogy van ennyi válás. Azt előre nem látja senki a saját kapcsolatában?"

Azért van ennyi válás, mert nagyon sokan már akkor lefekszenek és akár össze is költöznek a szerelmükkel, amikor még nem, vagy csak alig ismerik. A szerelem nagyon gyorsan és váratlanul szokott betoppanni, egymás megismeréséhez viszont idő kell, sok idő, és ha nem szánják rá, - márpedig a többség nem szánja rá, mert az ma nem trendi, ma, a villámrandik korában, amikor pár kattintás után máris megkaphat az ember egy csomó információt a világról, egymás megismerése viszont pont ugyanolyan sokáig tart ma is, mint száz vagy ezer éve -, akkor lesz belőle az, hogy a kémia már túlságosan is összetartja őket, még túlságosan is sűrű a rózsaszín köd, és csak amikor kezd oszlani, akkor indul be az agy, hogy miért is nem jó ez így, de addigra már sok szempontból túl késő.

Akik fordítva csinálják, vagyis először felnőnek, értékrendet alakítanak ki maguknak, és csak aztán kezdenek párkeresésbe, rászánva az időt, és nem leadva az előre eldöntött minimum elvárásokból, azok körében sokkal kisebb a válások aránya.

2022. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
91%
58: addig ameddig 3 honapos kapcsolatocskakba vallalnak gyereket es/vagy hazasodnak ossze, nem is lesz valtozas. Sajnos egyre jobban elterjedt ez a dolog, szamomra riaszto.
2022. dec. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
88%
Biztos nem maradnák vele a továbbiakban.
2022. dec. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!