Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak gyerekei vannak,...

A páromnak gyerekei vannak, normális ha nem akarok a cselédjük lenni?

Figyelt kérdés
A párom elvált, na nem miattam, én később kerültem képbe csak, akkor már túl volt egy másik kapcsolaton is. Van két gyerkőce, nagyon szeretem őket, ők is engem, első perctől elfogadtak. A gyerekek heti 2-4 napot töltenek nálunk, plusz az összes létező ünnepet, munkaszüneti napot. A gond ott kezdődik, hogy hiába szeretem őket, és szívesen vagyok velük, de nem az én gyerekeim és szerintem nem én tartozom értük felelősséggel. A párom semmit nem csinál, vagy az anyukájuk látja el őket (persze a párom szerint nem megfelelően), vagy amikor itt vannak, akkor én. Nekem soha nincs szabadnapom, szabadságom, semmi, mert minden a gyerekeihez van igazítva. Amikor erről beszéltem vele, hogy jó lenne ha kicsit megerőltetné magát, mert a gyerekekkel való munka és felelősség az én vállamat nyomja, de egyébként semmit nem számít a véleményem a nevelésükben, mert az ővéi, ő jobban tudja, nekem nincs, én ezt nem érthetem, akkor megkaptam tőle, hogy én vagyok a legönzőbb a világon, és őt a gyerekekkel együtt kell elfogadnom és miért hisztizek egy kis munka miatt, a háztartás és a főzés nem munka, csak akkor amikor neki kell megcsinálni. De szerintem attól még, hogy együtt vagyunk és elfogadom a gyerekeit még nem lettem cseléd és dada. Miért az én feladatom minden házkörüli munka és a gyerekekre is odafigyelni, hogy mindent megkapjanak és rendben legyenek? Persze a a párom igényeire is figyeljek oda... De hogy velem mi van az senkit nem érdekel. A gyerekek természetesen nem hibásak, nem tehetnek az egészről, az apjuknak kellene összekapnia magát. Szerinte nem vagyok normális, hogy én így gondolom, hogy neki kellene nagyobb részt vállalni a gyerekekkel való munkában, hanem inkább örüljek, hogy besegít. Önző lennék ha azt érzem, hogy fiatal vagyok még, és ha már "cselédkedek" egy gyerek körül akkor majd inkább vállalok sajátot? Én a barátnője akartam lenni, persze nyilván, szívesen besegítettem volna mindenben, de ő tulajdonképpen mindent rámtolt. Mindemellett sosem köt az orromra semmit, ha valami történik, mindent megbeszél a volt feleségével, ami természetes, meg is kell beszélniük, de engem nem tájékoztat semmiről. Nem érti lmiért lenne nekem fontos bármit is tudni ami a gyerekkel kapcsolatos, végülis nem az enyémek, de a munka velük az közös, (lenne, ha csinálna bármit is).

#második feleség #pár gyerekei
2022. dec. 8. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
2022. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
97%

Én nem folytatnám vele a kapcsolatot. Én úgy nőttem fel, hogy anyu volt a cseléd, plusz több probléma is volt, nagyon nem volt egészséges. Párom szülei viszont mindenben segítik egymást, együtt nevelnek, együtt főznek hétvégén, megosztják a házimunkát, eljárnak kirándulni stb, pedig otthon van egy örök gyerek nekik (autista párom bátyja, egész napos felügyeletet igényel, nehezebb vele mint egy egészséges gyerekkel). Párom is így él velem, mindent megosztunk, segít ha kérem, magától elmosogat, bevásárol stb. Én el sem hittem, hogy van ilyen férfi, de van.

Most mindegy, hogy már van gyereke vagy nincs. Gyerek nélkül is ilyen lenne. Én inkább pattannék, a gyerekeket sajnálnám persze, de nem maradnék miattuk egy ilyen férfival. Ők majd felnőnek, kirepülnek, saját családot alapítanak. De neked évek fognak elmenni egy ilyen boldogtalan párkapcsolatra.... Én pazarlásnak érezném. Van mindig jobb.

2022. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
98%

Egyik volt barátnőm olyan 8 évig csicskáskodott 3 lánynak, mire megjött az esze.

Kidobta a pasit, és összejött egy független, nála és a pasinál is 15+ évvel fiatalabb pasival. Velem. :)

2022. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 A kérdező kommentje:
31, Én nem szeretnék beleszólni a gyerekekkel való dolgokba, nincs döntési jogom szerintem, örülök, hogy a gyerekek vannak olyan bizalmi kapcsolatban velem, hogy maguktól elmondanak mindent, olykor olyanokat is, amit anyának-apának nem mernek. De véleményem lehet, legtöbbször segítő szándékkal, hogy pl. előbb megkéne hallgatni mi is a problémája a gyereknek, ami miatt hisztirohamot kap és rosszalkodik, mert igenis van, amikor nem csak unalomból vagy bosszantásból csinálja, ahelyett, hogy mindenért csak leüvöltöm és a szobájába zavarom. Meg hasonló apróságok, de hát nekem nincs gyerekem, én ezt nem érhetem....
2022. dec. 8. 19:19
 35/73 anonim ***** válasza:
95%

Megváltozni nem fog.

Mennyi évet akarsz rá pazarolni az életedből?

2022. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
90%
Előző válaszoló jól megirta,ez nem fog változni,mennek az évek,cselédet csinált belőled,ha lázadsz akkor még Te vagy a hibás,mert rosszul látod,nehogy már!Ez a férfi teljesen kihasznál,gondolkozz megéri e így Neked.
2022. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
95%

Par ev es cseled leszel. Dolgozz, vezess haztartast, torodj mas gyerkeivel es persze dugj vele minden este.


Hagyd ott ezt a hulyet, mennyi evet akarsz elpazarolni az eletedbol? A szerelem nem eleg.


Mar most azt mondta hogy a fozes es haztartas nem munka. Majd ul a tv elott es sorozik mig te kidolgozod otthon a beled, o meg majd beled all azzal hogy "en tartalak el, kuss van".


De te tudod, ez csak rosszabb lesz.

2022. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 Darius- ***** válasza:
7%
Elkezdtél egy kapcsolatot olyan emberrel, akinek vannak gyerekei mastol. Részt kell venned gondozasukban amikor nalatok vannak, mert egy par kozosen csinal meg mindent. Viszont az mar probléma, ha rad akar sozni mindent ebben, ha ez igy van. Igy mindenképpen azt irom én is, hogy szakits -egyrészt azért, mert a parod kihasznal, lusta (ahogyan te is ) masrészt mert neked olyan par kéne, aki gyerektelen.
2022. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
63%

"Sajnos ezt nem láthattam előre, hogy ő pont nem ilyen és mindent rámfog tolni...

senki nem jós, hogy előre látja, mi fog történni a kapcsolatban..."


Miért? Történt valami a kapcsolatban? A gyerekek eleve adottak voltak. Egyébként hány évesek?


Előre lehetett látni, hogy mihez milyen a hozzáállása, előre meg lehetett volna ismerni őt is, meg a gyerekeket is, mielőtt még kikötöttél a pasi mellett, előre meg lehetett volna beszélni, hogy neked milyen szerepet szán az egészben és hogy az mennyire kompatibilis a te saját elképzeléseiddel, előre meg lehetett volna húzni a határokat, előre meg lehetett volna beszélni, hogy mennyi beleszólásod lehet majd a gyerekek nevelésébe, hogy ne csak a cselédjüknek érezd magad, hanem te is támaszthass elvárásokat velük szemben (pl. az mennyire fér bele neki, ha nem te rámolsz utánuk, hanem rendben tartatod velük a szobájukat, dolgaikat, és ha nem úgy viselkednek, ahogyan az elvárható az ő életkorukban, akkor következményekre is számíthatnak részedről is?). Ha beszélgettetek ezekről, miket mondott? Ha nem is esett róla szó, miért nem?

Miért vagy még mindig vele? Egyáltalán mennyi ideje?

2022. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
93%
Mi az hogy lusta a kérdező? Ő lusta, mert nem akarja egyedül gondozni a gyerekeket akikhez semmi köze, miközben az apjuk a kisujját se mozdítja?
2022. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!