Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak gyerekei vannak,...

A páromnak gyerekei vannak, normális ha nem akarok a cselédjük lenni?

Figyelt kérdés
A párom elvált, na nem miattam, én később kerültem képbe csak, akkor már túl volt egy másik kapcsolaton is. Van két gyerkőce, nagyon szeretem őket, ők is engem, első perctől elfogadtak. A gyerekek heti 2-4 napot töltenek nálunk, plusz az összes létező ünnepet, munkaszüneti napot. A gond ott kezdődik, hogy hiába szeretem őket, és szívesen vagyok velük, de nem az én gyerekeim és szerintem nem én tartozom értük felelősséggel. A párom semmit nem csinál, vagy az anyukájuk látja el őket (persze a párom szerint nem megfelelően), vagy amikor itt vannak, akkor én. Nekem soha nincs szabadnapom, szabadságom, semmi, mert minden a gyerekeihez van igazítva. Amikor erről beszéltem vele, hogy jó lenne ha kicsit megerőltetné magát, mert a gyerekekkel való munka és felelősség az én vállamat nyomja, de egyébként semmit nem számít a véleményem a nevelésükben, mert az ővéi, ő jobban tudja, nekem nincs, én ezt nem érthetem, akkor megkaptam tőle, hogy én vagyok a legönzőbb a világon, és őt a gyerekekkel együtt kell elfogadnom és miért hisztizek egy kis munka miatt, a háztartás és a főzés nem munka, csak akkor amikor neki kell megcsinálni. De szerintem attól még, hogy együtt vagyunk és elfogadom a gyerekeit még nem lettem cseléd és dada. Miért az én feladatom minden házkörüli munka és a gyerekekre is odafigyelni, hogy mindent megkapjanak és rendben legyenek? Persze a a párom igényeire is figyeljek oda... De hogy velem mi van az senkit nem érdekel. A gyerekek természetesen nem hibásak, nem tehetnek az egészről, az apjuknak kellene összekapnia magát. Szerinte nem vagyok normális, hogy én így gondolom, hogy neki kellene nagyobb részt vállalni a gyerekekkel való munkában, hanem inkább örüljek, hogy besegít. Önző lennék ha azt érzem, hogy fiatal vagyok még, és ha már "cselédkedek" egy gyerek körül akkor majd inkább vállalok sajátot? Én a barátnője akartam lenni, persze nyilván, szívesen besegítettem volna mindenben, de ő tulajdonképpen mindent rámtolt. Mindemellett sosem köt az orromra semmit, ha valami történik, mindent megbeszél a volt feleségével, ami természetes, meg is kell beszélniük, de engem nem tájékoztat semmiről. Nem érti lmiért lenne nekem fontos bármit is tudni ami a gyerekkel kapcsolatos, végülis nem az enyémek, de a munka velük az közös, (lenne, ha csinálna bármit is).

#második feleség #pár gyerekei
2022. dec. 8. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
90%

Lehet azt mondani hogy a kérdező választott gyerekes pasit fogadja el ezt a helyzetet.

De szerintem az is igaz hogy a gyerekes pasi döntött úgy hogy kapcsolatot épít egy új nővel. Ezért ő is tartozik a nő felé azzal hogy nem ráterheli az előző szaporulatát. Nem, az új nőnek nem kötelessége felnevelni a pasi gyerekeit.

2022. dec. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
100%
#61: a pasi részéről érthető a döntés. Van egy fiatal gyerektelen barátnője, aki leveszi a válláról a gyereknevelés nyűgöd és melós részét, de egyébként elfogadja, hogy kuss a neve (ha nem fogadná el, már lelépett volna). De a nőnek ebben mi a jó? Ennyire kevésre tartja magát?
2022. dec. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 ildibrexy ***** válasza:
91%

Természetesen ez nem normális hogy lasd el a gyerekeket teljesen egyedül amikor nálatok vannak de a nevelésben mar semmi belelszólasod nincs!!!

Neki kellene vinni a munka. Fo részét ellátni a gyerekeket amikor jönnek. Neked meg besegíteni esetleg. Legközelebb ha jönnek nyugodtan menj el otthonról barátokkal családdal találkozol ürüggyel. Tedd ezt rendszeresen hátha megjön az esze. Ha sérelmezi szakits nyugodtan.

2022. dec. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
39%

62,

Lehet hogy ez a férfi nagyon sármos és jóképű, esetleg még van egy vállalkozása is vagy nagyon munkamániás így viszonylag jó anyagi helyzetet biztosít.

Ez a nő meg nagyon örül hogy megfogott úgymond egy "jó pasit", viszont mivel a pasi minden idejét munkával tölti a gyerekek is rámaradnak.


A történet másik részét nem ismerjük de jellemzően a nő is kap vmit amihez nagyon ragaszkodik. Én akiket többszöri házasnak ismerek férfiak közül, nagyon sportosak, és rendkivül jóképüek illetve nagyon tudják mit kell mondani nőnek, az eddigi legdurvább környéken, 4 szer házasodott és vált el, mind a 4től van gyereke

2022. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
83%
#64: ezek a pasik keresik a gyenge önértékeléssel rendelkező nőket. Normális önértékeléssel rendelkező fiatal gyerektelen nő bele se megy ilyen kapcsolatba. Vagy ha bele is megy hamar kilép belőle, nem marad egy benne amilyen sportos vagy jóképű a pasi. Ami meg a pénzt illeti : hiába keres jól, ha a fizetése jó részét a gyerekeire költi. Plusz a szabadidő nagy része is elmegy a gyerekekre
2022. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
87%

Nem azért nézem le, mert gyerekei vannak, hanem mert ingyen cslédnek és pncinak tartana.


Nagyon gyorsan húzz onnan, és keress olyan férfit, akinek pl. ALAP egy házimunka elvégzése, nem "besegít", a gyereknevelés pedig NEM a te dolgod, mert nem a te gyerkeeid.

Csak persze azt is rád hárítja, mert neki így kényelmes.


Én ilyen embert az összeköltözés utáni héten kidobnék - nem vagyok senki csicskája.

2022. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk nekem van önbecsülésem, de félelmetes, hogy mennyi nőnek nincs, és simán elviseli, hogy a pasija csak háziszolgának tartja - persze, panaszkodik itt-ott, de szakítani, azt már nem.


Nem probléma, de akkor ne siránkozzon mikor ő választotta ezt az életet.


#66

2022. dec. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
85%

"De amiben igaza van: te vagy a jövevény, neked kell alkalmazkodni az ő gyerekeihez, és nem nekik hozzád."


Elvéreztél szövegértésből.

2022. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
85%
Ez a pacák gyerek nélkül se jó parti max ha dúsgazdag
2022. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
89%
Igen, normális, hogy nem akarsz mindent egyedül a válladon vinni, még azt is, ami az ő dolga lenne. Mostmár tudod, hogy milyen jellemhibái vannak, amik miatt elvált. Természetes, hogy nem azzal reklámozta magát, hogy kiszolgálószemélyzetnek tekinti a mellette lévő nőket, de kibukott az igazság. Ez az ember ilyen. Dolgozd fel, és engedd el.
2022. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!