Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene örülnöm az...

Miért kellene örülnöm az öcsém születésének?

Figyelt kérdés

Mostohaanyám és apám 50 évesen gyereket vállaltak. Se én, se a 17 éves húgom, se a nő gyerekeim nem tudnak ezzel mit kezdeni.

Nem örültem akkor, amikor bejelentették a hírt, akkor se örültem, amikor megszületett, amikor először tarthattam a karomban. Akárhányszor megkérdezik, egy testvért mondok, nem tudok rá úgy tekinteni, mint egy testvérre, kis túlzással lehetnék az anyja (23 voltam amikor megszületett). És még mindig nem szoktam meg a jelenlétét, dédimnek ünnepeltük a szülinapját, és rendesen zavart, hogy ott van egy kisbaba. Próbálom megtalálni ebben a jót, de nincsen.


2022. nov. 29. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
64%

1. Semmi közöd apádék döntéséhez.


2. Nem a te nyakadra született a féltestvéred.


3. Apád MÉG CSAK 50 éves. Simán felneveli az anyjával együtt, diplomát is ad a kezébe.


4. Mi 7-en vagyunk testvérek. Szépen jöttünk egymás után. Tisztességes polgári nevelést kaptunk, semmiben nem szenvedtünk hiányt, összetartó testvérek vagyunk. Anyám 40 éves volt, apám 49, amikor a legkisebb öcsém született, én meg 21.

Mindannyian diplomát kaptunk, volt, aki mellé szakmát is.

Csak azért írtam le, mert édes mindegy, hogy egy férfi 47 -50 évesen az elso házasságában, vagy a másodikban vállal még gyereket.

Senki sem úgy indít, hogy előbb fog meghalni, és nem tudja őket felnevelni.

Ami persze akár fiatalon is bekövetkezhet.


Szóval, ami zavaró az én szememben, hogy nem tartozik neked elszámolással, hogy vállal-e még gyereket, vagy sem. Ilyen formán abszolút semmi közöd hozzá.


Es akkor tényleg ott a kisördög, hogy vajon mi a te indítékod, hogy elutasítod a kistestvéredet, aki nem kérte, hogy életre hívják.


Apád szeretete a végtelenségig osztható a gyerekei között.

A majdani örökség pedig valóban eggyel több felé oszlik.


Szóval: törődj bele, hogy semmi közöd ahhoz, hogy apád így döntött. Nyilván boldog a feleségével, akinek szintén joga, hogy anya legyen és boldog családban, közösen neveljék fel a picit.


Mondok én neked vadabbat. Az 55 éves ismerősöm egy 24 éves nőt vett el másodiknak, egymás után 4 gyerekük született. Mindegyik diplomás. Még ma is sportol, teniszezik, evez, kutyabaja. Sőt, a boldog család, a gyerekek tartósítanak. Bizony.

2022. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%

Miért ugatsz úgy, hogy nem is ismersz minket? Apad szeretete a végtelenségig osztható... ezért vagyunk lepattintva már a nő terhességi tesztje óta.

50 évesek, és már megy a duma, hogy itt fáj ott fáj, amott fáj. Majd 5 év múlva ők fognak a gyerekkel focizni? Nem hiszem.



Az meg, hogy nálatok hogy volt meg egy családban, ahol a lányakorú feleség unokát szült a férjének hogy volt, mint volt, az miért releváns, hogy nálunk is így van?

2022. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
93%

Akik temetik az 50 éveseket,azoknak majd 50 évesen jusson eszükbe,hogy fiatalon hogyan gondolkodtak róluk. 30 évesen én is azt gondoltam,hogy "úristen,50 éves,lassan elpatkol!" Apám 44 volt,mikor meghalt. Sokan 80 fölött még vígan élnek. Ilyen az élet.

Teljesn egyetértek Veled,#61!!!

2022. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:
Azért nem mindegy hogy az az 50 éves mit akar, mit csinál. Lehet munkahelyet váltani, lehet vállalkozást elindítani, de gyereket vállalni elég rizikós, főleg hogy az 50 éves anyuka már nagymama.
2022. dec. 18. 17:54
 65/70 anonim ***** válasza:
83%

"Azért nem mindegy hogy az az 50 éves mit akar, mit csinál. Lehet munkahelyet váltani, lehet vállalkozást elindítani, de gyereket vállalni elég rizikós, főleg hogy az 50 éves anyuka már nagymama."


Konkrétan magánügye, hogy mit csinál. Ha gyereket akar, akkor gyereket, ha épp azt találja ki, hogy klasszikus balettet akar tanulni, akkor azt. Az ő dolga. Neked egy dolgod van, elfogadni.

2022. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
85%
De a kérdezőnek is magánügye, hogy hogy viszonyul a féltesóhoz meg ehhez az egészhez.
2022. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
95%
#66 És nekünk is magánügyünk, hogy ha már itt megkérdezte, mit gondolunk és miket írunk. Aztán az ő magánügye lesz, hogy befolyásolják-e bármiben a véleményét az itt olvasottak.
2022. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
93%

66!


Addig, amíg kérdést nem tesz fel róla.

2022. dec. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
95%
De ha leszarja a válaszokat, minek tesz fel kérdést?
2022. dec. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell örülnöd.
2022. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!