Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene örülnöm az...

Miért kellene örülnöm az öcsém születésének?

Figyelt kérdés

Mostohaanyám és apám 50 évesen gyereket vállaltak. Se én, se a 17 éves húgom, se a nő gyerekeim nem tudnak ezzel mit kezdeni.

Nem örültem akkor, amikor bejelentették a hírt, akkor se örültem, amikor megszületett, amikor először tarthattam a karomban. Akárhányszor megkérdezik, egy testvért mondok, nem tudok rá úgy tekinteni, mint egy testvérre, kis túlzással lehetnék az anyja (23 voltam amikor megszületett). És még mindig nem szoktam meg a jelenlétét, dédimnek ünnepeltük a szülinapját, és rendesen zavart, hogy ott van egy kisbaba. Próbálom megtalálni ebben a jót, de nincsen.


2022. nov. 29. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem könnyebb lenne, ha elfogadnád a helyzetet és alkalmazkodnál. Az a gyerek a féltestvéred, egy ártatlan lény. Nem kell oda meg issza lenni tőle, de egy testvéri kapcsolatot kialakíthatnál vele. Jobban árt ez a méreg és gyűlölködés, amit érzel, minthogy kinyitnál kissé az új családtagod felé.

Tiszteld a döntésüket, és próbálj pozitívat kihozni belőle, mintsem egyből gyűlölködni és elzárkózni. Egyik hasznos, másik káros.

2022. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
19%
Az örökségről van szó, nem látjátok?
2022. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
92%

Én 25 éves voltam, mikor megszületett az első féltestvérem.


Nem érzek semmit iránta, csak egy biológiai szál köt össze minket, nem gyűlölöm, kb olyan, mint a szomszéd gyereke.


Van, és ennyi.

2022. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell szeretned, de nem értem, miért számít, hogy hány éves apád vagy te. A korban közelálló testvéred szereted? Egy normális ember azért szeretné, de lehet, hogy nem vagy az.
2022. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
32%

"Az örökségről van szó, nem látjátok?"


Most nem rólatok van szó.

2022. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
65%
Mért patkolnának el? A 60 éves se fog elpatkolni, a nő meg valószínűleg most 30.
2022. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
76%

Itt most téged páran keresetlen szavakkal osztanak ki, pedig te pont elég visszafogottan fogalmazol. Más kérdések alatt meg vannak egy csomóan, akik nem győznek fröcsögni a kisebb testvérekre, és egymást felpontozva biztosítják róla a kérdezőt, hogy igen, most tényleg tönkremegy az EGÉSZ ÉLETE (értem, hogy sok problémát okozhat, ha még együtt élnek, de azért nekem ez így is elképesztő wtf), úgyhogy utálhatja nyugodtan (hát ez meg szimplán csak b+). Kb. azt mondják, "miért ne rúghatnád fel, hát nem vagy köteles szeretni".


Nekem az a bajom ezzel a kérdéssel, mint szinte az összes többi hasonló kérdéssel: az örömöt vagy szeretetet miért a viszolygással vagy utálattal kell szembeállítani? Attól, hogy nem örülsz, miért kell rögtön berzenkedni? Nem lehetne, hogy csak úgy elfogadod, hogy van, és kész? Nem ugrasz ki a bőrödből, de nem is problémázol rajta. Főleg hogy már ott sem laksz, nem lesz tőle semmi bajod, nem szenvedsz semmilyen hátrányt. Légy vele olyan, mint egy barátod gyerekével, normális, alapvetően kedves, de nyunyorgatni nem kell, ha nincs kedved. Fąşż gondolom nem óhajtottál lenni vele, nem az jön le az írásodból, inkább az, hogy próbálsz illedelmesen viselkedni. Az elég is.

Figyelj, ez olyan, mint mikor kérdezi valaki, hogy szeretem-e anyósomat. Mondom az azért túlzás. Erre azt kérdezik, hogy miért utálom. Dehát nem utálom! Elvagyok vele, csak a kapcsolatunk nem olyan személyes, ez nem szeretet. Attól, hogy nem ugrok a nyakába ha meglátom, még nem rühellem, meg bántani sem akarom, nem vagyok vele bunkó. Csak van és kész, részemről oké. Na, ugyanígy a testvérszületéssel is: attól, hogy nem ugrálsz örömödben, még nem is kell kiborulni. Attól, hogy nem ülsz tűkön hogy láthasd a kistesódat, még nem is kell felcsesződni attól, hogy létezni mer, pillanatnyilag a világnak ugyanazon a 20 négyzetméterén, ahol te. Ott van és kész, térj felette napirendre.


"Próbálom megtalálni ebben a jót, de nincsen." Oké. És mi benne a katasztrófa? Mert szerintem az sincsen. Akkor mi a baj? Csak nyugi, ne pörgesd magad a semmin. Ott egy gyerek, ne gázolj a lelkébe ha találkoztok, ez azért nem nagy erőfeszítés, ennyit kell hozzátenned az egészhez. Nincs min rágódnod.

2022. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
20%
Azért nagyon gáz mikor egy felnőtt nőnek ennyi esze van mint neked kérdező. Felelőtlenek a szüleid? Igen, azok, szegény kicsi jó eséllyel ki se járja az általánost mikor a szüleinek már komoly egészségügyi gondjai lesznek, ha el nem veszíti valamelyiket amilyen csodás a magyar egészségügy. Ehhez ott lesz neki egy hisztis pi.csa nővérnek a személyedben.. nem irigylem csóró babát. Remélem a fiatalabb tesóid észhez térnek idővel, és majd számíthat rájuk szegény kicsi. Mert biztosan szüksége lesz rájuk.
2022. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
78%
Szerencse hogy nem ö dönt róla ha örökség van a háttérben ha nem.
2022. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy te komolyan 23 éves vagy? Az idióta, ellenséges hozzáállás a kisbabához inkább egy 13-14 éves félhülye kamaszra vall.
2022. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!