Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene örülnöm az...

Miért kellene örülnöm az öcsém születésének?

Figyelt kérdés

Mostohaanyám és apám 50 évesen gyereket vállaltak. Se én, se a 17 éves húgom, se a nő gyerekeim nem tudnak ezzel mit kezdeni.

Nem örültem akkor, amikor bejelentették a hírt, akkor se örültem, amikor megszületett, amikor először tarthattam a karomban. Akárhányszor megkérdezik, egy testvért mondok, nem tudok rá úgy tekinteni, mint egy testvérre, kis túlzással lehetnék az anyja (23 voltam amikor megszületett). És még mindig nem szoktam meg a jelenlétét, dédimnek ünnepeltük a szülinapját, és rendesen zavart, hogy ott van egy kisbaba. Próbálom megtalálni ebben a jót, de nincsen.


2022. nov. 29. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem egyidős a nagybátyjával. Anyósom kapcsolata nem lett a testvérével valami szoros, de mivel egy korúak voltak férjem és a nagybátyja úgy nőttek fel mint a testvérek.
2022. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én írtam ki ugyanebben a témában kérdést,mint mostohaanya,olyan válaszokat kaptam nagyrészt,hogy mit akarok,semmi közük egymáshoz,meg biztos csak bébiszitternek akarjuk használni a nagylányt és miért nem megyek egy baba-mama oldalra,ott biztos majd jól elszidják nekem a lányt és megnyuszom. Most itt egy kérdés a másik szemszögből,erre most a kérdező kapja az ívet,hogy milyen gyerekes,hisztis és milyen gusztustalan a viselkedése.........Csak kapkodom a fejem.
2022. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok.

Nem írtam bele olyat, hogy utálom, vagy hogy az öcsémet hibáztatom bármiért is. Mindenki elolvashatja még egyszer, én is megtettem, és nem írtam ilyet bele.🙂


Én is felfogom, hogy ő semmiről sem tehet. Viszont azért, mert ártatlan, azért nem tud szeretetet kierőszakolni. Nem tudom szeretni, nek tudok vele mit kezdeni. A mostohatesóimat jobban a tesóimnak tekintem, mint őt. Az érzelem nem döntés kérdése.

2022. nov. 30. 15:00
 54/70 A kérdező kommentje:

Most olvasom a többi kommentet. Ki b.sztatta?😂😂 Komolyan mondom egyre igénytelenebbek a kommentek.


A szeretet sokaknak egy döntés, de a döntés az nem szeretet.


És nincs nagyon mit örökölni, úgyhogy nem félek, hogy nem kapom meg a régi parasztházat, amit 10-15 millió forint értékben fel kéne újítani, hogy lakható legyen. Úgyhogy bukta😂

2022. nov. 30. 15:04
 55/70 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon jól tudom, hogy nem döntés, de számomra furcsa, hogy valaki meglát egy kisgyereket, aki ráadásul a rokona is, és kicsit se szereti. Az unokatesóm gyerekeit is szeretem, sőt, a másodunokatesóm gyerekeit is, pedig évente kétszer találkozunk.
2022. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
92%
Nekem egy gyerekről se jut eszembe, hogy szeretni való. Nincs is sajátom, nem akarom egy ártatlan gyerek életét tönkre tenni.
2022. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
36%

#29

#27 vagyok " a többi meg nem érdekel már" Nem tudok mit tenni,könyörögni nem fogok senkinek,hogy szeresse a gyerekemet. Ha ő nem tud örülni az apja boldogságának,az az ő szegénységi bizonyítványa. Egyébként az édesanyja boldogságának sem örült soha.

2022. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam a Fókuszban ezt a Cápás műsoros,gazdag Leventét,nem tudom a vezetéknevét. 50 évesen született egy újabb gyereke. Ott ült vele a kamerák előtt a nagylánya,elmúlt 20 éves,mondta,hogy ő nem örül ennek,nem tud mit kezdeni a helyzettel. Van ilyen.
2022. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
97%
Az,hogy valaki 40 évesen szül,sokszor nem választás kérdése,hanem sok évnyi sikertelen próbálkozás eredménye.
2022. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell örülnöd neki. Örüljönek neki azok, akik megcsinálták. Tudtommal nem kértek beleszólàst tőled a létrehozásàba, így elvárni sem várhatnak szeretetet tőled. Ami ha nem jön magától, akkor nem lehet kierőszakolni sem. Egyébként sem neked csinálták, hanem maguknak.
2022. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!