Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene örülnöm az...

Miért kellene örülnöm az öcsém születésének?

Figyelt kérdés

Mostohaanyám és apám 50 évesen gyereket vállaltak. Se én, se a 17 éves húgom, se a nő gyerekeim nem tudnak ezzel mit kezdeni.

Nem örültem akkor, amikor bejelentették a hírt, akkor se örültem, amikor megszületett, amikor először tarthattam a karomban. Akárhányszor megkérdezik, egy testvért mondok, nem tudok rá úgy tekinteni, mint egy testvérre, kis túlzással lehetnék az anyja (23 voltam amikor megszületett). És még mindig nem szoktam meg a jelenlétét, dédimnek ünnepeltük a szülinapját, és rendesen zavart, hogy ott van egy kisbaba. Próbálom megtalálni ebben a jót, de nincsen.


2022. nov. 29. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem kell örülnöd. Írják itt, hogy igenis szeretned kell, mert a testvéred. Nem kell. Azt nem tudom, hogy együtt laktok-e (húgod még kiskorú), mert az igencsak kellemetlen lenne. El kell fogadnod a létezését, mást nem tehetsz.
2022. nov. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
29%
Látom, itt falkában a hisztis kérdezőnek adnak igazat. El lehet kezdeni a saját életedet nyivákolás, meg egy gyerek basztatása helyett. Nem tetszik a szitu? Legyen saját otthonod, és remélem ha lesz porontyod (nyilván nem lesz, akkor valami nem rólad szólna, de nem is baj, nem kell mindenkinek továbbadni a génjeit) nem viszed sehova, hisz a a gyerekek olyan zavaróak.. Nincs gyerekem, de annyira gáz mikor valaki harminc felé tartva úgy kezel egy szitut mint egy sértett nyolcadikos: pukkad, de nem a felnőttekkel beszél, hanem egy gyerek életét keseríti az elutasítással.
2022. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell örülnöd, ennyi, és ő gyakorlatilag csak papíron a testvéred, mert nem sok közötök lesz egymáshoz.


Nálunk a 15 évvel fiatalabb tesómmal semmi közös nincs - azt leszámítva, hogy én neveltem, mert "úgyis otthon vagyok". Mindegy.

2022. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
20%
Meg mindig nem értem, miért számít, hogy hány évesek a gyerek szülei? Kérdező talán azért nem szereti a testvérét, mert az apja 50 éves?
2022. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
96%

42-es, megvan, hogy más, amikor ÉN vállalok gyereket, és totál más, amikor apám-anyám, és elvárják, hogy szeressem.


23 év! különbséggel miért kéne szeretni egy gyakorlatilag idegen gyereket? Mert sajnos ez a valóság, hiába vergődsz.


Nem a kérdező akar saját gyereket, hanem kapott egy féltestvért, és most ő a szmét, amiért nem örül. Nem sokan örülnének egy ilyen "ajándéknak".

2022. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
58%
Vajon mekkora féregnek kell ahhoz lenni, hogy valaki azért ne szeresse a sajár testvérét mert nagy a korkülönbség köztük?
2022. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy ilyen szemét világ. Ha kicsi a korkülönbség azért,ha nagy, azért nem szeretik egymást a testvérek. Ha közel egykorúak,akkor féltékenyek egymásra. Ha véletlenül jó a kapcsolat,valamelyik "párja"ezen hamarosan változtatni fog....
2022. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk lehet azért nem örül a kérdező, mert tudat alatt tudja, hogy 10-15 év múlva neki kell majd nevelni, mert a szülei meghalnak?...
2022. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
100%

#48

Nem tudjuk, hogy az-e a gondja, mert nem írta meg, hogy micsoda.

Tényleg, Kérdező, ha itt vagy, kérlek írd már meg, hogy mi a helyzettel a konkrét problémád. Nem támadólag kérdezem. Csak kíváncsi vagyok, főleg arra, hogy egyáltalán átgondoltad-e, vagy meg tudod-e magadnak magyarázni.

2022. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
78%
Lehet zavarja a plusz egy örökös jelenléte.
2022. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!