Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene örülnöm az...

Miért kellene örülnöm az öcsém születésének?

Figyelt kérdés

Mostohaanyám és apám 50 évesen gyereket vállaltak. Se én, se a 17 éves húgom, se a nő gyerekeim nem tudnak ezzel mit kezdeni.

Nem örültem akkor, amikor bejelentették a hírt, akkor se örültem, amikor megszületett, amikor először tarthattam a karomban. Akárhányszor megkérdezik, egy testvért mondok, nem tudok rá úgy tekinteni, mint egy testvérre, kis túlzással lehetnék az anyja (23 voltam amikor megszületett). És még mindig nem szoktam meg a jelenlétét, dédimnek ünnepeltük a szülinapját, és rendesen zavart, hogy ott van egy kisbaba. Próbálom megtalálni ebben a jót, de nincsen.


2022. nov. 29. 19:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell ugrálnod az örömtől, viszont semmi képp se viselkedj vele ellenségesen mert csóri nem tehet róla hogy megszületett.
2022. nov. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
37%
Az összes rokonom gyerekét szeretem valamilyen szinten, el nem tudom képzelni, hogy valaki azért ne szeresse a testvérét, mert túl nagy a korkülönbség. Ha az unokahúgod/öcséd lenne, akkor se szeretnéd? Mi köze van ennek a korhoz? Biztos nem olyan a kapcsolat, mint hasonló korú testvérek között, de attól még szerethetnéd. Persze ez nem döntés kérdése, de elmond rólad ezt-azt, hogy így érzel.
2022. nov. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
14%
#32 Vigyázz, nekem törölték a válaszom hasonló gondolatok miatt.
2022. nov. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
43%
A gyermek nem tehet semmiről. Az édesanyja szintén 50 éves? Ez esetben már régen megkérdeztem volna, hogy kire gondolják ráhagyni a szerencsétlen picit, ha nekik véget ér az utazás? És őt megkérdezték-e erről mielőtt megfogant a baba? Szerintem felelőtlenség 50 évesen gyereket vállalni.
2022. nov. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
25%
#34 Ja, meg felelőtlenség 30 előtt, mert nincs egzisztencia, meg felelőtlen 40 után a nő miatt, gondolom férfi vagy, hogy neked semmi nem jó.
2022. nov. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok férfi és nem tudod a véleményem, hiába erőlködsz. Legyünk őszinték, nem mindenki él 100 évig egészségben. Ha gyermeket hozok a világra szeretnék vele lenni és segíteni, amíg csak lehet. 50 évesen lehet a gyerek érettségijét sem érik meg. Nem annyi az egész, hogy megszülöm, aztán majd valaki koloncnak megkapja a nyakába, ha én lerobbanok.
2022. nov. 30. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
71%
#36 Félre ne érts, én férfiként sem csinálnék gyereket 35 fölött. Nem akarok kopasz, kerekesszékes aggastyán lenni a diplomaosztóján. De ettől függetlenül nem bírálhatjuk azt, aki máshogy vélekedik és máshogy cselekszik.
2022. nov. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
5%
Átkozottak! Rongy emberek! Épeszű embernél az ilyen már nem fér bele, a helyedben minden kapcsolatot meg is szakítanék apámmal!
2022. nov. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
13%
Nem derül ki a kérdésből, hogy hány éves a gyerek most. Ennyi idősen azért már elég nagy eséllyel születik betegen a gyerek sajnos. Annyiból megértem a kérdezőt, és szerintem mindenki így lenne vele, hogy senki nem akar ekkora terhet venni a nyakába mint egy súlyos beteg, esetleg magatehetetlen ember gondozása, ha a szülők már eltávoztak. Ennek ellenére remélem minden rendben van a kicsivel, és idővel majd megbékélsz a helyzettel.
2022. nov. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
38%
Kelleni nem kell, de az átlag ember örül annak, ha a szerettei boldogok. Jó esetben szereted apád, tehát minimum miatta orulhetnel
2022. nov. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!