Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyedül lennétek, nem...

Ha egyedül lennétek, nem lenne család, rokon stb, hogyan töltenének a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy készülődnétek a karácsonyra? Akkor is sütnétek, főznétek, mit csinálnátok, hogyan töltenétek el az ünnepnapokat?

Azok véleménye külön érdekel, akik valóban ilyen helyzetben vannak,

Nincs családjuk,

Vagy pedig nem beszél a szüleivel, rokonaival,

Elhagyták a szülei, családi kapcsolatok megromlottak stb

Nektek nem rossz a karácsony, nem vagytok ilyenkor szomorúak?

És persze azok véleménye is érdekel, akinek van családja,

Az hogy tudná egyedül eltölteni a karácsonyt?



2022. nov. 22. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
100%

Eleg durvan diszfunkcionalis csaladbol jottem es bantalmazo kapcsolataim is voltak sajnos. 30 folott toltottem eloszor egyedul karacsonyt. Es nagyon jol sikerultek! Az jobb, amikor anya apa ordít, egymassal vagy veled, te meg hiaba vagy mar felnott, megy a cirkusz. Vagy amikor a parod szenteste leissza magat es amikor szolsz erte, elhuz. Egyreszt azok, akik egyedul vannak karacsonykor, hajlamosak azt hinni, hogy a tobbi ember micsoda boldogsagban, szeretetben unnepel, kozben meg dehogyis. Masreszt ez ellen lehet tenni, pl nem szabad facebookot gorgetni, ami raerosit erre. Tehat lehet itt tudatos lepeseket tenni.

Nekem ugy voltak az egyedul toltott karacsonyaim, hogy csinaltam tatar beefsteeket, mert sose veszek es mert nem kell fozni azt. Vettem egy DVD-t direkt szentestere, ami nem karacsonyi film volt, de tartalmas. (Sokaig gyujtottem a DVD-ket) Eloszedtem zeneket karacsonyra meg szolídan díszítettem, de semmi tulporges meg stressz, csak lazan.

A legutobbi karacsonyt is egyedul toltottem (kulfoldon vagyok) es most nem volt alkalmam se fat allitani, se semmit, elromlott a futes, egy borzalmas albi volt, ra se gondotlam, hogy amugy karacsony van, ugy toltottem mint a sima hetkoznapokat. Viszont en igenylem a karacsonyt es amikor vegre elkoltoztem egy normalis albiba, marciusban allítottam fat es bepotoltam az egeszet es jol sikerult szerencsere. Amugy en sok evet toltottem sulyos depresszioban mire vegre jol lettem (egesz evben, nem karacsonykor voltam depresszios) szoval higyjetek el, tenyleg rengeteget szamit a hozzaallas, tudatossag stb.

Ha valaki nagyon tarsasagi ember (en nagyon introvertalt vagyok) akkor neten kereshet mas maganyos embereket esetleg, de azert jobb vigyazni idegenekkel.

De egy egyedul toltott kari is lehet jo, csinalj olyan dolgokat, ami felvillanyoz, legyen az barmi!

2023. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
100%
61: pacsi, nálam is ugyanez a család része, csak én még a közös karácsonyig egy kapcsolatban sem jutottam.
2023. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!