Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyedül lennétek, nem...

Ha egyedül lennétek, nem lenne család, rokon stb, hogyan töltenének a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy készülődnétek a karácsonyra? Akkor is sütnétek, főznétek, mit csinálnátok, hogyan töltenétek el az ünnepnapokat?

Azok véleménye külön érdekel, akik valóban ilyen helyzetben vannak,

Nincs családjuk,

Vagy pedig nem beszél a szüleivel, rokonaival,

Elhagyták a szülei, családi kapcsolatok megromlottak stb

Nektek nem rossz a karácsony, nem vagytok ilyenkor szomorúak?

És persze azok véleménye is érdekel, akinek van családja,

Az hogy tudná egyedül eltölteni a karácsonyt?



2022. nov. 22. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy. Én szeretem magát a karácsonyt, és néha jó lenne egyedül lenni olyankor.
2022. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
100%
Most is úgy töltöm, mint bármelyik napot, egyedül sem változna.
2022. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly nem volt fám mert egyedül éltem. Nem tartottam fontosnak hogy az utolsó pár ezer forintomat étel helyett fára költsem.
2022. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
95%

Főznék egy karácsonyi vacsorát, elmennék templomba a karácsonyi Istentiszteletre, utána pedig megvacsoráznék és TV-znék, vagy játszanék

De ha lenne egy szintúgy magányos ismerősöm, akivel jól kijövök, feltétlenül meghívnám magamhoz

2022. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
92%

Magányos vagyok,évek óta.Karácsony előtt egy hónappal hagytak el.

Semmilyen unnep nekem nem unnep és nem is érdekel.Nemcsak a karácsony,semelyik.

Minél kevesebb embert lássak, már csak ez a lényeg !

2022. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagyok én is. Készülni fogok különleges recepttel, vettem ádventi koszorút, majd díszítek, lesz mini karácsonyfám. Veszek ajándékot magamnak. Sütök sütit. Én jól viselem az egyedül létet. Baromság ez a szöveg,hogy öngyilkosság, fán lógás. Egyedül is jól kell érezd magad. Nem csak társaságban vagy akkor ha van valakid. Saját magaddal jóba kell lenni, és mindent megtenni önmagadért.
2022. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagyok


Nekem a karácsony régóta egyszerű hétköznap. De ennek nem feltétlen van negatív töltete.


Szeretem a karácsonyt, nem kell dolgozni (semmi bajom a munkámmal), Netflixen megnézek pár klisés karácsonyi filmet, esetleg égetek egy jó fahéj illatú gyertyát, és élvezem önmagában a nyugalmat, vagy hogy éppen eszek valamilyen teasüteményt amit amúgy egész évben nem eszek, csak karácsonykor, az is bolti, stb., de hogy ezt nem élem meg rosszul.


Az egyedüllét és a magány nem ugyanaz, az ünnepek pedig már rég elvesztették a hangulatukat. Évek óta nincs hó, évek óta már októberben tolják a karácsonyi dolgokat a nagyáruházak, totál biznisz az egész csak.


Szerintem utoljára 18 évesen voltam úgy, hogy "úristen karácsony és jaj de várom". Azóta eltelt 14 év és ez az érzés nem igazán jött vissza.

2022. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
97%
A karácsony túlértékelt. Másról se szól csak egy csomó fölösleges kiadásról, fölösleges plusz melóról, görcsölésről hogy minden jó legyen. Ha egyedül lennék, letojnám: nem rohannék, nem sütögetnék, nem vásárolgatnék: ellenben az egyetlen részét kiélvezném amit tényleg szeretek: mennék éjfélkor sétálni, ünnepi kivilágítást nézni amikor csöndesek az utcák.
2022. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

Anyámék nem karácsonyozósak, én meg sokat voltam szingli. Szóval bizony voltak egyedül ünneplős karácsonyok.

Fát ugyanúgy állítottam, a házat feldíszítettem. De a kaja sima snassz ünneplős lett (töltött káposzta, húsleves, süti). Karácsonyi filmeket néztem, olyan zenéket hallgattam. Szóval a hangulat megvolt. Akkor nem éreztem xarnak.

Ma már (5 éve kapcsolatban) baromi xarnak érezném, ha szétmennénk és jönne a karácsony.

Szóval attól is függ, miért tölti az ember egyedül.

2022. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
79%

Nem igazán értem az ilyen kérdéseket. Miért, mit kellene csinálni? Öngyilkosnak lenni, mert karácsony van? Más napokon nem zavar, hogy egyedül vagy, csak karácsonykor????


Ha egyedül lennék, akkor berendelnék egy csomó finom kaját, mert ugye karácsonykor zárva van minden. Filmeznék, döglenék, pihennék. elmennék sétálni, mert nagyon szeretem nézegetni a karácsonyi kivilágításokat, dekorációkat. Díszítgetéssel nem tölteném az időmet.

2022. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!