Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyedül lennétek, nem...

Ha egyedül lennétek, nem lenne család, rokon stb, hogyan töltenének a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy készülődnétek a karácsonyra? Akkor is sütnétek, főznétek, mit csinálnátok, hogyan töltenétek el az ünnepnapokat?

Azok véleménye külön érdekel, akik valóban ilyen helyzetben vannak,

Nincs családjuk,

Vagy pedig nem beszél a szüleivel, rokonaival,

Elhagyták a szülei, családi kapcsolatok megromlottak stb

Nektek nem rossz a karácsony, nem vagytok ilyenkor szomorúak?

És persze azok véleménye is érdekel, akinek van családja,

Az hogy tudná egyedül eltölteni a karácsonyt?



2022. nov. 22. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
63%
Előző, hogy te mekkora bunkó vagy: tudod, a segélyvonalak nem véletlenül karácsonykor túlterheltek. Van akinek olyankor annyira fáj a magány hogy a halált választja a kínlódás helyett.
2022. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
79%

Persze hogy egyedül is jól tudod érezni magad. De látszik hogy sokan nem értik miért is van annyi depressziós ember ilyenkor. Vannak emberek akik egyszerűen borzasztóan magányosnak érzik magukat karácsonykor. Hogy miért? Mert a csapból is az folyik hogy légy boldog. Pont ezért ez nem egy átlagos nap.

Párommal szoktam lenni, van fa és karácsonyi menü nem feltétlenül vacsora, akkor eszünk amikor jólesik.

Ha egysdul lennék nem állítanék fát. Kis díszítést biztos mert szeretem a hangulatát. Ünnepi kaját nem valószínű hogy főznék, valószínű készen vennék valamit. Pedig szeretek főzni. De én is olyan ember vagyok aki kevésbé lelkes ha egyedül van. A legjobb az amikor megosztom a dolgokat valakivel. Tutom hogy vannak emberek akik elvannak egyedül de én nem.

Nekem nem hiányzik a rokonokkal való karácsony, az inkább kötelezőnek hangzik amin sokan csak túl akarnak lenni. De vannak barátaim akiknél nincs gyerek, bár nem találkozunk napi szinten de ilyenkor valószínű összejönnénk.

2022. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
17%

Nem én vagyok bunkó.

Arról én nem tehetek, hogy tele van a világ gyenge, semmitérő emberekkel, akik 5 percig nem bírnak egyedül lenni, mert brühühü.

2022. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
0%
Mert ha van gyerek akkor nem zavarnék
2022. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
59%

"Mert a csapból is az folyik hogy légy boldog. Pont ezért ez nem egy átlagos nap."


De, átlagos nap. Csak a társadalom sugallja azt, hogy ha te egyedül vagy karácsonykor, akkor neked szarul KELL érezni magad.


Ha belegondolsz, a kérdés is ezért született meg. Mert a kérdező szerint ez egy társas esemény/ünnep. De csak azért, mert a társadalom így alakította ki. Elkezdte sajnálni azokat, akik egyedül töltik a karácsonyt és még azelőtt, míg bárki kijelentette volna hogy egyébként sz.r egyedül tölteni a karácsonyt.


Lepontoztátok a 20-as válaszolót, de abban igaza van, hogy önmagában a karácsony totál ugyanolyan nap mint a többi, és azért fogod magad extrém sz.rul érezni magad karácsonykor, mert már azelőtt lesajnál a társadalom hogy egyedül karácsonyozol, míg egyáltalán megfordul a fejedben, hogy ez téged hogyan érint.


30 éves emberekre rosszallóan néz a társadalom, ha nem ellett le 2 gyereket, mert az elmúlt 50-100 évben az volt a normális, hogy ha szültél 2 gyereket legkésőbb 25 éves korodra. Tehát neked szarul KELL érezned magad, mert nem szültél még egy gyereket sem 30 évesen. A végén pedig tényleg sz.rul fogod magad érezni, de ez egy baromság.


A karácsonyt mindenki úgy éli meg ahogy akarja és tudja. Én megéltem családban is és egyedül is. Mindegyiket tudtam élvezni.

2022. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem elmennék valahova önkénteskedni. Ételt osztani vagy ilyesmi.
2022. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
93%

Mi ketten vagyunk a férjemmel külföldön. Nincs család a közelben. Haza menni is nyáron szoktunk. A karácsony itt egy nap. Nem igazán ünnepeljük. Karácsonyfánk évek óta nincs. Ráadásul dolgozunk is.Idén nem, de általában.

Semmi ünneplés vagy sütés - fözés. Rendelünk valamit.

Ha egyedül lennék, valószínü ugyanilyen lenne.

2022. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átlagos napként, ahogy a gyakorlatban is.
2022. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egy boldog karácsony lenne.
2022. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
19%
7: nem kotozkodesbol, de hogy tudod magad “meglepni” ajándékkal, ha te veszed magadnak?
2022. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!