Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyedül lennétek, nem...

Ha egyedül lennétek, nem lenne család, rokon stb, hogyan töltenének a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy készülődnétek a karácsonyra? Akkor is sütnétek, főznétek, mit csinálnátok, hogyan töltenétek el az ünnepnapokat?

Azok véleménye külön érdekel, akik valóban ilyen helyzetben vannak,

Nincs családjuk,

Vagy pedig nem beszél a szüleivel, rokonaival,

Elhagyták a szülei, családi kapcsolatok megromlottak stb

Nektek nem rossz a karácsony, nem vagytok ilyenkor szomorúak?

És persze azok véleménye is érdekel, akinek van családja,

Az hogy tudná egyedül eltölteni a karácsonyt?



2022. nov. 22. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
90%
Mediterrán országban élek, ilyenkor simán elmennék olyan helyre, ahol fixen van hó, rendelnék vmi kaját, fát talán díszítenék, és filmet néznék
2022. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

Volt egykét karácsonyom egyedül. A sütést főzést nem hagytam ki mert szeretem csinálni. A díszítgetést viszont teljesen elhagytam. Igazából most is csak elviselem, de hát 2 gyerek mellett muszály:D

A program pedig rém egyszerű volt, filmezés és játék.

Mondjuk a teljes képhez hozzátartozik, hogy kamionsofőr vagyok, szóval nem hat meg túlságosan, ha napokig senki nem szól hozzám.

2022. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
88%

Én egyedül vagyok, csak egy családtagom él.

Utálom a karácsonyt. Kb. végig szomorkodom, el- elbőgöm magam. Ja, és ott a rejtett szorongásom felerősödése is.

Szal, csúcs jó' kis ünnep!

Persze eszem halat... Stb. De ezzel is csak a hiányzó szeretetet fedem el.

2022. nov. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
92%

Díszítenék karácsonyfát, főznék karácsonyi menüt. Keresnék valamilyen hangulatos karácsonyi programot is (vásár, kivilágított dolgok, stb.) oda mennék délelőtt vagy másnap. Este pedig megnéznék egy jó filmet. Számomra nagyon fontos, hogy az ünnep ünnep legyen, így ezt mindenképp meg szeretném tartani, akármilyenek is a körülményeim.

Viszont hozzátartozik, hogy nagyon szeretetteljes családban nőttem fel, a karácsony mindig kifejezetten szép volt, azóta pedig a párommal élek, így egy napot sem éltem egyedül, nem tapasztaltam meg milyen az. Ezen kívül pedig introvertált személyiség vagyok, így alapvetően simán elvagyok magamban, még fel is lélegzek kicsit.

2022. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
76%

Sokszor gondolkozom az öngyilkosságon emiatt.

De nagy valószónűséggel csak fekszem,esetleg sütök valamit.

De nem fogok magamban ünnepelni a semmit,család nélkül ez az ünnep semmit sem ér.

2022. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanaz a szitu, mint a #15-nél: nem sokkal karácsony előtt hagytak el, igaz már évekkel ezelőtt. Azóta az egészben csak az egyedüllétet látom, és általában a családi ünneplésre se megyek el (de ez nem csak emiatt van, nem mindenkit tudok elviselni a családban). Nem tud boldoggá tenni, de ez nagyjából minden ünnepre igaz.


Idén gyakorlatilag az első adandó alkalommal közöltem a váltósommal a munkahelyen, hogy megkapja a 24-26-ot, majd én dolgozom, legalább addig az agyam le lesz kötve valamennyire...

2022. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
87%
Egy lófaxt, utaznék külföldre :DDD
2022. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm elutazik pár napra, egy helyre ahova már régen el akart menni. Gondolta hogy most a megfelelő alkalom amikor minden arra emlékezteti higy a családjával kellene lennie ami neki nincs. Túl közeli barátai nincsenek akikkel összejöhetne, ez őt elég érzékenyen érinti. Munkahelyről elengedték. Miért ne menne ha megteheti?
2022. dec. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

Ejtőznék, olvasnék, bekuckóznék, egy forralt bor mellett karácsonyi filmeket néznék. Én amúgy is imádok egyedül lenni, karácsonykor sem éreznék semmi frusztrációt emiatt (még csak szenteste sem).

N/46

2022. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%
Én direkt kihúztam magam a közös karácsonyozás alól, valahogy nem tetszik, hogy egész évben két szót beszélünk, aztán karácsonykor mindenki jópofizik, mintha egész évben közel álltunk volna egymáshoz. Nekem ez az ünnep régóta csak képmutatás, úgyhogy idén megmondtam, hogy nem megyek. Hogy fogom tölteni? Főzök, foglalkozom az állatokkal, veszek magamnak valami kis ajándékot (meg az állatoknak is:), megyek szomszédolni, mert nagyon jóban vagyok velük, hát így. Szerintem felszabadító lesz idén az ünnep :)
2022. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!