Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyedül lennétek, nem...

Ha egyedül lennétek, nem lenne család, rokon stb, hogyan töltenének a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy készülődnétek a karácsonyra? Akkor is sütnétek, főznétek, mit csinálnátok, hogyan töltenétek el az ünnepnapokat?

Azok véleménye külön érdekel, akik valóban ilyen helyzetben vannak,

Nincs családjuk,

Vagy pedig nem beszél a szüleivel, rokonaival,

Elhagyták a szülei, családi kapcsolatok megromlottak stb

Nektek nem rossz a karácsony, nem vagytok ilyenkor szomorúak?

És persze azok véleménye is érdekel, akinek van családja,

Az hogy tudná egyedül eltölteni a karácsonyt?



2022. nov. 22. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 Metionin ***** válasza:
90%
Most sem ünneplem és amikor teljesen egyedül voltam sem ünnepeltem. Sima szünetnek/szabinak kezelem, egyedül is kihasználnám az időt és végre pihennék, hobbiznék.
2022. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

30-as

Nekem tetszett a 7-es válasza,

Szerintem én is veszek magamnak ajándékot karácsonyra.

:)

Miért ne vásárolhatnánk magunknak?

Főleg aki egyedül van.

2022. nov. 22. 23:06
 33/62 anonim ***** válasza:
83%
Férjnél vagyok, de nem nagyon érdekel minket a karácsony. Eddig sem volt sem ajándék, sem sütés-főzés, sem díszítés, semmi. Majd jövőre már lesz gyerek, akkor szeretnék "rendes" karácsonyt, mert úgy már van kinek örömet okozni vele, mert egy gyereknek ez csoda. De az az igazság, hogy én magam totálisan felesleges macerának tartom az ünnepi hagyományokat. Elképzelni nem tudom, hogy pl drága pénzen vegyek egy fát, becígöljem, feldíszítsem, aztán kerülgessem a kis lakásban pár hétig, amíg le nem kell szedni. Nekem ez nettó önszopatásnak hangzik.
2022. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
92%

Próbáltam már karácsonykor öngyilkos lenni.

Vannak rokonaim de agresszív alkoholisták és szeretnek felpofozni ezért egyedül töltöm az ünnepeket.

Van egy pici szobanövényem amire szoktam rakni 3-4 szaloncukrot és egy kicsi égősort karácsonyfa gyanánt.

Előtte kis apróságokat gyűjtök egy dobozba és karácsonykor azzal megajándékozom magam.

Kesudió, rubik kocka, mozijegy és hasonlók.

Főzés biztos nem lesz mert olyan kicsi az albérletem, hogy nincs konyhám csak egy csap és egy vízforraló.

Azt tervezem veszek egy tekercs bejglit a boltban.

Szívem szerint rendelnék egy kacsasültet de közelben sosem lehet.

Van, hogy csak begubózva sírok a kanapé sarkán.

Igazából sose volt boldog karácsonyom.

2022. nov. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék dolgozni. A volt munkahelyemen mindig keresnek embert az ünnepekre, ügyelet, jó a pénz és nagy a hajtás, az ember simán elfelejti, hogy karácsony van. Szerettem ott dolgozni, de család mellett a három műszak kemény volt.
2022. nov. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%
Amióta egyedül élek azóta ünneplem meg a karácsonyt. Előtte a családban ez egy feszült időszak volt, veszekedésekkel, sértődésekkel, inkább vártam, hogy vége legyen. Amióta egyedül ünneplem, pontosabban a macskáimmal, azóta szeretem. Feldíszítem a lakást, olyan vacsorát készítek, amit máskor nem, a macskáknak is külön főzök, meg egész nap filmezek, olvasok, lazítok. Sokkal jobban átélem a karácsony csendjét és nyugalmát, mint korábban.
2022. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
91%

Egyik napján elmegyek a közeli menhelyre és megcsinálok mindent a kutyák körül (amit amúgy is csinálnék kb heti 1x). Ezt amúgy ajánlom mindenkinek, akinek sok a szabadideje és van hozzá egy kis affinitása. Nagyon fel tud tölteni, engem főleg akkor, mikor ilyen kötelező ünneplős dolog lenne helyette.


Technikailag amúgy nem töltöm egyedül a karácsonyt, de közel sincs nálunk olyan tipikus túlromantizált hangulat. Sütök pár sütit, filmeket nézek és nagyot sétálok a kutyáimmal.

2022. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember NEM karácsonykor lesz öngyilkos, ez téves állítás.


Hanem január-február környékén.

2022. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként most kettesben töltjük - évek óta - és nem szeretnék visszatérni az össznépi, karácsonyozás címén tartott idegbajhoz, ahol mindenki összeveszik mindenkivel. :D


Köszi, ez így király. Ha egyedül lennék, akkor sem lenne másabb (csak macskám lenne, nem barátom), élvezném a nyugit, a többiek meg szedjék szét egymást, mint minden évben, nem érdekel.

2022. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
88%

25. Ezzel az erővel minden nap átlagos, a szülinap is, az évfordulók, a húsvét (sok vallásos ember van). Igauabol minden nap csak annyira különleges amilyenné te teszed (most tekintsünk el attól hogy valami baleset ér pl mert akkor nyilván nem átlagos). De a te értelmezesedben el is törölhetnénk a karácsonyt. Meg mindent mert úgyis felesleges.

Szerintem kellenek azok a napok amiken kimozdulunk a hétköznapokból mert akkor minden napunk ugyanúgy telne. Vannak akiknek fontos a szülinap, vannak akiknek nem. Lehet hogy valakinek furcsa de engem pont a saját szülinapom hagy hidegen. Ehhez kellett pár rossz szülinap biztos ezért. Vannak emberek akiknek volt sok rossz karácsonya, ezek az emberek általában nem szeretik. Sokféle ember van ezt elfogadom. Amit nem szeretek az az amikor valaki elrontja mások ünnepét. Van ilyen ember sajnos a családomban.

Jó lenne ha nem az folyna a csapból hogy családi ünnep, a reklámokban nem egy boldog családot mutatnának 2 gyerekkel és a nagyszülőkkel..mert sokaknak nincs egyik vagy másik. A szerettünk lehet egy barát is. De ha nincs és a szomszedomhoz megyek át akkor oda megyek.

Az nem gyengeség ha néha eluralkodnak az emberen az érzelmek.

2022. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!