Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki kevés a családi élethez,...

Aki kevés a családi élethez, az hogy lehetne több?

Figyelt kérdés

Béna és bamba vagyok. Nem tudtam, hogy nem fogom bírni az anyaságot meg a családi életet, a gyerekkel való gondokat.


Valamit mindig el kell engedjék, hol a rendet, hol a tisztaságot, hol a főzést, vagy a fodrászt, vagy az edzést, vagy a szexet. Másoknak meg olyan jól megy, én meg semmit nem vagyok képes teljesíteni. Plusz feledékeny vagyok, hiába írom fel mindenhova, sokszor elfelejtem az időpontot, a dátumot, vagy csak szimplán bizonytalan vagyok abba, hogy jó időpontba megyek el.

Félek a megaláztatástól is, állandóan betegek a gyerekek, így tolódik a munkába állásom, nem akarok szégyent, de már rég vissza kellett volna mennem, de így lehetetlen, mert a covid miatt már orrfolyással se lehet engedni őket sehova (nátha = halál). Senkitől se kapok elismerő szavakat, pedig régen szerettem zenét hallgatni, sorozatot nézni egesz nap, disznóolban éltem a kamasz éveim alatt, és sokat bámultam, gondolkoztam, hülyeségeken elmélkedtem.

Most meg az ikrek miatt nincs egy szabad percem se, ami engem feltölt (semmit tevés, magány), már nincs az életemben, de jobb is olyan szempontból hogyha komolyabban elgondolkoznék az életemen, akkor ki tudja mit csinálnék.


Szeretem a gyerekeimet és a férjemet.


Viszont a szerepvállalással van gondom. Ezeket nem belső késztetés miatt csinálom, hanem mert ezt várja a társadalom.


2022. nov. 17. 22:04
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

"Van aki meg tud birkózni a feladattal, van aki nem."

Csak ez most úgy hangzik, mintha kb. 50% esély lenne rá, hogy sikerül megbirkózni vele. Pedig nem, ennél sokkal de sokkal jobb az arány.


"Jó volna erről beszélgetni a pároknak, melyikük milyen problémával küzd map mint nap."

Igen, menet közben is, de már sokkal előbb is, az ismerkedés keretében is át kellene beszélni ezt is, hogy akkor hogyan látják - meg még egy csomó minden mást is, minden olyasmit, amin tipikusan tönkre tudnak menni házasságok, hogy jóelőre tudhassa mindkét fél, hogy a másik miről hogyan gondolkodik, ne akkor kelljen szembesülni vele, amikor már éles helyzet van.

2022. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem írtam hogy 50-50%. Vannak nők akiknek életcéljuk a babázás, háztartás vezetése stb és ők jobban belesimulnak ebbe, mint az aki nem annyira házias vagy nem olyan jó az időmenedzsmentje, esetleg szülés utáni depresszióba esik, nincs segítsége nagyszülők/rokonok/bébiszitter formájában. Esetleg nem annyira energikus típus. Mindenki más, máshogy él meg és kezel szitukat, ettől nem lesz rossz ember. De ha önismeret sincs és beszélgetés sincs, akkor nem tud felül kerekedni a gondokon, meg a kapcsolata is rámehet.
2022. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként bocsi az offért:anyagilag jól álltok, örököltetek esetleg vmit? Mert én fiatalként ezek hiányában emiatt félek :/
2022. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!