Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki kevés a családi élethez,...

Aki kevés a családi élethez, az hogy lehetne több?

Figyelt kérdés

Béna és bamba vagyok. Nem tudtam, hogy nem fogom bírni az anyaságot meg a családi életet, a gyerekkel való gondokat.


Valamit mindig el kell engedjék, hol a rendet, hol a tisztaságot, hol a főzést, vagy a fodrászt, vagy az edzést, vagy a szexet. Másoknak meg olyan jól megy, én meg semmit nem vagyok képes teljesíteni. Plusz feledékeny vagyok, hiába írom fel mindenhova, sokszor elfelejtem az időpontot, a dátumot, vagy csak szimplán bizonytalan vagyok abba, hogy jó időpontba megyek el.

Félek a megaláztatástól is, állandóan betegek a gyerekek, így tolódik a munkába állásom, nem akarok szégyent, de már rég vissza kellett volna mennem, de így lehetetlen, mert a covid miatt már orrfolyással se lehet engedni őket sehova (nátha = halál). Senkitől se kapok elismerő szavakat, pedig régen szerettem zenét hallgatni, sorozatot nézni egesz nap, disznóolban éltem a kamasz éveim alatt, és sokat bámultam, gondolkoztam, hülyeségeken elmélkedtem.

Most meg az ikrek miatt nincs egy szabad percem se, ami engem feltölt (semmit tevés, magány), már nincs az életemben, de jobb is olyan szempontból hogyha komolyabban elgondolkoznék az életemen, akkor ki tudja mit csinálnék.


Szeretem a gyerekeimet és a férjemet.


Viszont a szerepvállalással van gondom. Ezeket nem belső késztetés miatt csinálom, hanem mert ezt várja a társadalom.


2022. nov. 17. 22:04
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
21%

"Szerintem tudja ő magától is, csak nem fog egy gyesen-tehát alig jövedelemmel rendelkező- nő ugrálni ikerpár kisbabával."

Hát akkor meg ez van... Ha annyira szereti a gyerekeit, hogy az ő kedvükért vele marad, akkor erre kell berendezkednie...

Hamarabb kellett volna gondolkodni... (Ezzel nem a kérdéezőt akarom bántani, hanem másokat gondolkodásra bírni, azokat, akik még nem szerelmesek fülig...)

2022. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Írta hogy nem így indultak, és el is hiszem neki. piszok sok hapsi él vissza a gyesen lévő nő kiszolgáltatottságával, de éppen ezért nem szabad tűrni a kérdezőnek. Ne nőjenek már bele abba a gyerekei -pláne ha lányok- hogy a nő alsóbbrendűnek van kezelve.
2022. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
69%

"Írta hogy nem így indultak"

Persze, mindenki rózsaszín szemüveggel indul... Ennek tudatában kell gondolkodni még mielőtt szerelmesek leszünk, és nem arra alapozni, amit a hormonvihar üzen, hanem arra, amit az eszünk súg: nem lefeküdni kell, hanem ismerkedni, nagyon jól megismerni egymást előbb.

2022. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
89%
Ne tegyünk már úgy mintha x idő után nem változna a másik. Van aki szar alak lesz a gyereke születése után, ez van. Nem véletlenül van a statisztikákban hogy a bántalmazások jelentős része az első terhesség- szülés után kezdődik- és nem, nem hülye, meggondolatlan minden bántalmazott nő.
2022. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
És apuka mit csinál, sörözik? Meg kéne mondani neki, hogy ez neked sok, és segítsen bele mindenbe egy kicsit legalább.
2022. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
98%
18-as, ELVILEG van a gyereknek apja. Elvileg... sok helyen meg a dolgozó anya szp munka után mindennel, apuka meg talán kegyeskedik foglalkozni a gyerekkel 20 percet.
2022. nov. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
38%

"Ne tegyünk már úgy mintha x idő után nem változna a másik."

De úgy se tegyünk, mintha x idő után bárki a szöges ellentétévé válna annak, ami addig volt!


"Van aki szar alak lesz a gyereke születése után, ez van."

Az 99%, hogy szar alak volt már előtte is, legfeljebb nem tűnt fel, mert túlságosan hamar beleugrottunk az ágyába, ahelyett, hogy az eszünket használtuk volna.

2022. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
84%
Ítélkezés, ítélkezés, ítélkezés, és megint a nő a szar, ha szemét a hapsi mi?
2022. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
40%
Nem a nő a szar, hanem a nő volt a hülyébb, hiszen tudhatta előre, hogy ha a pasiról kiderül, hogy csak a teste jó, amúgy egy szar alak, akkor ő fog nagyobbat szívni.
2022. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem 95 százalékban nem lehet előre tudni hogy milyen lesz az élet szülés után a kisbabával, mivel még nem voltak ilyen helyzetben a szülők. Van aki meg tud birkózni a feladattal, van aki nem. Ugyanúgy az apa hozzáállása is változhat. Jó volna erről beszélgetni a pároknak, melyikük milyen problémával küzd map mint nap. Mennyi feladattal jár a babák ellátása és mennyi idő/erő marad a háztartásra. Ugyanígy megbeszélni hogy az apa hogyan éli meg hogy rá hárul az anyagiak előteremtése, és hogy azelőtt pl milyen szerepet vállalt a ház körüli munkákban és hogyan képzeli a gyerekeivel való foglalkozást. Egyértelmű hogy képtelenség egy személynek mindent megcsinálnia hosszú távon, ezért a tönkremenő kapcsolat helyett inkább meg kellene beszélni a helyzetet.
2022. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!