Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki kevés a családi élethez,...

Aki kevés a családi élethez, az hogy lehetne több?

Figyelt kérdés

Béna és bamba vagyok. Nem tudtam, hogy nem fogom bírni az anyaságot meg a családi életet, a gyerekkel való gondokat.


Valamit mindig el kell engedjék, hol a rendet, hol a tisztaságot, hol a főzést, vagy a fodrászt, vagy az edzést, vagy a szexet. Másoknak meg olyan jól megy, én meg semmit nem vagyok képes teljesíteni. Plusz feledékeny vagyok, hiába írom fel mindenhova, sokszor elfelejtem az időpontot, a dátumot, vagy csak szimplán bizonytalan vagyok abba, hogy jó időpontba megyek el.

Félek a megaláztatástól is, állandóan betegek a gyerekek, így tolódik a munkába állásom, nem akarok szégyent, de már rég vissza kellett volna mennem, de így lehetetlen, mert a covid miatt már orrfolyással se lehet engedni őket sehova (nátha = halál). Senkitől se kapok elismerő szavakat, pedig régen szerettem zenét hallgatni, sorozatot nézni egesz nap, disznóolban éltem a kamasz éveim alatt, és sokat bámultam, gondolkoztam, hülyeségeken elmélkedtem.

Most meg az ikrek miatt nincs egy szabad percem se, ami engem feltölt (semmit tevés, magány), már nincs az életemben, de jobb is olyan szempontból hogyha komolyabban elgondolkoznék az életemen, akkor ki tudja mit csinálnék.


Szeretem a gyerekeimet és a férjemet.


Viszont a szerepvállalással van gondom. Ezeket nem belső késztetés miatt csinálom, hanem mert ezt várja a társadalom.


2022. nov. 17. 22:04
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
87%
"Másoknak meg olyan jól megy" nem megy
2022. nov. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem az itt a baj b “ beleugrottal tarsadalmi nyomasra” a hazassagba, gyerekvallalasba- ahogy paran irtak- hanem h tulvallalod magad. Semmi gond azzal , ha neha kupi van, vagy all hegyekben a mosni/ mosogatnivalo. Engedd el a sajat magad fele tamasztott elvarasokat, kerj segitseget a csaladtol. A gyerekeknek se lesz semmi bajuk, ha pl nem szorakoztatod oket non stop, hanem urambocsa’ neznek egy feloras meset, addig pont van ido 1-2 hazimunkara, s maris elorebb vagy.
2022. nov. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
21%
Ilyenkor elhet tenni a társadalomra, nem az a fontos, hogy jajj a másik mit gondol.
2022. nov. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
85%
Egy gyerekkel is átmennek ezen a nők, nemhogy ikrekkel. Hidd el nekik sem megy. Kevés szuperanyát ismerek, valamilyen segítsége mindegyiknek van. Engedd el a dolgokat. Nemsokára visszamész majd dolgozni és nem ezen agyalsz, hogy megfelelsz e.
2022. nov. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon sajnálom, hogy a magyar nők ilyen mentális állapotban szülnek, így képzelik és élik is az egész életüket. És nem is értik, hogy miben vannak. Ez még szomorúbbá tesz. A valódi segítséget persze élből elutasítják, mert abba nekik kellene időt, energiát fektetni. Remélem az ilyen mintát látott gyerekek felnőve látni fogják a valóságot és mernek segítséget kérni.
2022. nov. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
78%

Miért kellett gyerek?


Nálam a kompett családom azzal b...gat, hogy mikor szülök, kifutok az időből, jó lenne már, kell az unoka, miért nem "ajándékozom meg a párom" egy babával (WTF).


Őszintén: hol érdekel ez engem?

Nem vállalok gyereket, mert nem akarom feladni a munkámat, az életemet, ami végre egyenesben van így 30 felett.


Az meg, hogy a társadalom mit akar, ki nem sz... le? Nem ők szülnek, nem ők éjszakáznak, és esnek ki x évre a munkából, hanem én. Ők könnyen beszélnek.

2022. nov. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
86%

14-es, miután visszamegy dolgozni, na utána lesz csak szrban.


Mert munka ÉS háztrtás ÉS gyerek.


Hiszen már az anyaszerep sem megy neki, akkor mihez kezd ha majd a munkahelyen is helyt kell állni, hazaesik és ott a tanulás a gyerekkel, időtöltés, de közben mosogatni is kéne, meg takarítani.....


Ebbe több nő beleroppan idegileg, mint az ember hinné (a környezetemben is sajnos ezt látom - ismerősök, de a családban is)

2022. nov. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
91%

17.

Dolgozó anya vagyok. Van a gyerekeknek apja is. A kérdező be van már az otthonléttől zanzulva, ha visszatér a felnőttek világába mentálisan is helyrejön.

2022. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell csak neked emlekezni az időpontokra, a kedves férjed is szamontarthatja. Javaslom, hogy ha van okostelefonod (legyen), amint az időpontot megkapod, azonnal írd be a naptarba, lehetőleg egy férjeddel megosztott naptarba, így mindketten látjátok.

A patikatiszta rendezett lakást engedd el. Én is kupis kamasz voltam, ma is elvagyok abban, amit mások rendetlenségnek hivnak, csak én leszarom, hogy mit gondolnak. Nem vagyok tipikus anyuka, például fantasztikus, hogy mennyire nem érdekel a lakberendezés, a gyerekkori bútoraim vannak a lakásban, meg ami a nagymamámék utan maradt egy-két szép ülőbútor, meg egy-ket ikeás játéktaroló a gyereknek. Az asztalunk pl az előző lakóé volt, a pincéből, teljesen jó asztal. Ha a ferjemnek ez nem felel meg, lehet kitalálni mást. De neki megfelel. Viszont megjegyzéseket szoktam kapni masoktól. Amin röhögök 😆

Neked a megfelelési kenyszer a legnagyobb bajod. A szégyen. Szégyelled magad mindenért. De miért? Kiért? Egyetlen eleted van, ez, most. Komolyan azzal akarod tölteni, hogy mit gondolnak mások? Tudod, legtöbbször mit gondolnak? Semmit. Nem erdekli őket, hogy te takaritasz-e. A gyerekeidet viszont nagyon is érdekli, hogy az anyjuk epelméjű-e.

2022. nov. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
75%

En elvaltam, de hiaba, az elvarasoktol nem szabadulok, hisz akkor elperlik a gyerekeket. Pedig szerintem hat inkabb legyen disznool es beke, vidamaag mint rend, stressz, boldogtalansag. De sajnos a birosag ezt nem igy latja. Amit csinalj:

Engedd el az elvarasokat, torekedj a fontos minimumokra. Kell egy alapos szelektalas es minimalista eletmod. Ne legyen sok holmitok. Ez a legfontosabb. Aztan

Mosogep

Szaritogep es vallfas szekreny ( igy nem kell vasalni, egybol vallfara, be szekrenybe)

Mosogatogep

Robotporszivo

Eldobhato nedves takarito papirok amik a boltokban vannak, swiffer felmoso eldobhato papirra.( nem kell itt vizet engedni, sprayzni meg meg oblitgetni a takaritorongyot. Eldobod es kesz)

Menut rendelj a helyi kifozdebol.

Ne tornazz, eleg az hogy setalsz a gyerekekkel.

2022. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!