Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki kevés a családi élethez,...

Aki kevés a családi élethez, az hogy lehetne több?

Figyelt kérdés

Béna és bamba vagyok. Nem tudtam, hogy nem fogom bírni az anyaságot meg a családi életet, a gyerekkel való gondokat.


Valamit mindig el kell engedjék, hol a rendet, hol a tisztaságot, hol a főzést, vagy a fodrászt, vagy az edzést, vagy a szexet. Másoknak meg olyan jól megy, én meg semmit nem vagyok képes teljesíteni. Plusz feledékeny vagyok, hiába írom fel mindenhova, sokszor elfelejtem az időpontot, a dátumot, vagy csak szimplán bizonytalan vagyok abba, hogy jó időpontba megyek el.

Félek a megaláztatástól is, állandóan betegek a gyerekek, így tolódik a munkába állásom, nem akarok szégyent, de már rég vissza kellett volna mennem, de így lehetetlen, mert a covid miatt már orrfolyással se lehet engedni őket sehova (nátha = halál). Senkitől se kapok elismerő szavakat, pedig régen szerettem zenét hallgatni, sorozatot nézni egesz nap, disznóolban éltem a kamasz éveim alatt, és sokat bámultam, gondolkoztam, hülyeségeken elmélkedtem.

Most meg az ikrek miatt nincs egy szabad percem se, ami engem feltölt (semmit tevés, magány), már nincs az életemben, de jobb is olyan szempontból hogyha komolyabban elgondolkoznék az életemen, akkor ki tudja mit csinálnék.


Szeretem a gyerekeimet és a férjemet.


Viszont a szerepvállalással van gondom. Ezeket nem belső késztetés miatt csinálom, hanem mert ezt várja a társadalom.


2022. nov. 17. 22:04
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
A férjed mennyire veszi ki a részét a z otthoni munkából? (szándékosan nem írtam úgy hogy segít, az ő gyerekei is) Gondolom cselédnek vagy nézve, minden rád van nyomva. Kezd azzal hogy ezt nem hagyod. Nem csicskának vagy otthon, hanem azért mert a gyerekek még nincsenek meg magukban. És be ne dőlj azoknak akinek "minden annyira jól megy" ezek átlagban szájkaratésok, aki össze-vissza hazudnak.
2022. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Csak segít, és nem veszi ki a részét semmiből, mert én azért vagyok otthon. De az elején mi se így indultunk. Nagyon sokszor érzem azt, hogy még kell köszönnöm azt, hogy vigyáz a saját gyerekeire.


Igen, és már előre stresszelek a munka miatt, hogy ezt hogy fogom bírni. Főleg hogy fel kell kelteni a gyerekeket, reggeli hisztiket túl élni, kapkodás, minden. Aztán rohanni értük az oviba, haza, ha kell bevásárlás, szétpakolás, főzés,rendrakas, fürdetés, vacsi, lefekvés, aztán minden megy elölről.

2022. nov. 18. 14:19
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg is van a baj oka: pocsék férj. Arra már most számolj hogy akkor sem fog semmit csinálni ha már dolgozol: helyre kell tenni a pasast sürgősen.
2022. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt belerokkansz meg kikészülsz idegileg mert egyedül kínlódsz mindennel.
2022. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
"nem veszi ki a részét semmiből, mert én azért vagyok otthon." Világosítsd fel hogy nem azért vagy otthon hogy cselédnek nézzen.
2022. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket nevelni vagy otthon, nem takarítani. Nem veletlen, higy Gyermeknevelési Díj a gyed betűszó feloldasa, nem takarítasi és férjecskének főzési díj.
2022. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
34%
Szeret a férjed?
2022. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
71%
A férj nyilván se nem szereti, se nem tiszteli a kérdezőt. És előző: a szeretet nem azonos azzal hogy lemegyek kutyába annak aki szarba se néz.
2022. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem nekem kell elmagyarázni, hogy milyen az igazi szeretet, hanem a kérdezőnek kellene nagyon elgondolkodnia rajta.
2022. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem tudja ő magától is, csak nem fog egy gyesen-tehát alig jövedelemmel rendelkező- nő ugrálni ikerpár kisbabával.
2022. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!